Vieninga žinia: Šiaulių miestui reikia krepšinio

Šiauliams ir šiauliečiams būtina išsaugoti profesionalųjį krepšinį. Taip kalbėjo Šiaulių miesto savivaldybėje susirinkę politikai, verslininkai, sporto organizacijų atstovai.

Susitikime dalyvavo meras Artūras Visockas, naujasis „Šiaulių“ klubo prezidentas Mindaugas Žukauskas, treneris Vaidas Pauliukėnas, ilgametis „Šiaulių“ klubo rėmėjas Klaipėdos terminalo grupės savininkas verslininkas Zigmas Petrauskas, Šiaulių pramonininkų asociacijos (ŠPA) prezidentas Alvydas Stulpinas, Šiaulių pramonės ir amatų rūmų (ŠPAR) generalinis direktorius Alfredas Jonuška, parolimpinis čempionas Mindaugas Bilius, Lietuvos regbio federacijos (LRF) generalinis sekretorius Irmantas Kukulskis, Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) vykdomojo komiteto narys treneris Aivaras Strockis.

Rėmėjas nežada nusisukti

Šiaulių meras A.Visockas pažymėjo, kad neleistina būtų leisti žlugti 22 metus gyvavusiam krepšinio klubui: “Daug metų salės stogas kilnodavosi nuo emocijų, o dabar reikia apsispręsti, ir tai daryti reikia visiems“.lgametis komandos rėmėjas Z.Petrauskas sakė, kad nereikia į sportą žiūrėti kaip į verslą, nes tai – socialinis reiškinys: „Krepšinis yra ne karas ir kraujas, ne visi gali būti čempionai. Per sportą reikia ugdyti patriotizmą, kurti miesto įvaizdį, nes tai yra pramoga, šou. Ir sporto rėmimas yra socialinis reiškinys, nes mūsų įstatymai nesuteikia rėmėjui apčiuopiamos naudos“.

Per keturis sezonus „Šiaulių“ komandai 0,6 mln. eurų skyrusio Z.Petrausko manymu, Lietuvoje nueita ne itin teisingu keliu, nes sporto klubai priklauso vienoms rankoms. Todėl populiarumą jau prarado rankinis, o krepšinyje irgi daromos tos pačios klaidos.

„Vokietijos futbole atsirado permainos – klubų dalininkais tapo ir nedidelės įmonės, ir sirgaliai. Taip atsiranda stabilumas, klubas nebepriklauso nuo vieno stambaus rėmėjo“, - kalbėjo jau ketvirtį amžiaus krepšinį remiantis verslininkas.

Klaipėdos terminalo grupės savininkas Z.Petrauskas paragino į klubo valdymą įtraukti daugiau narių ir nuolat skelbti finansines ataskaitas, kad nekiltų abejonių dėl skaidrumo: “Kiekvienas rėmėjas turi matyti, kas ir kur panaudota. Reikia skelbti net ir tuos, kurie, tarkim, įsigijo vardinius marškinėlius. Gal kam tai atrodo tuštybė, bet tai reikia daryti“.

Verslininkas pažadėjo ir šį sezoną nenusisukti, pagal išgales padėti „Šiaulių“ klubui: „Kasmet iš uždirbto pelno panašią sumą skiriame sportui, kultūrai. Turiu ir kitų įsipareigojimų, bet nuo šiauliečių nenusisuksiu. Tačiau reikia suprasti, kad klubas negali turėti vieno mesijaus, nes tai – ne vieno žmogaus, o viso miesto, bendruomenės reikalas. Juk Šiaulių dydžio miestui 0,5 mln. eurų nėra labai didelė suma“.

Pavyzdį parodė meras

Šiaulių meras A.Visockas sakė, kad ankstesni pokalbiai su verslininku Z.Petrausku tapo mąstymo kelio pavyzdžiu.

Anksčiau raginęs miesto įmonių savininkus simboline 1000 eurų suma paremti „Šiaulių“ klubą ir taip padėti išspręsti problemas, politikas tai padarė pirmas.

A.Visockas už 1000 eurų įsigijo keturis abonementus į visas komandos rungtynes ir paragino tai daryti šiauliečius verslininkus.

„Nupirkę bilietų ar abonementų jūs paremiate krepšinį ir tuo pačiu galite paskatinti savo geriausius darbuotojus“, - kalbėjo miesto meras.

Prezidentas pažadėjo permainas

„Šiaulių“ prezidentas M.Žukauskas sakė ilgai nesvarstęs, kai gavo kvietimą perimti vadovavimą gimtojo miesto krepšinio klubo: „Atėjau labai sunkiu laikmečiu. Tačiau man labai svarbus klubas, kuriame pats pradėjau karjerą“.

Vienas geriausių krepšininkų Šiaulių istorijoje sakė net nežinojęs realios finansinės situacijos: „Yra ir skolų, o komandai algoms šį sezoną reikia 300 tūkstančių eurų, nes su krepšininkais sudaryti kontraktai, pasirašyti įsipareigojimai“.

M.Žukauskas paragino miestiečius nebūti abejingais, nes Šiauliai prarastų ne vien krepšinio klubą: „Tai grėsmė miestui ir jo įvaizdžiui. Futbolo jau nebėra, dar trūksta, kad neliktų krepšinio, užsidarytų universitetas. Kas tada? Taptume visiška provincija“.

Klubo prezidentas pritarė, kad būtinos reformos: „Vadovausimės vakarietiškais standartais, finansinės ataskaitos bus viešos, skaidrumas bus“.

Karjerą „Šiaulių“ komandoje pradėjęs ir užbaigęs M.Žukauskas pripažino, kad šį sezoną komandos rezultatai nėra geri, bet pažadėjo, kad žaidimas gerės.

Sportininkai – už vienybę

LRF generalinis sekretorius I.Kukulskis sakė, kad regbininkai visada palaikė kitas sporto šakas: „Sportininkams reikia vienytis, palaikyti vieni kitus. Tik tokiu keliu mes galime pasiekti gerą rezultatą“.

I.Kukulskis sakė, kad regbio treniruotes lankantys vaikai yra raginami eiti ir į krepšinio varžybas: „O mes tikimės, kad krepšinio atstovai palaikys mus. Tai galima padaryti jau rytoj – šeštadienį Lietuvos rinktinė kausis su Latvija“.

Šiaulių „Elga - Master Idea – SM Dybysa“ treneris A.Strockis pripažino, kad Šiauliuose profesionaliausiai dirbo būtent krepšinio klubas: „Abejonių nekyla, kad šis klubas turi išlikti. Taip, jis dabar nesėkmių ruože, bet jis baigsis, o pergalės sugrįš“.

Parolimpinis čempionas Mindaugas Bilius pažymėjo, kad sportas turi vienyti ne tik visus sportuojančius: „Vienybė yra labai gražu, ir tai turi suprasti sirgaliai“.

Verslo atstovai: durys yra pravertos

ŠPA prezidentas A.Stulpinas sakė, kad „Šiaulių“ krepšinio klubas pirmiausia privalo tapti atviresnis bendruomenei: “Uždarumas buvo esminė klaida. Mes, asociacijos nariai, pozityviai žiūrime į naująjį klubo prezidentą M.Žukauską, manome, kad jam pavyks išspręsti problemas. Mūsų durys yra atvertos“.

A.Stulpinas pažymėjo, kad dabar negalima ir neįmanoma įsipareigoti konkrečiomis sumomis: „Manau, nereikia apsiriboti vien šiauliečiais“.

ŠPAR generalinis direktorius A.Jonuška neabejojo, kad profesionali krepšinio komanda yra reikalinga: „Abejonių nekyla, kad tai jau yra socialinis projektas, nes komandos pavadinimas yra ne verslo įmonė, o „Šiauliai“.

A.Jonuška įvardijo problemą – krepšinio rėmėjai turi gauti didesnę grąžą: „Pažiūrėkite, kieno reklamos kabo Šiaulių arenoje per krepšinio rungtynes! Tai – ne komandos rėmėjai. Tačiau renginio organizatorius turi ir privalo reklamuoti savo, o ne svetimus rėmėjus“.

Arenos problema bus sprendžiama

Anksčiau „Šiaulių“ vadyboje buvęs Z.Petrauskas pasiūlė labiau įsigilinti į Šiaulių arenos ir krepšinio klubo santykius, krepšiniui taikomus įkainius: “Visi tie dalykai privalo būti peržiūrėti“.

Šiaulių meras pritarė, kad kitas darbas – išnagrinėti arenos klausimą: „Nenormalu, kai trečdalį iš miesto gautos paramos klubas turi išleisti už nuomą. Nieko nebūtų galima sakyti, jei visos įmonės arenoje gyvuotų vienodomis sąlygomis. O dabar vienos gyvena lengvatinėmis sąlygomis, o iš paramos gyvuojančiam krepšinio klubui taikomi maksimalūs įkainiai. Atsiminkime, kad ši arena statyta krepšiniui“.

A.Visockas paragino visus šiauliečius ištiesti ranką krepšiniui: „Kai žmogus parkrinta, jam tiesiame ranką. Todėl raginu ir savo pavyzdžiu rodau, kad taip ir turime elgtis“.

Foto: Gintaras ŠIUPARYS / "Lietuvos rytas"

 

 

 

Save

< Atgal Spausdinti