Suburta jauna „Šiaulių“ moterų komanda tikisi kovoti dėl medalių

Suburta jauna „Šiaulių“ moterų komanda tikisi kovoti dėl medalių

   

„Šiaulių“ moterų komanda išvykos rungtynėmis pradės naująjį „Huawei Moterų lygos“ sezoną. Trenerio Romualdo Petronio auklėtinės uostamiestyje susitiks su vietos „Neptūno“ ekipa, su kuria praėjusiame sezone kovojo dėl trečiosios vietos šalies čempionate.

Šiaulietės rugsėjo pradžioje pasiruošimą sezonui pradėjo ženkliai pasikeitusi sudėtimi. Joje po dėl koronaviruso nutraukto sezono liko tik gynėja Ieva Šerpytytė ir vidurio puolėja Enrika Matiukaitė.

„Šiaulių“ marškinėlius vilkės Urtė Bukauskaitė, juos turėjusi vilkėti ir praėjusiame sezone, tačiau dar pasirengimo laikotarpiu draugiškose rungtynėse krepšininkei trūko kelio raiščiai, užbaigdami labiausiai patyrusios komandoje žaidėjos sezoną jam dar neprasidėjus. Išsigydžiusi traumą, puolėja nusprendė likti Saulės mieste dar sezonui.

Tarp sudėties naujokių vienintelė „Huawei Moterų lygos“ A diviziono patirties turi krašto puolėjos ir vidurio puolėjos pozicijose galinti rungtyniauti Goda Kuzminskytė, praėjusiame sezone atstovavusi Kauno „Aistėms-LSMU“. 

Kaunietėms ji šalies stipriausioje lygoje per kone 13 vidutiniškai žaistų minučių rinkdavo po 2,2 taško ir atkovodavo po 4,7 kamuolio. Tuo tarpu Baltijos čempionate ji aikštėje vidutiniškai praleisdavo po 11 minučių, įmesdama po 1,7 taško ir sugriedama po 3,1 kamuolio per rungtynes.

„Šiaulius“ prieš sezoną papildė ir trys jaunos perspektyvios krepšininkės, į „Šiaulius“ persikėlusios iš B divizione rungtyniaujančio Panevėžio „Naftėno-R.Sargūno-SG“. Šansą išmėginti save žaidžiant su stipriausiomis Lietuvos komandomis klubas suteiks puolėjai Justinai Oficerovaitei, įžaidėjai Šeilai Gudinskaitei ir puolėjai Agnesei Garčinskaitei. Šios merginos buvo vienos savo komandos lyderių Panevėžyje.

Kaip ir praėjusiame sezone, komandos sudėtis papildyta legionierėmis. Iš Minsko „Horizonto“ (Baltarusija) dublerių komandos atvyko gynėjos Palina Makritskaja ir Marija Anufrijenko, o iš JAV – universali gynėja Davida Dale S. 

Kalbėdamas apie sudėties formavimo sunkumus, klubo direktorius Mindaugas Stankevičius akcentavo kasmet vis labiau mažėjančią Lietuvos žaidėjų rinką.

„Negalime pasigirti tokiai biudžetais, kokius turi pirmaujančios lygos komandos, todėl stengiamės suburti jauną ir alkaną komandą, kurios žaidėjos norėtų save parodyti, išbandyti stipriausios lygos krepšinį. Tačiau surinkti konkurencingesnę sudėtį kiekvieną sezoną darosi vis sunkiau. Norime suteikti šansus kuo daugiau jaunų ir perspektyvių lietuvaičių merginų, tačiau tokių žaidėjų rinka yra stipriai ribota. 

Labai džiaugiamės šių metų bendradarbiavimu su Panevėžio komanda, kurios trenerė Rima Daunienė matydama, kad geriausioms gimnazijos merginoms yra laikas kilti į aukštesnį lygį, pati pasiūlė mums tris savo auklėtines. Nemažai tikimės iš sparčiai tobulėjančios Godos, komandos kapitonės Urtės bei legionierių – abi baltarusės pasižymi kovingumu, tuo tarpu amerikietei numatome komandos lyderės vaidmenį“, – kalbėjo M.Stankevičius. 

Jo teigimu, šįkart formuoti komandą sekėsi kur kas geriau nei praėjusį sezoną, o suburtas jaunas kolektyvas, tikimasi, demonstruos žaidimą, leisiantį kovoti dėl „Huawei Moterų lygos“ apdovanojimų. 

„Šiam čempionatui subūrėme jauną ir, manau, ambicingą komandą. Svarbu tai, kad tarpsezoniu pavyko surinkti 10 merginų, kai pernai tą padaryti pavyko tik sezono eigoje. Suprantama, patirties trūkumas gali pakišti koją, tačiau sieksime patekti į atkrintamąsias varžybas, o jose kovoti ir dėl čempionato apdovanojimų – to, ką praėjusiame sezone sutrukdė padaryti prasidėjusi pandemija“, – moterų komandos tikslus dėstė M.Stankevičius.

Pirmąsias rungtynes moterų komanda žais spalio 2 d. Klaipėdoje su vietos „Neptūnu“, kuriam naująjį sezoną atstovaus dvi buvusios „Šiaulių“ krepšininkės praėjusį sezoną – Dominyka Paliulytė ir Gintarė Paulauskaitė. Dvikovos pradžia 18 val.

< Atgal Spausdinti