"Šiaulių" ekipoje - "centras" AJ Westas

"Šiaulių" klubo vadovai sukirto rankomis su dar vienu amerikiečiu - komandą papildys 24 metų 206 cm ūgio vidurio puolėjas AJ Westas.

Iš Bruklino kilęs krepšininkas pastaruosius tris sezonus žaidė Nevados universiteto ekipoje ir buvo vienas jo lyderių. Tačiau aukštaūgis 2015/2016 m. sezono neužbaigė - įpusėjus sezonui dėl asmeninių priežasčių paliko "Wolf Pack" komandą ir universitetą.

Neoficialiai įvardijama, kad šio poelgio priežastis galėjo būti nesutarimai su naujuoju komandos treneriu. Kai šis specialistas perėmė Nevados universiteto komandos vairą, AJ Westo vaidmuo sumenko.

2014/2015 m. sezoną aukštaūgis NCAA sužaidė 30 mačų, iš kurių 29 pradėjo starto penkete. Per rungtynes po 29,1 min. ant parketo praleisdavęs "centras" pelnydavo po 12,1 taško, sugriebdavo po kamuolių ir blokuodavo po 2,6 metimo.

2015/2016 m. sezonas jam klostėsi prasčiau - AJ Westas starto penkete pradėjo 6 iš 10 rungtynių. Krepšininkas vidutiniškai žaidė po 23,7 min., pelnydavo po 9,6 taško, sugriebdavo po 7,7 kamuolio, blokuodavo po 1,8 metimo.

AJ Westas buvo giriamas už pavyzdingą gynybą ir stulbinamą uoslę kovoti dėl atšokusių kamuolių. Du paskutinius sezonus "centras" pirmavo NCAA pagal puolime sugriebtus kamuolius. Per tris sezonus NCAA krepšininkas vidutiniškai pelnė po 9,9 taško ir atkovojo po 9,3 kamuolio.

Pernai prieš Kalėdas komandą palikęs amerikietis buvo pasikviestas į Kosovą. Pirmose profesionalo runtynėse AJ Westas žaidė daugiau nei  įspūdingai - pelnė 27 taškus, sugriebė 13 kamuolių. "Čia neįmanoma gyventi", - po debiuto rungtynių pasakė klubo vadovams amerikietis ir išskrido namo.

< Atgal Spausdinti