"Šiaulių" ekipa pristatė savo naujokus

(0)

Penktadienį "Šiaulių" klubas pristatė tarpsezonį suburtą ekipą, kuri ruošiasi kitą savaitę prasidėsiančioms 2015/2016 m. sezono kovoms. Per tą pačią spaudos konferenciją pristatyta ir Lietuvos moterų krepšinio pirmenybėse žaisianti "Šiaulių-Universiteto" ekipa.

Pristatyme dalyvavo abiejų klubų vadovai, treneriai, Šiaulių miesto savivaldybės atstovai.

Iš pradžių žurnalistams buvo pristatyta "Šiaulių-Universiteto" moterų ekipa, kurioje pirmąkart žais legionierė iš JAV - gynėja Danielle Miller. Šį pavasarį studijas baigusiai 23 metų 173 cm ūgio amerikietei ir kitoms naujokėms buvo įteikti marškinėliai ir palinkėta iškovoti daugiau pergalių nei praėjusį sezoną.

"Šiaulių" naujokams, kurių komandoje yra net aštuoni, ir senbuviams marškinėlius įteikė miesto meras Artūras Visockas ir klubo prezidentas Adomas Klimavičius. Šiaulių meras nedaugžodžiavo - linkėjo krepšininkams pergalių ir pažadėjo, kad miestas padės visame pasaulyje Lietuvą garsinančiam krepšiniui. "Ne nuo manęs, o nuo tarybos priklauso sprendimai, -  sakė meras A.Visockas. - Bet žiūrėkite - ir opozicijos atstovas Juozas Pabrėža tam pritaria".

Šiaulių miesto krepšinio federacijos vadovas J.Pabrėža palinkėjo abiem ekipoms žengti aukščiau, o Šiaulių universiteto krepšininkams - kautis dėl medalių.

Nuo pat klubo įkūrimo 1994-aisiais jį remiančios bendrovės "Šiaulių plento grupė" komercijos direktorius Algirdas Armalas sakė, kad įmonė laikysis tradicijų: "Mes visada remiame krepšinį. Svarbiausia - kad turėtume darbo, o tada bus ir paramos".

Šiaulių miesto savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas palinkėjo žaisti taip, kad žiūrovai netilptų į areną: "Kad pasikartotų šios vasaros situacija, kai į Lietuvos ir Australijos rinktinių mačą pritrūko vietų".

"Šiaulių" ekipos strategas Gediminas Petrauskas neslėpė, kad sustyguoti komandos žaidimą yra labai sunku, nes tarpsezonį pasikeitė visas ekipos branduolys. "Koks tikrasis mūsų pajėgumas, paaiškės vėliau. Tačiau kontroliniai mačai nuteikia optimistiškai", - pritarė naujasis "Šiaulių" kapitonas Gintaras Leonavičius.

"Šiaulių" klubo prezidentas A.Klimavičius įvardijo priežastį, kodėl komanda priversta ieškotis užsieniečių: "Jie kelis kartus pigesni nei to paties lygio lietuviai, be to, taip elgtis verčia ir mokesčių politika. Gaila, kad mes nepajėgūs išlaikyti atrastų legionierių, nes po sėkmingo sezono jų kaina išauga 3-4 kartus".

Pirmasis Lietuvos krepšinio istorijoje legionierius iš Egipto puolėjas Assemas Marei šypsojosi, kad čia jam reikės mokytis kitokio krepšinio: "JAV dominuoja jėgos krepšinis, o Europoje - šis žaidimas labiau komandiškas. Džiaugiuosi, kad esu čia - tai proga man tapti universalesniu žaidėju".

Pirmas LKL čempionato rungtynes šiauliečiai žais spalio 1-ąją. Sezono atidarymo mačas buvo labai rimtas iššūkis, nes teks stoti į kovą su LKL čempionu Kauno "Žalgiriu". Šių rungtynių pradžia - 19 val.

< Atgal Spausdinti