Sezono starte - čempiono „Žalgirio“ pamokos

Vos 7 taškus trečiajame kėlinuke surinkę „Šiauliai“ neturėjo didesnių šansų „Betsafe-LKL“ naujojo sezono starte Kaune. Nepaisant gero rungtynių starto, Saulės miesto krepšininkai turėjo pripažinti „Žalgirio“ pranašumą skaudžiu rezultatu – 56:89 (21:23, 11:22, 7:24, 17:20).

Susitikimo pradžioje komandos žaidė taškas į tašką – po pirmųjų dešimties minučių kauniečiai pirmavo tik 23:21. Vis dėlto netrukus „Žalgiris“ pradėjo demonstruoti geresnę gynybą ir bėgti į priekį.

Iš pradžių šeimininkai spurtavo 10:0 ir išsiveržė į priekį 38:26, o po ilgosios pertraukos laimėję atkarpą 26:4 pradėjo šiauliečių triuškinimą 64:36. Paskutiniajame kėlinyje žaidimas vėl išsilygino, bet „Šiaulių“ deficitas nesumažėjo, o tik dar labiau išaugo.

A. Sireikos kariauna nerado laimės atakuojant iš toli (8/31 tritaškiai – 25 proc. taiklumas), kuomet „Žalgiris“ pataikė 13 tritaškių iš 33 (39 proc.). Svečių atsarginių suolas surinko vos 7 taškus.

Lietuvos čempionus į priekį vedė 16 taškų įmetęs ir 8 kamuolius atkovojęs Joffrey Lauvergne. Po 12 taškų pridėjo Artūras Milaknis ir Marius Grigonis.

„Šiauliams“ taškus pelnė: Andy Van Vlietas 14, Ryanas Andersonas 13 (10 atk. kam.), Aurimas Urbonas 10, Elvaras Fridrikssonas 9, Paulius Danusevičius ir Martynas Varnas po 3, Eimantas Stankevičius ir Ernestas Jonkus po 2. Justas Furmanavičius, Denisas Krestininas ir Jonas Paukštė nepasižymėjo, Sethas LeDay aikštėje nepasirodė.