LKL. Panevėžio "Lietkabelis" - "Šiauliai" 78:72

(0)

"Šiaulių" ekipai nepavyko parsivežti pergalės iš Panevėžio - svečiuose po dramatiškos kovos 72:78  pralaimėta "Lietkabeliui".

UŽDANGA. Per šias rungtynes "Cido" arenoje tvyrojo dūmų uždanga. Mat mačo išvakarėse čia buvo surengtas SEL koncertas, po kurio migla nespėjo išsisklaidyti.

NAUJOKAS. Šiame mače "Šiaulių" gretose debiutavo "centras" Domagojus Bubalo. 24 metų 212 cm ūgio kroatas aukštaūgis aikštėje praleido beveik 24 min., per kurias pelnė 6 taškus, sugriebė 4 kamuolius. Krepšininkas pataikė 3/4 dvitaškių prametė vienintelį tritaškį ir abi baudas, be to, dukart suklydo ir tris kartus prasižengė. "Domagojus buvo įmestas į ugnį, bet žaidė tikrai neblogai. Jis dalyvavo tik keliose treniruotėse, todėl sunku ir puolime, ir gynyboje atsiminti visus niuansus. Manau, viskas bus gerai, per kiekvienas rungtynes mums duos vis daugiau naudos. Jis gerai žaidžia baudos aikštelėje, gali pataikyti ir iš toliau. Šiandien Assemas greitai prisirinko pražangų, todėl Domagojus į aikštę buvo įleistas anksčiau. Tačiau tokių dalykų juk nesuplanuosi. Šį vakarą jam reikėjo ne tik įbėgti į aikštę keliom minutėms, bet ir duoti naudos komandai", - naujoko žaidimą įvertino treneris Gediminas Petrauskas.

DUOBĖ. Rungtynių pradžia nežadėjo nieko blogo, kol neįsisiautėjo šeimininkų puolėjas Valdas Vasylius. Aukštaūgis per pirmąjį ketvirtį pelnė net 12 taškų, o atakavo be klaidų - sumetė visus 5 dvitaškius ir abi baudas. Itin tiksliai žaidę šeimininkai per pirmas 10 min. pelnė net 29 taškus ir susikrovė apčiuopiamą pranašumą (29:22).

LENKTYNĖS. Nors labai nesisekė, šiauliečiai nė neketino nuleisti rankų. Svečiai antrojo kėlinio pradžioje surengė spurtą 7:0 ir nurėžė skirtumą iki 33:34 (16). "Šiaulių" ekipos bandymui perimti iniciatyvą sukliudė šeimininkų "centras" Artūras Valeika, pelnęs iš eilės 7 taškus. Tai leido panevėžiečiams išlaikyti 6 taškų persvarą (46:40). Po pertraukos šeimininkai buvo padidinę persvarą iki dviženklės ribos (57:47, 28 min.). Tačiau šiauliečių juodas darbas gynyboje padėjo atkurti intrigą. Lemiamame ketvirtyje "Šiaulių" ekipa pakilo į dar vieną šturmą. Svečius į priekį traukė ketvirtajame kėlinyje 14 taškų pelnęs kapitonas Gintaras Leonavičius. Kai gynėjas įskraidino dar vieną tritaškį, skirtumas sumenko iki 63:66 (37).

LŪŽIS. Atrodė, kad pasiaukojančiai kovoję šiauliečiai tuo palauš "Lietkabelio" krepšininkus, bet tada prabilo visą mačą tylėjęs įžaidėjas Miljanas Pavkovičius. Visus 6 metimus iki ketvirtojo kėlinio pabaigos prametęs gynėjas švystelėjo dvi tolimas "bombas", kurios ir nulėmė mačo baigti - 72:63 (38). Nors svečiai kovėsi iki pabaigos, intrigos atkurti nebepavyko.

MARATONAS. Maču Panevėžyje šiauliečiai pradėjo išvykų maratoną, kuris tęsis visą mėnesį. Artimiausias rungtynes "Šiauliai" namuose žais tik kitų metų sausio 24-ąją, kai susirems su Prienų - Birštono "Vytautu". Artimiausias iššūkis šiauliečiams - gruodžio 27-ąją. Paskutines šiemet rungtynes "Šiauliai" žais Alytuje su "Dzūkijos" krepšininkais.

SKAIČIAI. "Lietkabelis" - "Šiauliai" 78:72 (29:22, 17:18, 16:11, 16:21). Teisėjai V.Mačiulaitis, A.Šukys ir A.Borusas.
"Lietkabeliui" taškų pelnė: V.Vasylius 18 (8/9 dvit.), S.Buterlevičius 14, A.Valeika 13, A.Labuckas 12, J.Love'as 11, M.Pavkovičius 6, M.Iličius 4 (M.Kazonas, J.Kazakauskas);
"Šiauliams": G.Leonavičius 18 (4/6 dvit., 2/4 trit., 4/4 baud.), P.Dambrauskas 15 (5/7 dvit., 5/6 baud.), D.Dudzinskis 10, C.Ayersas 8, M.Scottas, D.Bubalo ir A.Marei po 6, A.Jomantas 3 (K.Guščikas).

REZULTATAI. Kitos LKL dvikovos: Prienų - Birštono "Vytautas" - Alytaus "Dzūkija" 63:77, Utenos "Juventus" - Kėdainių "Nevėžis" 88:92, Vilniaus "Lietuvos rytas" - Klaipėdos "Neptūnas" 80:76, Pasvalio "Pieno žvaigždės" - Kauno "Žalgiris" 71:88.