LKL. "Lietuvos rytas" - "Šiauliai" 82:61

(0)

Be susirgusio Assemo Marei žaidę "Šiaulių" krepšininkai tris kėlinius lygiai kovėsi su sostinės ekipa, bet paskutiniajame ketvirtyje svečiams pristigo jėgų - pralaimėta 61:82.

SITUACIJA. "Šiaulių" ekipai šis mačas buvo ypatingos reikšmės, nes po jo paaiškėjo galutinė turnyro lentelės rikiuotė. Pagal ją bus sudėliotos Karaliaus Mindaugo taurės turnyro ketvirtfinalio poros. Šiauliečiams pakako patiems iškovoti pergalę Vilniuje, ir tai būtų garantavę poziciją laipteliu aukščiau - penktąją vietą. Tas pats būtų nutikęs, jei Prienų klubas būtų suklupęs per 18 turo rungtynes Kėdainiuose.

VARŽOVAS. "Šiauliams" nepavyko pateikti staigmenos ir įveikti grėsmingojo "Lietuvos ryto" - pergalę 82:61 iškovojo šeimininkai. Kėdainiuose 78:61 laimėjo "Vytauto" ekipa, tad  tad šiauliečiai turnyro lentelėje išliko toje pačioje, šeštojoje, vietoje. Karaliaus Mindaugo taurės turnyre "Šiaulių" lauks Klaipėdos "Neptūno" barjeras. "Šiaulių" ekipa galėjo išvengti akistatos su klaipėdiečiais, jei jie būtų namuose suklupę prieš Pasvalio "Pieno žvaigždes". Tačiau paskutiniajame ketvirtyje šeimininkai perėmė iniciatyvą ir laimėjo 90:79.

NETEKTIS I. "Šiaulių" ekipa į sostinę išvyko be pagrindinio vidurio puolėjo Assemo Marei. Egiptietis po šeštadienio vakarinės treniruotės pasijuto blogai - apsinuodijo maistu. Krepšininko būklė per naktį nepagerėjo, todėl jis negalėjo važiuoti į Vilnių. Treneriams teko sukti galvą, kaip verstis be vieno pagrindinių ramsčių - po 10,8 taško pelnančio ir po 7,4 kamuolio atkovojančio auklėtinio.

NETEKTIS II. Pirmajame kėlinyje netekčių sąrašas pasipildė dar vienu įrašu - mačo tęsti negalėjo starto penkete žaidęs Paulius Dambrauskas. Įžaidėją staiga ėmė kamuoti veriantis skausmas pilve, todėl jis buvo priverstas atsisėsti ant atsarginių suolo. Kiek laiko "Šiaulių" komanda neturės savo gretose šio po po 10,9 taško pelnančio ir po 2,7 perdavimo atliekančio krepšininko, paaiškės medikams atlikus išsamius tyrimus.

ATSARGINIS. Susižeidus P.Damrauskui, treneriams teko į ugnį mesti atsarginį įžaidėją Eividą Molščiaką. Šį sezoną krepšininkas į aikštę buvo išbėgęs tik šešiose rungtynėse, per kurias rungtyniavo 25 minutes. Per mačą Vilniuje įžaidėjas praleido kiek daugiau kaip 12 minučių, per kurias pasižymėjo 4 taškais (1/ dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), 1 rezultatyviu perdavimu, 2 perimtais kamuoliais ir 2 klaidomis.

TAKTIKA. Vilniečiai reagavo į svečių problemas - visas rungtynes aikštėje buvo du vidurio puolėjai. Būtent aukštaūgiai ir buvo didžiausia šiauliečių problema: Artūras Gudaitis pelnė net 27 (8/12 dvit., 11/12 baud.), o Antanas Kavaliauskas - 16 (7/9 dvit.) taškų.

LENKTYNĖS. Jau pirmajame ketvirtyje šeimininkai bandė pabėgti į priekį, bet svečiai nebuvo linkę lengvai perleisti iniciatyvą. Cameronas Ayersas įskraidino dvi tritaškes "bombas", išvedė svečius į priekį 22:20 (8 min.) ir privertė vilniečius prašyti minutės pertraukėlės. Pirmąjį kėlinį šiauliečiai laimėjo 25:24, bet antrojo pradžioje iniciatyvą susigrąžino "Lietuvos ryto " ekipa, kuri visą laiką pirmavo 2-7 taškais. Svečiai kovėsi iš paskutiniųjų ir neleido išnykti intrigai. Pirmąją mačo pusę sostinės komanda laimėjo 45:38, bet po pertraukos kova prasidėjo iš naujo. Artūras Jomantas pataikė dvitaškį, tritaškį pridėjo Michaelynas Scottas, ir skirtumas sumenko iki vieno taiklaus metimo - 43:45 (22 min.). Tačiau tada sėkmingą atkarpą sužaidė A.Gudaitis, ir šeimininkai vėl nutolo. Paskutinę kėlinio akimirką Žygimantas Janavičius padidino atotrūkį iki 60:54 (30 min.).

LŪŽIS. Svečių žaidimas subyrėjo paskutiniajame kėlinyje - išsekusiems šiauliečiams ėmė stigti jėgų. Ketvirtį spurtu 8:2 pradėję vilniečiai pirmąsyk nutolo dviženkliu pranašumu - 68:56 (33 min.). Po to sekė dar viena svečių nesėkmių atkarpa, per kurią sostinės krepšininkai padidino skirtumą iki 78:58 (38 min.), ir viskas tapo aišku.

SKAIČIAI. "Lietuvos rytas" - "Šiauliai" 61:82 (24:25, 21:13, 15:16, 22:7).
"Lietuvos rytui" taškų pelnė: A.Gudaitis 27 (8/12 dvit., 11/12 baud., 13 atk. kam.), A.Kavaliauskas 16 (7/9 dvit., 5 rez. perd.), G.Orelikas 15, M.Runkauskas 7, A.Juškevičius 3, R.Giedraitis, K.Lavrinovičius, J.Jucikas, M.Lukauskis po 2;
"Šiauliams": K.Guščikas 13 (3/9 dvit., 1/2 trit., 4/5 baud.), C.Ayersas 11 (3/4 trit.), D.Dudzinskis 10, M.Scottas 8 (5 rez. perd.), D.Bubalo 7 (2 blk.), E.Mološčiakas, G.Leonavičius ir A.Jomantas po 4 (P.Dambrauskas, A.Sajavičius).