LKL. Kauno "Žalgiris" - "Šiauliai" 80:59

(0)

LKL čempionai iškovojo pergalę 80:59 (26:10, 15:17, 11:20, 28:12), bet galutinis rezultatas neparodo intrigos ir aistrų, kurių šiame mače netrūko.

ISTORIJA. "Šiauliai" ir Kauno "Žalgiris" tarpusavyje susitiko pirmajame čempionato ture. Spalio pradžioje Šiauliuose vykusias rungtynes 78:64 laimėjo kauniečiai.

DVASIA.  Šios rungtynės vyko senojoje Kauno halėje, į kurią didysis krepšinis pastaraisiais metais užsuka retai. Rungtynės sulaukė nemenko susidomėjimo - užregistruoti 3379 žiūrovai.

DUOBĖ.  Viena iš užduočių svečiams buvo neleisti kauniečiams pabėgti pačioje rungtynių pradžioje. Tačiau pirmasis ketvirtis šiauliečiams buvo itin nesėkmingas. "Šiaulių" ekipa per pirmąjį kėlinį įmetė vos 10 taškų, o kauniečiai - net 26. "Žalgirio" buvo nesustabdomi baudos aikštelėje - tikslą pasiekė visi 8 pirmi dvitaškiai. Pirmojo kėlinio pradžioje aikštėje pasirodė Romanas Gumeniukas, bet varžovams svečių milžinas nebuvo kliūtis.

INTRIGA. Antrojo kėlinio pradžioje šeimininkų pranašumas šoktelėjo iki 30:10, ir atrodė, kad svečiai neišvengs sutriuškinimo. Vis dėlto kovingiesiems šiauliečiams po pertraukos pavyko atkurti intrigą. "Šiaulių" ekipa Assemo Marei, Davido Dudzinskio, Artūro Jomanto ir Michaelyno Scotto pastangomis sugebėjo sumažinti skirtumą iki 47:49 (29 min.).

AISTROS. Lemiamo ketvirčio pradžioje žalgirietis Olivier Kanlanas už pastangas stabdyti A.Marei buvo nubaustas nesportine pražanga, o šį sprendimą protestuoti bandžiusiam treneriui Gintarui Krapikui buvo skirta nesportinė pražanga. Deja, svečiams papavyko maksimaliai pasinaudoti šia situacija - vienos baudos nepataikė M.Scottas, o A.Marei įmetė vieną iš dviejų (48:54, 31-ąją min.). Tiesa, kitoje atakoje tritaškį įskraidinęs Cameronas Ayersas sumažino atsilikimą perpus. Lemtingi buvo O.Hanlano du tritaškiai, kuriais "Žalgirio" legionierius sugrąžino šeimininkams saugesnį 9 taškų pranašumą (62:53, 33-iąją min.). Nuo šio momento intriga tik mažėjo - šiauliečiai pernelyg daug jėgų išnaudojo vydamiesi varžovus. Mačo pabaigoje "Šiaulių" treneriai į aikštę įleido Eividą Mološčiaką ir Arūną Sajavičių.

PERTRAUKA. Po šių rungtynių "Šiaulių" ekipa turės laiko atgauti jėgas - artimiausios rungtynės bus tik po dviejų savaičių. Gruodžio 27-ąją šiauliečiai svečiuose žais su Panevėžio "Lietkabeliu".

SKAIČIAI. Žalgiris“ – „Šiauliai“ 80:59 (26:10, 15:17, 11:20, 28:12). Teisėjai G.Vitkauskas, G.Vilius ir G.Mačiulis.
"Žalgiriui" taškų pelnė: B.Motumas 17 (8/8 dvit.), R.Javtokas 15 (7/11 dvit., 9 atk. kam.), M.Pocius 14 (2/2 trit.), O.Hanlanas ir E.Ulanovas (4 per. kam.) po 12, P.Jankūnas 6, I.Vougioukas ir M.Kalnietis po 2 (L.Lekavičius, S.S.Vene);
"Šiauliams": A.Marei 14 (6/13 dvit., 2/6 baud., 7 atk. kam.), A.Jomantas 12 (1/10 dvit., 2/5 trit., 4/6 baud., 7 atk. kam., 5 rez. perd.), D.Dudzinskis 11 (3/6 dvit., 1/1 trit.), M.Scottas 9, P.Dambrauskas 7 (1/6 trit.), C.Ayersas 4, K.Guščikas 2 (G.Leonavičius, A.Sajavičius, R.Gumeniukas, E.Mološčiakas).
Taiklumas: 26/41 (63 proc.) ir 17/48 (35) dvitaškių, 4/16 (25) ir 5/19 (26) tritaškių, 16/19 (84) ir 10/22 (45) baudų. Atkovota kamuolių 45 ir 32, perimta 3 ir 7, rezultatyvių perdavimų 16 ir 13, blokuota metimų 7 ir 1, padaryta klaidų 14 ir 7.