KMT antrasis etapas pradėtas nesėkme Alytuje

Po saviizoliacijos tris savaites be krepšinio buvę „Šiauliai“ susikomplikavo situaciją Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) antrajame etape. Šiauliečiai pirmosiose rungtynėse Alytuje nesugebėjo pasipriešinti vietos „Dzūkijai“ ir atsakomojoje dvikovoje turės panaikinti 25 taškų deficitą 71:96 (16:22, 19:28, 13:27, 23:19).

Antrasis komandų mačas vyks sausio 5 dieną Šiauliuose. Ketvirtfinalyje varžovų jau laukia Klaipėdos „Neptūnas“.

Tik pirmame kėlinyje kova buvo lygesnė, o vėliau alytiškiai ėmė auginti pranašumą. Jei iki ilgosios pertraukos „Šiauliai“ dar turėjo galimybę perlaužti rungtynes (35:50), trečiasis ketvirtis tapo lemiamu. 14:1 – taip šeimininkai pradėjo kėlinį, atitrūkdami jau 64:38, o solidus Matas Jucikas ir Thomas Dziagwa su kitų pagalba pranašumą tik didino. Paskutiniame kėlinyje beliko sutvarkyti formalumus ir šeimininkai pergalę pasiekė be jokio vargo.

„Dzūkijoje“ labiausiai išsiskyrė Matas Jucikas, kuriam užteko 17 minučių, kad surinktų 18 taškų, atkovotų 8 kamuolius bei mačą baigtų su 22 naudingumo balais.

26 rezultatyvūs perdavimai, beje, kol kas yra daugiausiai, kiek šį sezoną Citadele KMT atlikusi yra kuri nors komanda. Labiausiai čia pasižymėjo Kristupas Žemaitis ir Paolo Marinelli, pridėję po 6.

Šiose rungtynėse „Šiaulių“ gretose debiutavo legionierius iš Latvijos Kasparas Bėrzinis. Jis komandai surinko 6 taškus, bet dar pirmoje mačo pusėje patyrė kojos traumą ir po pertraukos aikštėje nebepasirodė.

„Šiauliams“ taškus pelnė: Elvaras Fridrikssonas 17 (6 atk. kam.), Arminas Urbutis 10 (7 atk. kam.), Mindaugas Lukauskis 9, Andy Van Vlietas (2/7 dvit., 1/4 trit., 6 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Eimantas Stankevičius (1/4 trit.) – po 7, Kasparas Bėrzinis 6, Justas Furmanavičius ir Denisas Krestininas po 5, Ernestas Jonkus 3, Martynas Varnas 2. Paulius Danusevičius ir Jonas Paukštė nežaidė.