D.Dale: „Augame kasdien kaip komanda ir tampame vis labiau pajėgesnės“

D.Dale: „Augame kasdien kaip komanda ir tampame vis labiau pajėgesnės“

Gintaro Šiupario nuotr.

  

Studentavimo etapą JAV užbaigusi Davida Dale naują gyvenimo puslapį ėmė pildyti išeidama iš komforto zonos. 23-ejų mergina nelengvu pasauliui metu pasiryžo persikelti į kitą Atlantos pusę bei Šiauliuose pradėti profesionalios krepšininkės kelią.

Prieš nutūpdama Lietuvoje, D. Dale turėjo ir kitų variantų – pasiekė susidomėjimas iš Italijos ir Izraelio. Visgi, remiantis krepšininkės bendru vertinimu, „Šiaulių“ pasiūlymas buvo geriausias, o galutinis sprendimas subrendo per savaitę.

„Daugiausiai svarstymų prieš pradedant profesionalės karjerą buvo dėl atsisveikinimo su šeima, – tinklalapiui „Moterulyga.lt“ sakė D. Dale. – Man artimieji reiškia be galo daug, todėl buvo sunku apsispręsti, ypač šiuo pandeminiu laikotarpiu. Tačiau mane nuramino jų palaikymas, kad ir kaip toli bebūčiau nuo namų.

Gavus konkretų pasiūlymą, apėmė susijaudinimas. Niekada nebuvo tekę lankytis Lietuvoje, todėl į tai žiūrėjau kaip į visiškai naują patirtį. Apsispręsti padėjo geri atsiliepimai apie klubą ir miestą, kas tapo mano namais artimiausius mėnesius.“

Iš Providenso kilusi D. Dale studentavimą pradėjo Sirakūzų universitete, bet po metų grįžo į vietines apylinkes – į Rod Ailando mokymosi įstaigą. Pagal NCAA reglamentą, tokie perėjimai nėra toleruojami siekiant sistemos stabilumo, o taip pasielgę studentai prisiima pasekmes – „raudonuosius marškinėlius“.

Taip oficialiai įvardijama vienų metų diskvalifikacija.

D. Dale Rod Ailando komandoje ryškiausiai suspindo paskutiniais metais, kada 2019-2020 m. reguliariajame sezone vidutiniškai rinko po 13 taškų, atkovojo po 7,9 ir perėmė po 2 kamuolius bei atliko po 4,8 rezultatyvaus perdavimo.

Jos vedama „Rams“ ekipa laimėjo 13 iš 29 susitikimų ir pasiekė geriausią universiteto rezultatą nuo 2014-2015 m. sezono.

Aukšta nata pasibaigęs studentavimo laikotarpis neleido suabejoti savo galimybėmis krepšinyje, tačiau profesionalios karjeros pradžia pažėrė iššūkių ne tik aikštelėje.

Į kitą Atlanto pusę persikėlusiai D. Dale teko adaptuotis prie naujos aplinkos, o ant krepšinio parketo – prie skirtingos krepšinio disciplinos.

„Persikeliant iš koledžų krepšinio, iššūkiai – patys paprasčiausi: įsiliejimas visiškai naujoje komandoje ir žaidimas kitoje šalyje, – kalbėjo D. Dale. – Krepšinis pats iš savęs visur yra toks pat. Esu laiminga kiekvieną kartą galėdama žengti į aikštelę, kurioje stengiuosi išlikti pozityvi nepaisant kylančių iššūkių. Kalbant apie prisitaikymą ant parketo, sakyčiau, jog Europoje krepšinis yra kiek fiziškesnis nei JAV. Teko prie to priprasti, bet dabar kas kartą žinau, ko man tikėtis.

Pati Lietuva – labai kitokia nei Amerika, bet gerąja prasme. Man patinka tvyranti tyla ir ramybė. Be to, esu nustebinta, kaip čia šalta. Esu pratusi prie žiemos sezono Amerikoje, tačiau čia visai kitas šaltis (juokiasi).“

Iššūkius išgliaudžiusi D. Dale netruko tapti „Šiaulių“ lydere, taip pat – ir viena ryškiausių „Huawei Moterų lygos“ žaidėjų.

Krepšininkė vidutiniškai įmeta po 14,2 taško, atkovoja po 6,3 ir perima po 4,3 kamuolio, atlieka po 4,3 rezultatyvaus perdavimo bei renka po 18,6 naudingumo balo.

Amerikietė pagal perimtus kamuolius čempionate neturi lygių, pagal naudingumą – antra, pagal rezultatyvumą ir atliekamus perdavimus – trečia, o pagal atkovotus kamuolius – šešta.

„Šiauliai“ su ja priešaky gruodį laimėjo ketverias iš penkerių mėnesio rungtynių ir surinko du trečdalius visų komandos pergalių – iš viso iškovoti šeši laimėjimai.

Tokia galinga Saulės miesto ekipos atkarpa atnešė laurus ir pačiai krepšininkei, kuri buvo pripažinta naudingiausia „Huawei Moterų lygos“ gruodžio mėnesio žaidėja.

„Kai buvau paskelbta mėnesio MVP, man tai reiškė labai daug. Visą vasarą ruošiausi startui Lietuvoje ir jaučiu, jog pasijautė to darbo vaisiai, – tinklalapiui „Moterulyga.lt“ sakė D. Dale. – Apskritai, gruodis mums buvo pasakiškas: į metų pabaigą žengėme su pergalių serija, o man buvo garbė būti pergalių dalimi. Visada žengus į aikštę stengiuosi, jog mano indėlis būtų ryškus tiek gynyboje, tiek puolime. 

Kai man pavyksta sudirbti gynyboje, būtent tada man ir sekasi. Jaučiu, jog mano energija padeda motyvuoti komandą. Jeigu paklaustumėte kurios nors mano komandos draugės, jos pasakytų, jog padedu įkvėpti kitus. Visuomet stengiuosi pakelti mūsų motyvacijos lygį tiek, kiek galiu. Būtent bendra motyvacija mums ir padėjo sužaisti tokį sėkmingą mėnesį, kovoti ir laimėti rungtynes.“

Įsibėgėjus trečiajam reguliariojo sezono ratui, „Šiauliai“ su 6 pergalėmis per 13 turų žengia ketvirtoje pozicijoje. Laipteliu aukščiau – Klaipėdos „Neptūnas“ (7-5), o pačioje viršūnėje – Kauno „Aistės-LSMU“ (10-3) ir Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ (13-0).

Kokios šiauliečių ambicijos likusiai sezono daliai?

„Jaučiu, jog augame kasdien kaip komanda ir tampame vis labiau pajėgesnės įveikti bet kurį lygos klubą, – teigė D. Dale. – Asmeniškai, noriu augti kaip žaidėja ir šios komandos lyderė. Jeigu man pavyks tai išlaikyti, manau, visa tai stipriai prisidės ir prie spartesnio komandos tobulėjimo.“

„Huawei Moterų lygos“ inf.

< Atgal Spausdinti