Citadele KMT ketvirfinalis prasidėjo nesėkme namuose

Citadele KMT ketvirfinalis prasidėjo nesėkme namuose

  

Gana permaininga kova – taip galima apibūdinti Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) ketvirtfinalio pirmąją akistatą tarp „Šiaulių“ ir Klaipėdos „Neptūno“.

Atsakingai sužaidęs antrąją rungtynių dalį „Neptūnas“ svečiuose 91:76 (16:21, 27:22, 28:14, 20:19) įveikė šiauliečius.

Atsakomasis mačas komandų lauks sausio 17 dieną Klaipėdoje.

„Neptūnas“ buvo žengęs žingsnelį priekin pirmame kėlinyje, tačiau po atkarpos 10:2 „Šiauliai“ rezultatą išlygino ir po truputį ėmė krautis persvarą – 21:16. Tolimi metimai leido išlikti priekyje dar kurį laiką, bet netrukus pranašumas ėmė tirpti (43:43), o po didžiosios pertraukos įpykęs „Neptūnas“ vėl priminė apie save. Būtent čia įvyko lemiamas lūžis.

Geras trečias kėlinys leido įgauti dviženklę persvarą (69:54) ir rungtynių kontrolę laikyti savo rankose vis tvirčiau, o į lemiamą ketvirtį svečiai stojo pelnydami septynis taškus be atsako – taip skirtumas tapo triuškinamas – 78:57. Intrigos šiauliečiai daugiau nebesukūrė, nors skirtumą prieš atsakomąją kovą šiek tiek sumažino.

„Šiauliams“ taškus pelnė: Elvaras Fridrikssonas (6 rez. perd.) 16, Karparas Berzinis (7 atk. kam.), Mindaugas Lukauskis ir Andy Van Vlietas po 13, Eimantas Stankevičius 7, Arminas Urbutis 6, Ernestas Jonkus 5, Justas Furmanavičius 2, Denisas Krestininas 1. Martynas Varnas nepasižymėjo, Paulius Danusevičius ir Jonas Paukštė aikštėje nepasirodė.

Trenerių komentarai:

Antanas Sireika pripažino varžovų pranašumą, ypač – po krepšiais, kur kovą dėl kamuolių „Šiauliai“ pralaimėjo 24:48.

„Varžovai buvo geresni kovotojai, jie laimėjo kamuolius dvigubai – to nesu matęs. Tą darė visi. Pas mus nebuvo susikaupimo, nesukovojo vyrai taip, kad galėtume lygiai žaisti. Mes visada žaidžiame atakuojantį krepšinį, kažkiek galiu pasiteisinti, nes užvakar žaidėme sunkų mačą. Sėkmė buvo ne su mumis – fizinės energijos trūko“, – kalbėjo A.Sireika.

„Neptūno“ strategas Tomas Gaidamavičius per anksti džiaugtis neskubėjo.

„Vieną mūšį laimėjome, bet karo dar ne. Trumpai pasidžiaugėme ir einame toliau. Turėjome ir persvarą didesnę, tik nesugebėjome jos išlaikyti. Tai normalu, matėme, kokius stebuklus „Šiauliai“ darė prieš „Dzūkiją“, – pridėjo T.Gaidamavičius.

< Atgal Spausdinti