Vis dar be pergalės. Paskutinių minučių prakeiksmas tęsiasi

Eilinį kartą „Betsafe-LKL“ čempionate arti pergalės buvę „Šiauliai“ nesugebėjo nutraukti nesėkmių serijos. Panaikinę antrajame kėlinyje turėtą 18 taškų deficitą geltonieji nesugebėjo įveikti atsinaujinusio Panevėžio „Lietkabelio“. Simo Jasaičio ir Jamaro Wilsono vedami svečiai laimėjo 88:83 (26:20; 27:18; 16:22; 19:23).

Dvikovos pradžioje pirmaujanti komanda keitėsi keletą sykių. Po S.Jasaičio tritaškio į priekį vėl išsiveržę panevėžiečiai (14:16) šeimininkų daugiau į priekį nebepraleido, kėlinį laimėdami 6 taškų skirtumu.

Tragiškame „Šiauliams“ antrajame ketvirtyje įsibėgėjo J.Wilsonas. Svečių legionierius jame surinko 9 taškus ir labiausiai prisidėjo prie šiauliečių varžovų spurto, po kurio kėlinio pabaigoje „Lietkabelis“ susikrovė net 18 taškų pranašumą (35:53).

Pasitarimas rungtynių viduryje šeimininkams naudos neatnešė, po pertraukos jų varžovai ir toliau pirmavo komfortabiliu skirtumu. Tačiau situacija pasikeitė po minutės pertraukėlės trečiajam kėlinuke. Karolis Lukošiūnas pataikė iš toli, pradėdamas „Šiaulių“ spurtą, kuri taip pat tolimu šūviu užbaigė Giedrius Stankevičius, ištirpdindamas komandos atsilikimą iki 6 taškų (56:62).

Kelis sykius iki paskutinio ketvirčio vidurio šiauliečiai priartėjo ir 5 taškų atstumu, tačiau savo argumentų turėjo ir „Lietkabelis“, po Sauliaus Kulviečio tolimo dūrio, susigrąžinęs dviženklę persvarą (70:81). Į lemiamą šturmą pakilę šiauliečiai pakėlė ant kojų visą areną, kai komandos draugo metimą pataisęs Antanas Udras, sužaidęs puikias rungtynes, sumažino komandos atsilikimą vos iki 4 taškų – 82:86, likus žaisti 40 sekundžių.

Išsigelbėti „Šiauliams“ sutrukė apmaudi klaida, kai po netaiklaus svečių metimo Evaldas Šaulys atkovojo kamuolį, bet tai padarė užmindamas galinę liniją. Pražangų taktika nepasiteisino, varžovams realizavus abu baudų metimus.

„Šiaulių“ komandai taškus pelnė: A.Udras – 20, A.Urbutis – 16, E.Šaulys – 12, K.Lukošiūnas – 11, G.Stankevičius – 7, I.Vaitkus ir B.Griciūnas – po 5, K.Žemaitis – 4 (5 rez. perdavimai), C.Bowenas – 3. D.Kapelanas, R.Stankevičius ir M.Žukauskas nepasižymėjo.