Tritaškių lietumi rungtynių pabaigoje nuskandinta „Dzūkija“

Uraganiškai sužaidę paskutines 5 minutes, „Šiauliai“ atsitiesė po skaudaus pralaimėjimo Kėdainių „Nevėžiui“ prieš porą dienų. Saulės miesto komanda panaikino ketvirto kėlinio viduryje turėtą 7 taškų deficitą ir į savo sąskaitą įsirašė trečiąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate – 87:76 (24:18, 19:21, 17:17, 27:19).

Paskutinę vietą turnyro lentelėje užimantys šiauliečiai vėl pasivijo laipteliu aukščiau esančius Kėdainių krepšininkus.

Ignas Vaitkus iš viso pelnė 20 taškų, atkovojo 9 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir surinko 34 naudingumo balus.  Jam tai – naudingiausios karjeros rungtynės „Betsafe–LKL“, o taip pat pagerintas buvo ir rezultatyvių perdavimų asmeninis rekordas.

Alytiškiai beveik 5 minutes ketvirtame kėlinyje neleido šeimininkams pelnyti nė taško, bet galiausiai spurtą 10:0 nutraukė Kristupo Žemaičio tritaškis  – 63:67. Nuo tada jau šiauliečiai įsišaudė bei perėmė rungtynių kontrolę: pataikė ir I. Vaitkus, ir K. Žemaitis, ir Karolis Lukošiūnas – 72:67. Abi komandos naudojosi tolimais metimais, o šiauliečiai toliau pirmavo (78:72) ir pergalės varžovams nebeatidavė. Vien K. Lukošiūnas šiame ketvirtyje pridėjo tris tolimus metimus.

Pirmoje mačo dalyje „Šiauliai“ nuolat pirmavo, o vienu metu buvo įgiję 12 taškų persvarą (24:12). „Dzūkija“ varžovų bandymus atitrūkti stabdė ir turimą deficitą vis mažino, tačiau po dviejų kėlinių šiauliečiai pirmavo 4 taškais, o šią persvarą išlaikyti labiausiai padėjo aštuoni tolimi metimai, iš kurių keturis pataikė I. Vaitkus.

„Šiaulių“ komandai taškus pelnė: I.Vaitkus – 20 (9 atk. kamuoliai, 9 rez. perdavimai), K.Lukošiūnas – 14, K.Žemaitis – 12 (7 rez. perdavimai), A.Udras – 11, A.Urbutis – 8 (8 atk. kamuoliai),  E.Šaulys – 6, S.Nimley – 5, Š.Beniušis ir C.Bowenas – po 4, R.Stankevičius – 3.