Tritaškiais užpylusių žalgiriečių barjeras buvo per aukštas

Kauno „Žalgirio“ riešutas „Šiauliams“ šį sezoną lieka sunkiai įkandamas. Jei iki pertraukos gausiai Šiaulių areną užpildę žiūrovai galėjo tikėtis intrigos, tai sužaidę kone idealų trečiąjį kėlinį, svečiai išsprendė visus rungtynių klausimus ir išsivežė pergalę 93:78 (26:18, 23:19, 33:18, 11:23).

Kauniečiai jau pirmajame kėlinyje įgavo dviženklį pranašumą (18:7), tačiau per pirmas 10 minučių keturis tritaškius pataikę „Šiauliai“, kurio gretose debiutavo rungtynes starto penkete pradėjes Sethas Allenas, nepaleido svečių į priekį – 18:26.

Vis dėlto, antrąjį ketvirtį „Žalgris“ pradėjo spurtu 13:3 ir nutolo nuo „Šiaulių“ (39:23). Šeimininkai ginklų nesudėjo, o keturis tolimus metimus iki pertraukos pataikęs Karolis Lukošiūnas padėjo šeimininkams spurtuoti 11:4 ir sumažinti deficitą iki vienženklio (34:43).

Aukštesnę pavarą po ilgosios pertraukos įjungęs „Žalgiris“ trečiąjį kėlinį laimėjo 33:18 ir pradėjo triuškinti aikštės šeimininkus (82:55).

Nors ketvirtasis kėlinys tarp komandų buvo tik formalumas, bet jo metu „Žalgiris“ pelnė vos 11 taškų, o tuo pasinaudoję ir deficitą sumažinę „Šiauliai“ išvengė triuškinamo pralaimėjimo.

Pagrindinis žalgiriečių raktas į pergalę – tritaškiai. Kauniečiai prieš „Šiaulius“ realizavo 13 tolimų metimų iš 31 (41 proc.). Kauniečiai taip pat padarė vos 8 klaidas, kai „Šiauliai“ varžovams kamuolį padovanojo 13 kartų.

„Šiauliams“ taškus pelnė: Arminas Urbutis – 22 (8 atk. kam.), K.Lukošiūnas – 17, S.Allenas – 8 (6 rez. perdavimai), Evaldas Šaulys – 7, Ignas Vaitkus, Cedrickas Bowenas ir Antanas Udras – po 5, Benas Griciūnas – 4, Kristupas Žemaitis – 3, Giedrius Stankevičius – 2. Nedas Švirikas nepasižymėjo.