Tragiškai pralaimėta kova dėl kamuolių lėmė nesėkmę Alytuje

Pirmosios pergalės „Šiaulių” komandos gerbėjams „Betsafe-LKL” čempionate dar teks palaukti. Saulės miesto ekipa svečiuose niekuo nenusileido Alytaus „Dzūkijai”, bet buvo priversta sveikinti varžovus, nuaidėjus finalinei rungtynių sirenai – 81:91 (23:24, 18:22, 24:21, 16:24). Tai buvo jau 8-oji šiauliečių nesėkmė, tuo tarpu dzūkai į savo sąskaitą įsirašė 4 pergalę.

Dominavę kovoje dėl krepšių rungtynėse su Klaipėdos „Neptūnu”, uostamiesčio komandos kailyje Dzūkijoje atsidūrė patys „Šiauliai”. Vedami tris tolimus metimus per ketvirtį pataikiusio Igno Vaitkaus, svečiai pirmavo 8:4, tačiau alytiškiai užtikrintai kovojo ne tik po savo krepšiu, tačiau ir kitoje aikštės pusėje, susikurdami pakartotinas progas metimams.

Jų priekinės linijos pranašumas ypač išryškėjo antrajame ketvirtyje. Kai po pirmųjų 10-ies minučių turėtą minimalią persvarą jie padidino pridėdami 10 sausų taškų bei susikraudami dviženklį pranašumą – 34:23. Keturias minutes trukusį „Šiaulių” taškų badą nutraukė puikiai iki pertraukos rungtyniavęs I.Vaitkus, tolimą metimą pridėjo Kristupas Žemaitis, tačiau netrukus komandas skyrė jau 13 taškų (41:28). Ne sykį kovingumą demonstravę šiauliečiai šią charakterio savybę vėl išsitraukė iš kišenės ir be atsako surinkę 10 taškų pasivijo „Dzūkiją” vieno metimo atstumu – 38:41, po dviejų taiklių Antano Udro baudų metimų.

Dvejomis sėkmingomis atakomis pradėjęs antrąją mačo pusę, I.Vaitkus išlygino rezultatą vos prasidėjus trečiajam kėliniui (46:46), o jo viduryje po ilgo pertraukos rungtynėse „Šiauliai” vėl išsiveržė į priekį, kai dvitaškį įmetė K.Žemaitis – 56:55. Nors Alytaus komanda vėl susigražino pranašumą, aikštelėje kovojo du vienas kito verti varžovai.

Paskutinio ketvirčio viduryje K.Žemaitis tolimu metimu dar sykį išvedė šiauliečius į priekį (77:76). Nors šiame kėlinyje šiauliečiai varžovams puolime leido atkovoti tik 3 kamuolius, kai iki tol – net 17, tačiau vienas jų buvo labai skaudus. Būtent po jo tritaškį pataikė alytiškių lyderis Kendrickas Brownas, o persvarą ir pasitikėjimą savo jėgomis atgavusi „Dzūkija” vėl ėmė tolti ir po Pauliaus Pitrilevičiaus dėjimo pirmavo 85:77, likus žaisti daugiau nei 2 minutes. Per likusį laiką „Šiaulių” pastangos išgelbėti rungtynes nebuvo sėkmingos.

„Dzūkija” kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo net 49:24.

„Šiaulių” komandai taškus pelnė: I.Vaitkus – 24, E.Šaulys – 18, K.Žemaitis – 15, A.Urbutis ir A.Udras – po 8, C.Bowenas – 3, B.Griciūnas ir D.Kapelanas – po 2, R.Stankevičius – 1. G.Stankevičius, K.Lukošiūnas ir M.Žukauskas nepasižymėjo.

Kitas rungtynes „Betsafe-LKL” čempionate „Šiauliai” žais lapkričio 4 d. namuose prieš Kauno „Žalgirį”.