Tik trečiajame kėlinyje prabudę „Šiauliai” ketvirtfinalį pradėjo pralaimėjimu

(14)

Pirmosios sugrįžimo į „Betsafe-LKL” ketvirtfinalį rungtynės „Šiauliams” nesusiklostė taip, kaip tikėtasi. Serijos iki trijų pergalių starte Saulės miesto ekipa svečiuose buvo priversta pripažinti labiau patyrusio Panevėžio pranašumą – 86:103 (18:30, 23:27, 21:25, 24:21).

Nors prieš rungtynes treneris Antanas Sireika akcentavo tai, kad negalima leisti varžovams skristi, pirmajame kėlinyje būtent „Lietkabelis” žaidė tarsi ant sparnų, leisdami svečiams pirmauti tik pačioje mačo pradžioje (5:2). Įjungę toliašaudę artileriją, panevėžiečiai jam baigiantis įgijo dviženklį pranašumą – 24:14.

Antrajame kėlinuke šiauliečių puolimas buvo kiek geresnis, tačiau gynyboje ir toliau sunkiai pavyko rasti priešnuodžių. Į kiekvieną metimą varžovai atsakydavo tuo pačiu. Artėjant pertraukai, „Lietkabelis” sužaidė dar vieną sėkmingą atkarpą ir nutolo 18 taškų skirtumu – 53:35.

Šeimininkų skrydis tęsėsi ir po pertraukos. Trečiojo kėlinio viduryje jie vėl spurtavo, ir susikrovė 24 taškų pranašumą (77:53). Sunkiausiu momentu „Šiauliai” savo gretose surado slaptą ginklą – Karolį Lukošiūną. Jaunasis komandos snaiperis pataikė du tolimus metimus iš eilės, sykį įmetė Vytautas Šarakauskas.

Perėmę iniciatyvą, šiauliečiai puikiai pradėjo ketvirtą kėlinį ir po Lauryno Biručio dvitaškio su varžovo pražanga deficitas ištirpo iki 9 taškų – 83:74. Užvirė lygi kova. Minutės pertraukėlė ketvirčio viduryje šeimininkams buvo labai naudinga. Po jos iniciatyvos ėmėsi „Lietkabelio” legionierius Lorenzo Williamsas, surinkęs 5 taškus iš eilės – 99:84. Tapo aišku, kad pergalę džiaugsis šeimininkai.

Antrosios serijos rungtynės bus žaidžiamos Šiauliuose gegužės 15 d. Pradžia – 18.30 val.

„Šiaulių” komandai taškus pelnė: L.Birutis – 22, V.Šarakauskas – 12, A.Urbutis – 11, E.Šaulys – 10, K.Lukošiūnas – 9, N.Zeisloftas – 8, D.Sabeckis (8 atk. kamuoliai, 13 rez. perdavimų) ir Š.Beniušis – po 4, A.Wrightas ir K.Žemaitis – po 3. G.Stankevičius ir R.Pipiras nepasižymėjo.