Tik ketvirtajame kėlinyje atsigavusi "Šiaulių" komanda pergalės pasiekti nespėjo

Po ilgesnės pertraukos šiandien Pasvalyje „Šiauliai“ susitiko su iki šiol vieną pergalę “Betsafe – LKL” čempionate turinčia Pasvalio “Pieno žvaigždžių” komanda.

Visas rungtynes pirmavę Rimanto Grigo auklėtiniai savo aikštėje 81:79 (27:19, 18:16, 20:16, 16:28) įveikė „Šiaulių“ ekipą ir "išstūmė" ją į šeštąją turnyrinės lentelės vietą.

Nuo mačo pradžios dominavo aikštės šeimininkai, kurie jau pirmoje kėlinio pusėje tritaškiais susikrovė dviženklį pranašumą ir kėlinio pabaigoje pirmavo rezultatu 27:19. Du iš eilės tritaškius kėlinio pradžioje pelnė “Šiaulių” legionierius Omaras Prewittas, tačiau šiauliečių klaidos gynyboje neleido ekipai priartėti prie varžovų.

Nors antrajame kėlinyje šiauliečiai ėmėsi aktyvesnės aikštės gynybos prieš “Pieno žvaigždžių” snaiperius, šeimininkai sugebėjo išlaikyti dviženklį pranašumą – 45:35. Pieno žvaigždės” tęsė savo spurtą ir trečiajame kėlinyje ir įgijo net 17 taškų pranašumą. Prieš lemiamą ketvirtį “Šiaulių” ekipos deficitas buvo 14 taškų (65:51).

Ketvirtajame kėlinyje „Šiauliai“ susiėmė ir iki rungtynių pabaigos likus žaisti 4 minutėms, sumažino atsilikimą iki 10 taškų.

Po išprovokuotų varžovų pražangų, šiauliečiai pagaliau atgauna kvapą. Arminas Urbutis pelno 2 taškus ir pataiko baudos metimą, Omaras Prewittas, Arminas Urbutis, Kristipa Žemaitis šauna tritaškius ir po varžovų klaidų šiauliečiai laimi atkarpą 9:0. Likus mažiau nei minutei iki rungtynių pabaigos, “Šiauliai” priartėja prie varžovų vos per tris taškus – 76:79. „Pieno žvaigždžių“ lyderis Ryanas Harrow sužingsniuoja, Arminas Urbutis prameta iš toli, Nikita Balašovas atkovoja kamuolį gynyboje ir išprovokuoja pražangą. Laiko pasiekti pergalei šiauliečiams pritrūksta. Galutinis rungtynių rezultatas po dviejų taiklių ruso baudos metimų – 79:81.

Rezultatyviausiai „Šiaulių“ ekipoje rungtyniavo Kristupas Žemaitis, surinkęs dvigubą dublį – 12 taškų ir 11 atkovotų kamuolių. Amerikiečiai Nickas Zeisloftas ir Omaras Prewittas pelnė po 11 taškų, Arminas Urbutis ir Laurynas Birutis pridėjo po 10 taškų.

Varžovų komandoje labiausiai pasižymėjo legionieriai. Amerikietis Ryanas Harrow pelnė 20, latvis Artūras Ausėjis - 18 taškų. Po 12 taškų pridėjo komandos kapitonas Steponas Babrauskas ir Nikita Balašovas. Tomo Lekūno sąskaitoje - 10 taškų.

Treneris Antanas Sireika po rungtynių pagrindinėmis nesėkmės priežastimis įvardino didelį klaidų skaičių (19), nesugebėjimą pasinaudoti varžovų klaidomis bei per mažą aukštaūgių išnaudojimą aikštelėje.Tuo tarpu “Pasvalio žvaigždžių” treneris Rimantas Grigas, nepaisant iškovotos pergalės, gyrė Šiaulių ekipą kaip rimtą komandą, kuri taip lengvai nepasidavė. Varžovų treneris ypač išskyrė "Šiaulių" vidurio puolėjo Lauryno Biručio indėlį komandai.