Superekslibriso 500 metų jubiliejus pažymėtas krepšininkų sukurtais ekslibrisais

Superekslibriso 500 metų jubiliejus pažymėtas krepšininkų sukurtais ekslibrisais

   

Įtemptai besiruošianti šeštadienį prasidėsiančioms „Betsafe-LKL“ atkrentamosioms varžyboms „Šiaulių“ komanda apsilankė  Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje įkurtame Knygos grafikos centre, kur į rankas paėmė pieštukus. 

Jais tiek žaidėjai, tiek treneriai pademonstravo piešimo sugebėjimus ir sukūrė po individualų ekslibrisą

Dailininkės-edukatorės Lolitos Putramentienės prižiūrimi krepšininkai ekslibrisus kūrė netradiciniu būdu, naudodami alternatyvias medžiagas, o ne lino raižinį. Juose dominavo krepšinio elementai ir oranžinė, kamuolį primenantį spalva. Taip pat netrūko animacinių filmų elementų, floros ir faunos elementų. 

Komandos draugų šypsenų sulaukė Ryčio Pipiro ekslibrise pavaizduotas inkaras. Taip pat krepšininkai nepraleido progų pasišaipyti iš kapitono Armino Urbučio, kurio pasirinkta juoda spalva tik antruoju bandymu tinkamai atsispaudė ant popieriaus.

Baigę savo ekslibrisus ir sulaukę L.Putramentienės pagyrimų, krepšininkai išsirinko ir knygas, kurias paženklino savo darbais. Tiek piešinius, tiek šias knygas visuomenė galės jau artimiausiu metu pamatyti mini parodoje bibliotekos III aukšte.

Ekslibrisus kurti „Šiaulių“ komandai galimybę suteikė Lietuvos kultūros tarybos bei Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamo projektas „Lietuvos ekslibrisui – 500“. 

Projektu pažymimas lietuvių kultūros ir meno istorijoje seniausio žinomo knygos ženklo – herbinio Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Senojo superekslibriso 500 metų jubiliejus.

< Atgal Spausdinti