Skaudų pralaimėjimą „Nevėžiui“ nulėmė vaizdo peržiūra

Artūro Bartkaus nuotr.

Per paskutinį ketvirtį iki minumumo sumažinę turėtą 24 taškų deficitą „Šiauliai“ sugebėjo per likusias 0,5 sekundės surengti rezultatyvią ataką mūšyje su Kėdainių „Nevėžiu“. Tačiau kapitono Armino Urbučio metimas nebuvo įskaitytas teisėjams jau po finalinės sirenos peržiūrėjus momento pakartojimą. Kova dėl 9-osios vietos turnyro lentelėje lieka atvira, svarbią pergalę iškovojus svečiams - 88:87 (15:17, 31:12, 23:18, 19:40).

Dviejų pergalių pranašumą turėję šiauliečiai sėkmės atveju ne tik galėjo būti ramūs, kad į čempionato dugną nenukris, tačiau ir būtų išsaugoję minimalias viltis patekti į atkrintamąsias. Po šio pralaimėjimo tapo aišku, kad geltonieji aukščiau 9 vietos šį sezoną nepakils, o kovas „Betsafe-LKL“ čempionate pabaigs gegužės 5 d. Klaipėdoje.

Jeigu abi komandos surinks vienodai pergalių pasibaigus reguliariajam sezonui, aukštesnę poziciją užims kėdainiečiai, kurie laimėjo tarpusavio seriją 3-1.

Pirmajame kėlinuke abi komandos demonstavo žemo lygio krepšinį. Iniciatyvą jo pabaigoje perėmęs „Nevėžis“, pradėjęs antrąjį ketvirtį įspūdingu 20:2 spurtu. Svečiai įgijo dviženklį pranašumą ir pabėgo nuo varžovų – 35:19. Puikiai rungtyniavę kėdainiečiai į ilgąją pertrauką išėjo turėdami 19 taškų persvarą (46:29).

„Nevėžis“ sėkmingai pradėjo ir antrąją rungtynių dalį, o po spurto 11:4 turėjo jau 24 taškų persvarą – 57:33. Kėlinuką kėdainiškiai užbaigė būdami priekyje 67:45 ir turėjo saugų pranašumą prieš ketvirtąjį kėlinį.

Vis dėlto, lemiamą ketvirtį „Šiauliai“ pradėjo atkarpa 16:5 ir sumažino savo deficitą (61:72). „Nevėžis“ pelnė penkis taškus paeiliui, susigrąžino 16 taškų persvarą (77:62) ir vėl nutolo nuo savo varžovų.

Į lemiamą šturmą kilę „Šiauliai“ dar surengė spurtą 13:3 ir sumažino savo atsilikimą iki vienženklio, likus žaisti kiek mažiau negu pusantros minutės (76:82). Likus žaisti 50 sekundžių svečiai dar turėjo aštuonių taškų persvarą (84:76), tačiau Kristupas Žemaitis smeigė du tritaškius ir priartino Šiaulių ekipą iki dviejų taškų (84:86).

Lius žaisti 13 sekundžių Zaidas Hearstas pataikė du baudų metimus ir vėl atitolino kėdainiečius (88:84). Po minutės pertraukėlės tas pats Z. Hearstas prasižengė prieš Evaldą Šaulį, kuris metė iš trijų taškų zonos. Pastarasis pataikė visus baudų metimus, o aikštės šeimininkai, likus žaisti 10 sekundžių priartėjo iki vieno taško - 87:88.

Negana to, kėdainiečiai suklydo išsimesdami kamuolį ir taip suteikė šiauliečiams šansą išplėšti pergalę. Tačiau A. Urbučio metimas su sirena nebuvo įskaitytas po vaizdo peržiūros, kadangi šiauliečių kapitonas išmetė kamuolį per vėlai.

„Šiauliams“ taškus pelnė: Sethas Allenas 23 (4/5 trit., 29 n.b.), Kristupas Žemaitis 13 (6 per. kam.), Evaldas Šaulys 12, Ignas Vaitkus (7 atk. kam.) ir Benas Griciūnas po 11, Cedrickas Bowenas 8, Antanas Udras 5, Arminas Urbutis 4. Karolis Lukošiūnas, Šarūnas Valunta ir Mantvydas Žukauskas nepasižymėjo, Giedrius Stankevičius aikštėje nepasirodė.