„Šiauliuose” – į Lietuvą sugrįžusi L.Jurčiūtė, komanda paliko abi amerikietės

„Šiauliuose” – į Lietuvą sugrįžusi L.Jurčiūtė, komanda paliko abi amerikietės

   

Pusantrų metų užsienyje praleidusi Laurita Jurčiūtė grįžo į Lietuvą ir vilkės geltonuosius „Šiaulių” moterų komandos marškinėlius.

Šio sezono pradžioje 173 cm ūgio 21 m. įžaidėja buvo pasirašiusi sutartį su Vokietijos moterų krepšinio lygoje (BDDL) rungtyniaujančia Giotingeno BG 74 ekipa, tačiau dar pasiruošimo etape patyrė čiurnos traumą, kuri sutrukdė įsitvirtinti komandoje, ir sutartis buvo nutraukta abipusiu susitarimu dar neprasidėjus sezonui.

Prieš persikeldama į Vokietiją, L.Jurčiūtė vieną sezoną žaidė Podgoricos „Budučnost” gretose ir su šiuo klubu tapo Juodkalnijos čempione, o Adrijos moterų krepšinio lygoje iškovojo sidabrą.

Kėdainiuose gimusi krepšininkė pirmuosius žingsnius moterų krepšinyje žengė Vilniaus „Jaunųjų talentų” komandoje, vėliau, 2017-2018 m. sezone, atstovaudama sostinės „Kibirkščiai” tapo šalies vicečempione bei nusprendė pradėti legionierės karjerą.

L.Jurčiūtė atstovavo visų amžių šalies jaunimo rinktinėms, taip pat praėjusio ciklo atrankoje į Europos čempionatą debiutavo ir nacionalinėje moterų rinktinėje rungtynėse prieš Rusiją.

„Laurita tris mėnesius gydėsi, todėl dabar stengiasi įgauti tinkamą fizinę kondiciją. Ji gali žaisti dvejose pozicijose – įžaidėjos ir atakuojančios gynėjos, taip pat, žaidžiant žemu penketu, pridengti ir trečio numerio poziciją. Treniruočių metu matome, kad trokšta noru grįžti į aikštelę, todėl tikimės, kad mūsų komandai tai bus didėle paspirtis, nes, nepaisant jauno amžiaus, krepšininkė jau turi sukaupusi nemažą patirties stokojančiai jaunai komandai reikalingą patirtį”, – sakė klubo direktorius Mindaugas Stankevičius. 

Naujaisiais metais komanda ne tik pasipildė, bet ir atsisakė abiejų amerikiečių paslaugų. Į JAV išvyko tiek vos vienerias rungtynes sužaidusi LaTashia Jones, tiek komandoje pritapusi Allie Green.

„Atvejis su LaTashia yra labai nemalonus, nes patikėjome agentų kalbomis, tačiau krepšininkė į Lietuvą atvyko visiškai nepasirengusi ir nesportavusi, o prabangos laukti, kol legionierė atsigaus, neturime, laukėme greito krepšininkės indėlio į žaidimą. Tuo tarpu Allie situacija yra kitokia. Deja, ji komanda paliko dėl šeimyninių priežasčių, nors jos žaidimas ir požiūris į treniruočių procesą mus tenkino”, – sakė klubo direktorius Mindaugas Stankevičius.

A.Green komandai per 7 sužaistas rungtynes vidutiniškai rinko po 7,2 taško ir atkovodavo po 3,6 kamuolio, žaisdama po 26 minutes.

< Atgal Spausdinti