„Šiaulių“ pergalė išslydo paskutinėmis sekundėmis

FOTO : Žaneta Bytautienė

Paskutiniame kėlinyje suklupę „Šiauliai“ pralaimėjimu pradėjo savo „Betsafe-LKL“ čempionato namų sezoną.

Lemtingomis rungtynių akimirkomis svarbius metimus pataikę Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai nutraukė savo pralaimėjimų seriją ir pirmąją sezono pergalę iškovojo rezultatu – 79:81 (19:31, 43:50, 62:58, 79:81).

Apylygiai rungtynes pradėjusios komandos keitėsi taikliais metimais, tačiau kėlinio viduryje, po kelių nesėkmingų Šiaulių komandos atakų, svečiai išsiveržė į priekį (10:15). Po Antano Sireikos paprašytos minutės pertraukėlės vaizdas aikštėje nepasikeitė, o tolimų metimų dėka „Pieno žvaigždės“ kėlinį laimėjo dviženkliu skirtumu (19:31).

Įpusėjus antrajam kėliniui taiklių tolimų Karolio Lukošiūno ir Roko Stankevičiaus metimų dėka skirtumas sumažėjo iki 6 taškų (31:37) ir buvęs ilgametis „Šiauliai“ ekipos dirigentas, o dabar Pasvalio komandos treneris Gediminas Petrauskas buvo priverstas kviestis savo auklėtinius pasitarimui. Į aikštę sugrįžę svečiai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir po Vytauto Šulskio taiklaus tolimo metimo turėjo 11 taškų persvarą (35:46). Pasitarimui į rūbinę namų komanda iškeliavo turėdama 7 taškų deficitą (43:50).

Iškart po pertraukos vaizdas aikštėje pradėjo keistis, o kėlinio viduryje, po 5 iš eilės Igno Vaitkaus taškų, rezultatas jau buvo lygus (52:52), o Antano Udro taiklus tritaškis šeimininkus išvedė į priekį (55:52). Varžovus nubloškiantį spurtą 19:0 pademonstravę „Šiauliai“ kėlinį baigė turėdami 4 taškų pranašumą (62:58).

Paskutiniame kėlinyje tarp komandų vyko nuožmi kova, o likus pusei kėlinio svečiai išsiveržė į priekį (70:71), tačiau su šiuo akibrokštu nesutiko „Šiaulių“ komandos puolėjas Šarūnas Beniušis ir atsakė dėjimu į varžovų krepšį (72:71). Visgi, kovingai nusiteikę svečiai lemiamomis rungtynių akimirkomis sužaidė rezultatyviau ir Tomo Lekūno bei Tomo Galecko dėka rungtynes laimėjo rezultatu – 79:81.

„Šiaulių“ komandai taškus pelnė:  I.Vaitkus – 14 (12 atk. kam.), B.Griciūnas – 12, C.Terrel – 9, E.Šaulys ir K.Žemaitis po 8, A.Udras ir K.Lukošiūnas po 7, R.Stankevičius – 6, Š.Beniušis ir R.Delph po 4, M.Žukauskas nepasižymėjo.

„Pieno žvaigždės“: E. Omogbo 15, L. Jateras, T. Lekūnas ir V. Šulskis po 13, T. Gadeckas 11, I. Žvigurs 8, K. Petrukonis 4, E. McClelanas ir J. Wattsas po 2.