„Šiaulių” moteris treniruos R.Petronis

„Šiaulių” moteris treniruos R.Petronis

Lietuvos studentų sporto asociacijos nuotr.

  

MultiGyn Moterų lygos A diviziono kovos besiruošianti „Šiaulių” moterų krepšinio komanda pradėjo komplektacijos darbus. Klubo direktorius Mindaugas Žukauskas sukirto rankomis su patyrusiu krepšinio treneriu Romualdu Petroniu, kuris pakeis du sezonus komandos vairą laikiusį Dainių Bertulį.

Praėjusiame sezone Prienų „Skycop” ekipos treneriu-konsultantu dirbęs ir didesnę nei 25 m. patirtį sukaupęs R.Petronis pirmą kartą savo karjeroje vadovaus klubinei moterų ekipai Lietuvoje. 

Krepšinio specialisto skambiausių pasiekimų sąraše – sidabro medalis vadovaujant Lietuvos vaikinų (iki 20 metų) rinktinei 2005 m. Europos čempionate Rusijoje. Jo vadovaujama to paties amžiaus Lietuvos merginų rinktinė 2016 m. Europos čempionato B divizione iškovojo sidabrą ir kelialapį į pajėgiausią Europoje divizioną. 

Porą sezonų dirbęs Vilniaus „Sakalų” vyr. treneriu, didžiąją dalį klubinio krepšinio karjeros treneris praleido Rusijoje tiek vyrų, tiek moterų klubuose. 2005 m. jis padėjo Maskvos „Dinamo” moterų komandai tapti šalies vicečempione. Taip pat strategas kurį laiką dirbo Ukrainoje bei Kazachstane, kuriame jo vadovaudama Astanos „Tigers” moterų komanda Rytų Europos moterų krepšinio lygoje (EEWBL) užėmė trečią vietą.

Pasak klubo vadovo, pakvietus R.Petronį buvo įgyvendintas vienas svarbiausių komandos vasaros uždavinių. 

„Treneriui Bertuliui nusprendus koncentruotis į vaikų krepšinį akademijoje, moterų komandoje atsivėrė didžiulė spraga, nes neturint trenerio nėra galima pradėti komandos sudėties komplektavimo darbų. Todėl labai džiaugiamės, kad klubą papildė krepšinio specialistas, turintis vardą tiek vyrų, tiek, svarbiausia, moterų krepšinyje. Merginoms tai yra ypač svarbu, nes neretai sprendimas atvykti į vieną ar kitą komandą priklauso ir nuo to, kas jai vadovauja. Treneris Petronis turi didelę darbo su jaunimu patirtį, į pergales vedė šalies rinktines. Būtent to mums ir reikia. Komanda negali pasigirti dideliu biudžetu, todėl sudėties pagrindą sudarys jaunos ir norinčios tobulėti krepšininkės”, – kalbėjo M.Žukauskas.

Savo ruožtu, persikėlimu į Šiaulius besidžiaugiantis R.Petronis pripažino, kad laukia nelengvas darbas, tačiau tikino, kad motyvacijos nestokoja.

„Nuoširdžiai dėkingas visai Šiaulių miesto krepšinio bendruomenei ir, ypač, klubo direktoriui Mindaugui, kurių dėka važiuoju dirbti į Šiaulius. Matau klubo viziją, matau sistemą mieste: tai yra vyrų klubas LKL lygoje, yra jaunimas ir skolinti žaidėjai NKL lygoje Joniškio „Delikateso”  komandoje. Dabar klubo sistemoje yra ir moterų komanda. Džiaugiuosi, kad prie viso to teks prisidėti bei prisiliesti ir man. Visos mintys jau dabar yra Šiauliuose. Laukia nemažai darbo, bet motyvacijos tikrai dar turiu pakankamai. Žiūrėsime kaip pavyks susikomplektuoti, kokiu keliu eisime. Prioritetas bus Šiaulių miesto ir viso regiono merginoms. Sieksiu atskleisti naujus talentus, kad jaunos krepšininkės norėtų atstovauti savo miestui ir savo kraštui”, – sakė naujasis moterų komandos treneris.

Planuojama, kad pasiruošimą naujajam MultiGyn Moterų lygos sezonui „Šiaulių” moterų komanda pradės rugpjūčio mėn.

< Atgal Spausdinti