„Šiaulių" krepšinio komanda nudžiugino Šiaulių „Gegužių" progimnazijos moksleivius

(0)

Praėjusį trečiadienį „Šiaulių" arenoje pas „Šiaulių“ klubo krepšininkus svečiavosi Šiaulių „Gegužių" progimnazijos 3 klasės pradinukai bei dalyvavo projekte "Treneris. Krepšininkas. Ar tai profesijos?"

Vaikai maloniai nustebino žaidėjus padovanodami jiems savo piešinius, o „Šiaulių" komandos nariai atsidėkojo, papasakodami apie savo profesijas bei pademonstruodami, kaip vyksta mankšta profesionalioje krepšinio komandoje.

„Kadangi vaikai labai domisi krepšinio sporto šaka, nori būti aktyvūs, jiems patinka žaisti kamuoliu, mes, „Gegužių" progminazijos pradinių klasių mokytojos Asta Labanauskienė ir Rita Montvilienė, sugalvojom vaikams suorganizuoti kūno kultūros pamoką netradicinėje aplinkoje. Atsivedėm juos į Šiaulių areną, supažindinom su Šiaulių krepšinio klubo „Šiauliai" sportininkais, treneriais" - teigė R. Montvilienė.

„Ši idėja man kilo todėl, kad vaikai labai domisi krepšiniu, eina į varžybas, be to Šiauliuose vyksta projektas „Opa“ (ankstyvasis profesinis ugdymas). Taigi, „pasigavom“ tą idėją ir, prisijungdami prie „Opa“ projekto, sieksime su moksleiviais sužinoti, ar treneris arba profesionalus krepšininkas yra profesijos. Klasėse su mokiniais kūrėme mąstymo žemėlapius: kas yra krepšininkas, kas yra treneris ir ką vaikai žino apie tai. Žinoma, grįžę į klasę, papildysime žemėlapį, praplėsdami savo akiratį" - atskleidė A.Labanauskienė.

„Vaikams teko viena iš projekto smagių užduočių – jie turėjo nupiešti krepšininkus. Ir labai gera buvo tai, kad kalbant apie krepšininkus mes, mokytojos, pamatėme, kad vaikai labai daug žino apie sportininkus ir domisi jais: žino, kada koks krepšininkas išvyko iš klubo, žino, kurie žaidėjai sugrįžo" - pratęsė mintį R.Montvilienė. „Renginį arenoje pradėjome pažintimi su krepšininkais ir užduodami jiems klausimus. Vaikai apie tai, ko norėtų paklausti žaidėjų, buvo apgalvoję sudarinėdami mąstymo žemėlapį. Taigi, mokiniai klausinėjo, o krepšininkai, treneris atsakinėjo. Vėliau demonstravome nupieštus „Šiaulių“ krepšininkų portretus ir krepšininkai turėjo atspėti, kuriame piešinyje, kuris žaidėjas yra nupieštas. Buvo labai smagu stebėti sportininkų reakciją, kadangi tai buvo nelengva užduotis. Klubo atstovai buvo laimingi ir patenkinti vaikų darbais bei pačiu procesu."

„Na, o pabaigoje kiekvienam krepšininkui buvo įteiktos Vitos Žebarauskaitės piešti portretai." - pridūrė A.Labanauskienė.

Kaip teigė pradinių klasių mokytojos, nemaža dalis tokio amžiaus vaikų jau sportuoja bei lanko krepšinį.

Paklaustos apie tai, kuri profesija sunkesnė - mokytojo ar trenerio - pedagogės nusišypsojo ir sakė, kad abi profesijos yra orientuotos į vadovavimą komandai. Skirtumas tik toks, kad treneris dirba su suaugusiais žmonėmis, o mokytojos - su mažais vaikais. Todėl sunku pasakyti, kuri profesija yra sunkesnė.

Gretos ŠNIOKAITĖS ir Egidijaus PETRAUSKO tekstas ir nuotraukos

 

 

< Atgal Spausdinti