Šiauliečius nuskandino „Lietuvos ryto” tritaškių lietus

Po mėnesio pertraukos savo žiūrovų akivaizdoje rungtyniavę „Šiauliai” nesugebėjo pasipriešinti fantastiškai iš atakavusiems Vilniaus „Lietuvos ryto” krepšininkams. Pataikę 12 tolimų metimų ir juos metę net 63 procentų taiklumu, svečiai iš sostinės iškovojo užtikrintą pergalę – 101:71 (20:27, 13:18, 18:34, 20:22).

Rungtynių starte pirmas dvi atakas sėkmingai užbaigė svečiai, tačiau Omarui Prewittui ir Donatui Sabeckiui pataikius tolimus metimus, šiauliečiai išsiveržė į priekį 6:4. Toliašaudę artileriją dusyk užvedus vilniečiams, „Šiaulių” komandos vyr. treneris Antanas Sireika turėjo priekaištų savo auklėtinių gynybai, kuriuos nedelsdamas išsakė paprašytos minutės pertraukėlės metu. Pirmojo kėlinuko pabaigoje įsižaidė priekinė „Lietuvos ryto” linija, ėmusi rinkti taškus metimais iš baudos aikštelės. Po jų sostinės komanda spurtavo ir atitrūko – 17:25.

Nors žiūrovus arenoje ant kojų pakėlė Evaldas Šaulys, pataikęs sudėtingą tritaškį, baigiantis atakos laikui, antrąjį ketvirtį sostinės komanda pradėjo dar vienu spurtu, po kurio išsiveržė į priekį dviženkle persvara. Po Marco Carterio dvitaškio vilniečiai pirmavo 35:21. Nepaisant visų pastangų, „Šiauliams” pavyko išlyginti žaidimą, tačiau sumažinti atsilikimo nesisekė.

Kėliniu įpusėjus, komandos apsikeitė netaikliais metimais ir klaidomis. Varžovų vyr. treneris Rimas Kurtinaitis, supykęs ant savo žaidėjų, trenkė po netikslaus perdavimo sugautą kamuolį į grindis, o netrukus ir paprašė minutės pertraukėlės. Prieš pertrauką D.Sabeckis baudų metimais sumažino taškų deficitą iki 9, bet paskutinę kėlinio sekundę iš toli šovė Travis Petersonas – 33:45.

Antrąją dvikovos pusę svečiai pradėjo technine pražanga už pastabas rungtynių arbitrams. Tačiau ji Vilniaus krepšininkų iš vėžių neišmušė. Pirmoje mačo pusėje retai atakavę iš toli ir pataikę tik 4 tolimus metimus, vien trečiajame ketvirtyje „Lietuvos ryto” krepšininkai jų pataikė 6. Skirtumas akimirksniu perkopė 20 taškų ribą. Žiūrovų nuotaiką pakėlė tik efektingas D.Sabeckio „stogas”, nutraukęs Mindaugo Lukauskio metimą.

Tačiau nemalonumai šiauliečiams nesibaigė. Kėlinio pabaigoje svečiai  savo atakai turėjo vos 3 sekundes, bet ir per jas sugebėjo pelnyti taškus po tikslaus Artūro Jomanto perdavimo per visą aikštę, susilaukdami „Šiaulių” trenerio A.Sireikos plojimų – 51:79.

Po trijų taiklių buvusio šiauliečių žaidėjo Roko Giedraičio baudos metimų bei M.Carterio dvitaškio „Lietuvos rytas” pirmavo paskutiniame ketvirtyje 89:56. „Šiauliai” atsakė sėkminga atkarpa, per kurią plojimų susilaukė dusyk iš viršaus į krepšį įkrovęs Laurynas Birutis, tritaškį pridėjo Nickas Zeisloftas, vėliau iš toli šovė ir O.Prewittas – 69:96.

Tačiau tai buvo viskas, ką šiose rungtynėse sugebėjo nuveikti „Šiauliai”. Per likusias porą minučių svečiai vėl susigražino turėtą pranašumą, peržengdami ir triženklę pelnytų taškų sumą – 71:101.

„Šiaulių” komandoje taškus pelnė: L.Birutis – 20  (10 atk. kamuoliai), D.Sabeckis – 15, N.Zeisloftas – 12, A.Urbutis, V.Šarakauskas (10 atk. kamuoliai), E.Šaulys ir  O.Prewittas – 2 taškai. Š.Beniušis ir K.Žemaitis taškų nepelnė.

Po rungtynių „Šiaulių” treneris A.Sireika pripažino, kad šiandien jo auklėtiniai nesugebėjo tinkamai nusiteikti ir sužaidė labai prastas rungtynes.

„Šios rungtynės yra likimo rykštė. Jei šiek tiek atsipalaiduoji ir galvoji, kad varžovas yra pasilpęs, išretėjusiomis gretomis, visada būsi nubaustas. Reikia ne tik galvoti, kad gali kautis, bet ir reikia kautis. Neatsimenu tokio varžovų pataikymo, o jie žaidė be savo pripažintų snaiperių, kurie yra traumuoti. Varžovai turėjo nuostolių, todėl buvo labiau mobilizuoti. Mes turėjome ir planavome daugiau žaisti po krepšiu, bet paskubėdavome, sužaidėme neprotingai. Gavome gerą pamoką. Jau pirmos atakos metu, kai buvo priimtas neteisingas sprendimas, daryta ne tai, kas buvo suplanuota, supratau, kad šiandien bus bloga diena”, – kalbėjo A.Sireika.

„Lietuvos ryto” treneris R.Kurtinaitis po rungtynių buvo geros nuotaikos ir gyrė savo komandos krepšininkus, tuo pačiu išskyrė ir daugiausiai nemalonumų pridariusį L.Birutį.

„Komandos forma gerėja. Šiandien žaidėme neblogai. Turėjome problemų gynyboje prieš L.Birutį, kuris surinko 20 taškų, bet visumoje gerai kovojome, protingai žaidėme puolime. Todėl aukštas procentas tiek tritaškių, tiek dvitaškių. Patenkintas komandos kovingumu. „Šiaulių” komanda yra jauna, perspektyvi. Mačiau jų kelias rungtynes. Prisipažinsiu, prisibijojau, nes turėjome keliones, galvojau, kad galime pralaimėti energija. Džiaugiuosi, kad to neįvyko”, – sakė R.Kurtinaitis.