„Šiauliams” nepavyko prasibrauti į kitą Čempionų lygos etapą

Debiutas FIBA Čempionų lygos turnyre „Šiauliams” baigėsi po dviejų rungtynių. Lietuvos klubas svečiuose nesugebėjo pasiekti revanšo prieš Sofijos „Levski Lukoil”. Pralaimėję savo žiūrovų akivaizdoje, atsakomosiose pirmojo kvalifikacinio etapo rungtynėse šiauliečiai Bulgarijoje vėl buvo priversti pripažinti varžovų pranašumą – 65:79 (13:19, 18:20, 12:22, 22:18).

Įtampa jauną „Šiaulių” komandą į nokdauną dar pirmojo kėlinio pradžioje, kai per 5 minutes svečių metimai skriejo pro šalį, tuo tarpu „Levski Lukoil” taškus rinko nesunkiai ir sparčiai susikrovė dviženklį pranašumą – 15:2. Priešingai nei dvikovoje Šiauliuose abiejų komandų snaiperiams krepšys buvo tarsi užrištas, todėl bulgarai išnaudojo savo fizinę jėgą ir taškus rinko metimais iš po krepšio.

„Šiaulių” žaidimą pagyvino nuo suolo pakilęs Kristupas Žemaitis. Iš pradžių jis pataikė iš toli, po to išprovokavo varžovo nesportinę pražangą ir realizavo baudų metimus, po kurių svečių atsilikimas ištirpo iki 4 taškų – 11:15.

Antrajame ketvirtyje komandos žaidė banguotą krepšinį. Sužaidus 3 minutes, Sofijos ekipa vėl susikrovė dviženklį pranašumą, bausdama šiauliečius už klaidas greitomis atakomis. Po kelių sėkmingų atakų kėlinio viduryje, „Šiauliai” sumažino deficitą iki 5 taškų. Tačiau iniciatyvą vėl perėmė bulgarai, kurie artėjant pertraukai nutolo 39:26. Pabaigą geriau sužaidė geltonieji, kurie po Beno Griciūno tolimo metimo atsilikinėjo 8 taškais – 31:39.

Dvikovos likimas buvo nulemtas per 6-ias trečiojo ketvirčio minutes. Galingai sužaidę atkarpą, „Levski Lukoil” krepšininkai susikrovė rekordinę rungtynėse persvarą (57:33). Varžovams pasodinus savo lyderius, šiauliečiai paskutinio kėlinuko viduryje be atsako pelnė 8 taškus ir privertė šeimininkų trenerį paprašyti minutės pertraukėlės – 68:54. Per likusį laiką Sofijos komanda dar labiau priartėti šiauliečiams neleido.

„Šiaulių” komandai taškus pelnė: K.Žemaitis – 14 (7 rez. perdavimai), D.Kapelanas – 11, I.Vaitkus ir B.Griciūnas (8 atk. kamuoliai) – po 10, C.Terrellas – 8, A.Udras – 5, R.Delphas – 4 (7 atk. kamuoliai), Š.Beniušis, K.Lukošiūnas – 1. R.Stankevičius ir E.Šaulys taškų nepelnė, G.Stankevičius aikštėje nepasirodė.

„Levski Lukoil” gretose rezultatyviausiai žaidė P.Rembertas įmetęs 20, H.Zaharjevas – 16, D.Ivanovas – 13 taškų.

„Betsafe-LKL” čempionatą „Šiauliai” pradės rugsėjo 26 d. rungtynėmis išvykoje prieš Utenos „Juventus”.