„Šiauliai” tik po atkaklios kovos nusileido čempionato lyderiui

Klaipėdos „Neptūno” snaiperių nesustabdę „Šiauliai” ir toliau lieka be pergalės „Betsafe-LKL” čempionate. Saulės miesto ekipa savo žiūrovų akivaizdoje tik rungtynių pabaigoje buvo priversti pripažinti pirmąją vietą užimančios uostamiesčio komandos pranašumą – 88:98 (27:26, 18:30, 18:19, 25:23).

Dvikovos pradžia šiauliečiams nežadėjo nieko blogo, vyko lygi kova. Abi komandos daugiau dėmesio skyrė puolimui nei gynybai. Šeimininkai kėlinio viduryje pirmavo 4 taškų persvara (14:10), bet sėkminga atkarpa atsakė „Neptūnas”, kurio gretose geltonuosius skaudžiai baudė net 4 tolimus metimus per ketvirtį pataikęs Lorenzo Williamsas, sužaidęs karjeros rungtynes – 19:24. Vis tik, likus žaisti mažiau nei minutę, keturis taškus iš eilės surinko Evaldas Šaulys, minimalia persvara išvesdamas „Šiaulius” į priekį – 27:26.

Svečių komandoje antrajame kėlinyje klaipėdiečių snaiperio estafetę perėmė Tomas Delininkaitis. Jis pataikė 3 tolimus metimus, po to pridėjo ir dvitaškį. Per tris minutes uostamiesčio komandos pranašumas tapo dviženkliu – 33:43. Dar sykį „Neptūnas” spurtavo artėjant pertraukai ir įgijo didžiausią rungtynėse 17 taškų pranašumą (39:56). Bet šiauliečiai sėkmingiau sužaidė ir šio ketvirčio pabaigą, kurio pačią paskutinę sekundę iš po krepšio pataikė Rokas Stankevičius, sumažindamas atsilikimą iki 11 taškų.

Po pertraukos skirtumas toliau mažėjo. Kapitonas Arminas Urbutis realizavo abu baudų metimus, po kurių komandas skyrė jau tik 5 taškai – 51:56. Sunkiu svečiams momentu dar sykį iš toli pataikė T.Delininkaitis, po kurio „Neptūnas” vėl galėjo lengviau atsikvėpti. Trečiajam kėliniui baigiantis, geltonieji dar sykį priartėjo po Cedricko Boweno dėjimo (61:67), bet apie save tritaškiu priminė L.Williamsas, o netrukus klaipėdiečiai susigrąžino dviženklį pranašumą.

Paskutinio ketvirčio pradžioje svečiai pirmavo net 15 taškų skirtumu (71:86), bet vėliau per tris minutes pelnė vos 2 taškus, tuo tarpu į šturmą kilę „Šiauliai” ėmė artėti ir po Beno Griciūno dėjimo priartėjo 83:88. Tačiau jau kitos varžovų atakos metu šeimininkai apmaudžiai neatkovojo kamuolio po savo krepšiu ir buvo nubausti dar vienu L.Williamso tritaškiu. Nors K.Lukošiūnas atsakė taikliais baudų metimais, per likusias 3 minutes šiauliečių metimai skriejo pro šalį, pavyko surinko vos 2 taškus, o triumfavo sėkmingiau sužaidęs pabaigą „Neptūnas”.

Šiose rungtynėse „Šiauliai” užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių, tačiau suklydo net 19 sykių.

„Šiaulių” komandai taškus pelnė: A.Udras – 18 (7 rez. perdavimai), I.Vaitkus – 16, A.Urbutis – 10 (9 atk. kamuoliai), C.Bowenas ir B.Griciūnas – po 8, R.Stankevičius ir K.Žemaitis (7 rez. perdavimai) – po 7, E.Šaulys – 6, C.Terrellas – 5, K.Lukošiūnas – 3. D.Kapelanas nepasižymėjo.

Trenerių komentarai

Kitas rungtynes „Betsafe-LKL” čempionate „Šiauliai” žais spalio 31 d. išvykoje prieš Alytaus „Dzūkiją”.