„Šiauliai” buvo priversti pripažinti ir „Nevėžio” pranašumą

Juodasis ruožas „Betsafe-LKL” čempionate tęsiasi, pralaimėtos šeštosios rungtynės iš eilės. Pirmojo rato pabaigoje „Šiauliai” savo žiūrovų akivaizdoje nusileido Kėdainių „Nevėžiui” – 57:90 (18:27, 11:21, 11:20, 17:22).

Neišlipančiai iš traumų ir ligų liūno komandai grėsė nesurinkti 8 galinčių žaisti krepšininkų, todėl šioms rungtynėms į NKL komandas neišvyko Rytis Pipiras ir Giedrius Stankevičius. Įveikę skausmą rungtyniavo Ignas Vaitkus ir Vytautas Šarakauskas.

Trimis tolimais metais pradėję rugntynes svečiai išsiveržė į priekį, palikdami šiauliečius besivejančiųjų vaidmenyje. Šeimininkams sustabdžius varžovų snaiperius, įsižaidė vidurio puolėjas Vladislavas Koreniukas, praėjusiame sezone atstovavęs būtent Saulės miesto komandai. Nors Donatas Sabeckis prasiveržimu sumažino atsilikimą iki 3 taškų, sužaidus 6 minutes, bet svečiai be atsako pelnė 9 taškus, įgydami dviženklį pranašumą – 15:27.

Paskutinėmis sekundėmis pataikęs tolimą metimą Vytautas Šarakauskas bei dvitaškį pridėjęs Laurynas Birutis tik trumpam sumažino „Šiaulių” deficitą antrajame kėlinuke. Netrukus Antanas Sireika buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės ir bandyti suderinti savo auklėtinių darbą gynyboje, kai Rihards Kuksiks pataikė iš toli, o „Nevėžis” pirmavo 36:20.

Ketvirčio viduryje dvi atakas iš eilės užbaigė Omaras Prewittas, sumažindamas atsilikimą iki 14 taškų, tačiau nors gynyboje pavyko sustabdyti varžovus, puolime šiauliečiams susikurti progas sekėsi sunkiai. Negana to, per paskutines 2 minutes iki pertraukos taškus rinko tik Kėdainių komanda – 29:48.

Pirmoje mačo pusėje šiauliečių žaidime labai trūko aštrumo, šeimininkų komanda metė vos 2 baudų metimus.

Po pertraukos skirtumas toliau augo. Nebepataikydami iš toli, svečiai taškus rinko iš po krepšio, kur daugiausiai nemalonumų kėlė V.Koreniukas ir Valerijus Lichodėjus. Minutės pertraukėlė situacijos nepagerino. Po jos 5 taškus iš eilės pelnė R.Kuksiks, o „Nevėžio” pranašumas perkopė 30 taškų ribą – 33:64.

Iniciatyvą „Šiaulių” ekipai pavyko perimti paskutinio ketvirčio pradžioje. Giedriui Stankevičiui dėjimu užbaigus greitą komandos ataką, varžovų treneris Ramūnas Cvirka paprašė minutės pertraukėlės, jo auklėtiniams pirmaujant 71:48.

Nors geltoniesiems buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki 19 taškų, rungtynių pabaiga priklausė svečiams, kurie dar sykį spurtavo ir susigrąžino turėtą pranašumą.

Kėdainių komanda laimėjo kovą po lenta 27:28, o iš žaidimo atakavo aukštu 59 proc. taiklumu.

„Šiaulių” komandoje taškus pelnė: L.Birutis – 16 (8 atk. kamuoliai), G.Stankevičius – 10, A.Urbutis – 7, V.Šarakauskas – 5, D.Sabeckis (5 rez. perdavimai), I.Vaitkus ir O.Prewittas – po 4, E.Šaulys – 3, Š.Beniušis ir K.Žemaitis – po 2 taškus. R.Pipiras nepasižymėjo.

Po rungtynių varžovų treneris R.Cvirka neturėjo jokių priekaištų savo komandai.

„Likau patenkintas komandos žaidimu, gera gynyba. Kontroliavome rungtynes visuose kėliniuose. Daugiau nėra ką komentuoti. Praėjusias rungtynes prametėme viską, ką galėjome, niekas negalėjo pataikyti. O mes esame metanti komanda, šiandien tai pavyko parodyti. Žaidimo po krepšiu neakcentavome, nes žaisti prieš L.Birutį yra nelengva, bet turėjome derinius, kurių dėka V.Koreniukas rinko taškus. Jis buvo motyvuotas pasirodyti prieš savo buvusią komandą, jam tai pavyko”, – sakė „Nevėžio” strategas.

Tuo tarpu A.Sireika pabrėžė sunkią komandos situaciją dėl traumų ir ligų, atsiprašė komandos gerbėjų už tokį rezultatą ir išskyrė gerą V.Koreniuko žaidimą.

„Vakar sakiau, kad nesurinksime net 8 galinčių žaisti žmonių. Ėmėmės priemonių ir surinkome 11 krepšininkų, bet treniruotėse dalyvavo vos 6, todėl nebuvo komandinio supratimo, vyravo chaosas. Nesusigaudėme elementariose situacijose, neišgirdome, neturėjome drąsos. Gaila, kad prieš savo žiūrovus turėjome taip pasirodyti, bet vyrams sakiau, kad reikia ieškoti išeičių. Galbūt ne viską jaunos galvos gali suprasti, todėl treniruotėse paprastinsime. Turime daug darbo.

Mes prieš sezoną žinojome, kad neturime daug patirties, o tik norą ir entuziazmą. Bet jei kažkas iš sudėties iškrenta, sunku sustyguoti. Mes turime žaisti greitai, norėti, degti noru. Gaila, kad toks tvarkaraštis, nes norime pasirodyti prieš savo žmones, atkurti krepšinį mieste. Tačiau tam vien noro neužtenka.

V.Koreniukas prieš mus žaidė pilnas entuziazmo. Mes jį kalbinome prieš sezoną, norėjome jį pakviesti į komandą, bet konkretaus atsakymo nesulaukėme. Gerai, kad jis turi nori ir ambicijų pasirodyti”, - sakė A.Sireika.