„Šiauliai“ Estijoje laimėjo abi rungtynes BBL lygoje

Pergale vakar pradėję mini rungtynių maratoną Estijoje, „Šiauliai“ jį užbaigė taip pat pergalingai. Saulės miesto komanda nepaliko didesnių vilčių Pernu „Port of Parnu“ ekipai – 87:61 (21:13, 20:18, 22:15, 24:15).

Ketvirtos laimėtos Baltijos krepšinio lygos rungtynės iš šešių A grupės turnyro lentelėje pakylėjo šiauliečius į antrąją vietą. Pirmauja visas penkias žaistas rungtynes iškovojusi „Jurmala“ (Latvija).

Svečiai užtikrintai pradėjo rungtynes ir, vedami 6 taškus iš eilės pelniusio Akeemo Wrighto, privertė varžovų trenerį prašyti minutės pertraukėlės – 3:9. Nors vėliau „Port of Parnu“ komandai kelis sykus pavyko sumažinti taškų deficitą iki 5 taškų, antrojo kėlinuko viduryje po sėkmingų Armino Urbučio ir Lauryno Biručio atakų, „Šiauliai“ pirmavo 35:22.

Tačiau estams padėjo patys šiauliečiai, žaidę labai banguotai. Po sėkmingos atkarpos jie kelis sykius nepataikė iš palankių padėčių, o tuo pasinaudojusi Estijos komanda sumažino atsilikimą kone perpus. Tačiau  šeimininkams ir toliau daug nemalonumų kėlė L.Birutis. Vidurio puolėjas prieš pertrauką dusyk pataikė iš po krepšio, sugrąžindamas „Šiaulių“ komandai dviženklę persvarą – 31:41.

Nerasdami kelių link krepšio, „Port of Parnu“ žaidėjai antroje rungtynių pusėje ėmė dažniau atakuoti iš toli ir pataikė porą tritaškių, tuo tarpu šiauliečiai sėkmingai išnaudojo savo priekinę liniją, kur po krepšiais dominavo A.Urbutis ir L.Birutis. Skirtumas kurį laiką svyravo ties 10 taškų riba.

Po minutės pertraukėlės, „Šiauliai“ dar sykį spurtavo. Dvitaškį su varžovo pražanga įmetė Donatas Sabeckis, tolimą metimą pridėjo Evaldas Šaulys – 41:57. Susikrovę saugų pranašumą, svečiai ėmė eksperimentuoti ir porą minučių iki trečiojo kėlinuko pabaigos žaidė be tikro vidurio puolėjo.

Paskutinį ketvirtį „Port of Parnu“ pradėjo 5 taškais iš eilės. Tačiau problemomis puolime nesiskundė ir geltonieji, sėkmingais metimais neleidę šeimininkams sumažinti atsilikimo. Po tolimų Kristupo Žemaičio ir A.Wrighto šūvių „Šiauliai“ pirmavo 74:55. Varžovai strigo Lietuvos komandos gynyboje, nekrito tritaškiai. Rungtynių baigtis tapo aiški dar kėlinio viduryje.

Po greitos šiauliečių atakos, kurios metu nesėkmingą O.Prewitto bandymą įdėti pataisė A.Wrightas, svečių pranašumas pasiekė 30 taškų ribą – 85:55, likus žaisti porą minučių. Per likusį laiką šeimininkai pataikė porą tolimų metimų ir šiek tiek sumažino deficitą.

„Šiaulių” komandoje taškus pelnė: A.Wrightas  - 17 (13 atk. kamuolių), L.Birutis – 15 (7 atk. kamuoliai), E.Šaulys – 14, A.Urbutis ir D.Sabeckis – po 12, O.Prewittas – 6, K.Žemaitis – 5, M.Žukauskas – 4, Š.Beniušis – 2, V.Šarakauskas ir A.Giedraitis nepasižymėjo.

Sugrįžę iš Estijos, „Šiauliai“ sekmadienį tęs kovas Lietuvos krepšinio lygoje ir Alytuje susitiks su vietos „Dzūkija“