„Šiauliai-7bet“ pateko į „Girskio taurės 2021” finalą

Pasiruošimą naujajam „Betsafe-LKL“ sezonui tęsianti „Šiaulių-7bet“ vyrų komanda „Girskio taurės 2021” pusfinalyje Kėdainiuose 90:79 (24:21, 25:22, 23:21, 18:15) įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ ir pateko į turnyro finalą.

Trečiadienį vis dar be traumuoto Giedriaus Staniulio žaidžiantys šiauliečiai dėl nugalėtojų vardo finale kovos su šeimininku „Nevėžiu-Optibet“.

Rungtynių startas sėkmingiau pavyko „Pieno žvaigždėms“, įgijusioms 5 taškų pranašumą – 8:3. Tačiau didesniu atstumu nutolti pasvališkiams nepavyko. „Šiaulių-7bet“ krepšininkai netrukus išlygino rezultatą. Iki kėlinuko pabaigos pirmaujanti komanda keitėsi keletą sykių. Jam baigiantis Saulės miesto ekipa dar sykį išsiveržė į priekį ir varžovams šiose rungtynėse pirmauti nebeleido.

Kito ketvirčio pradžioje „Šiauliai-7bet“ surengė nedidelį spurtą, po kurio atitrūko 7 taškų persvara – 33:26. Panašus skirtumas išsilaikė iki ilgosios pertraukos, kurią šiauliečiai pasitiko pirmaudami 49:43.

Banguotą trečią kėlinuką 5 iš eilės taškais pradėjo „Pieno žvaigždės“, sumažinusios atsilikimą iki minimumo, tačiau sėkminga atkarpa atsakė „Šiauliai-7bet”, pirmą sykį rungtynėse atitrūkę dviženkliu atstumu – 58:48. Pasvališkiai rankų nenuleido – kėlinio viduryje komandas teskyrė tik 4 taškai (62:58), o likus žaisti 1 ketvirtį „Šiauliai-7bet” buvo priekyje 72:64.

Antroje mačo pusėje vos tris sykius suklydusi Saulės miesto komanda kontroliavo žaidimą per paskutines 10 minučių, neleisdama varžovams priartėti. Šiauliečiai rungtynių pabaigoje buvo susikrovę ir 16 taškų pranašumą (90:74), bet „Pieno žvaigždėms“ pavyko jį šiek tiek sumažinti.

„Šiauliams-7bet“ taškus pelnė: Martynas Varnas 19, Arminas Urbutis (7 atk. kamuoliai) ir Paulius Danusevičius (4 perimti kamuoliai) po 13, Eimantas Stankevičius 11, Ernestas Jonkus ir Isaiah Armwoodas po 8, Jonas Elmore‘as 7 (7 rez. perdavimai), Donatas Sabeckis 6, Jonas Paukštė 4, Danielis Baslykas 1. Kajus Leliukas aikštėje nepasirodė.

Varžovų gretose Žygimantas Skučas surinko 18, Kristapas Gluditis – 14, Karolis Guščikas – 12 taškų.

Jau sužaistose draugiškų rungtynių ciklo rungtynėse „Šiauliai“ įveikė Rostoko „Seawolves“ (Vokietija) 102:86, Krasnodaro „Lokomotiv“ (Rusija) 82:66 ir Uogrės „Ogre“ 70:64.