Ruošiantis ketvirtfinaliui, sužaistos draugiškos rungtynės su „Nevėžiu“

Penktąją vietą reguliariajame „Betsafe-LKL“ čempionate užėmę „Šiauliai“ prieš šeštadienį prasidėsiančioms atkrintamųjų varžybų kovoms savo arenoje sužaidė draugiškas rungtynes su Kėdainių „Nevėžiu“. Po atkaklios kovos pergalę išsivežė svečiai – 89:90 (18:22, 13:21, 31:16, 27:31).

Pirmoje mačo pusėje iniciatyva priklausė Kėdainių ekipai, kuri pasinaudojo gausiomis eksperimentavusių šeimininkų klaidomis, o taip pat ir laimėjo kovą po lenta. Ilsėtis komandos išėjo „Nevėžiui“ pirmaujant dviženkle persvara – 43:31.

Po pertraukos „Šiauliai“ spurtavo ir kone pusę kėlinio neleido varžovams pelnyti taškų. Po 14:0 laimėtos atkarpos, šeimininkai išsiveržį į priekį, o vėliau pirmavo 5 taškais (53:48).

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje juoda apranga vilkėjusių šiauliečių pranašumas išaugo iki 9 taškų (87:78), tačiau per likusį laiką šeimininkai pelnė vos 2 taškus. Tuo tarpu puikiai iš toli šaudę ir net 9 tolimus metimus pataikę „Nevėžio“ krepšininkai netruko panaikinti deficitą.

Likus žaisti pusę minutės, „Šiauliai“ pirmavo dviejų taškų pranašumu (89:87) bei turėjo kamuolį savo rankose, bet Evaldo Šaulio metimas tikslo nepasiekė, tuo tarpu „Nevėžio“ kapitonas Gintautas Matulis iš toli šovė tiksliai, išvesdamas savo komandą į priekį ir varžovams palikdamas 3 sekundes atakai – 89:90.

Po minutės pertraukėlės išplėšti komandos pergalę galėjo Laurynas Birutis, bet „Šiaulių“ vidurio puolėjo metimas skriejo pro šalį.

Šiose rungtynėse šeimininkų trenerių štabas leido pailsėti Vytautui Šarakauskui ir Donatui Sabeckiui, kurie aikštėje praleido po mažiau nei 10 minučių.

„Šiauliams“ Š.Beniušis surinko 18, L.Birutis – 15, E.Šaulys – 14, A.Wrightas – 8, N.Zeisloftas ir A.Urbutis – po 7, K.Lukošiūnas – 6, K.Žemaitis (15 rez. perdavimų) ir R.Pipiras – po 4, D.Sabeckis ir G.Stankevičius – po 3. V.Šarakauskas nepasižymėjo, A.Giedraitis aikštėje nepasirodė.

„Nevėžio“ gretose išsiskyrė J.Tamulis, R.Stankevičius ir G.Maldūnas, surinkę, atitinkamai, 19, 17 ir 14 taškų.

„Betsafe-LKL“ ketvirtfinalio seriją su Panevėžio „Lietkabeliu“ Saulės miesto komanda pradės šeštadienį, gegužės 12 d., išvykoje. Antrosios serijos rungtynės įvyks gegužės 15 d. Šiauliuose, trečioji – gegužės 19 d. vėl Panevėžyje. Jei prireiks, į Šiaulius komandos sugrįš gegužės 22 d., o į Panevėžį – gegužės 25 d.