Pirmoji išvyka BBL lygoje paženklinta nesėkme

Abi savo žiūrovų akivaizdoje žaistas Baltijos krepšinio lygos rungtynes laimėję „Šiauliai“ pirmose išvykos rungtynėse patyrė pirmąjį pralaimėjimą. Saulės miesto ekipa svečiuose turėjo pripažinti antrą pergalę turnyre iškovojusios „Jurmalos“ pranašumą – 78:88 (21:24, 19:20, 25:30, 12:13).

Nesklandumai kelionėje, kai, dėl neteisingo adreso teko paklaidžioti Latvijos pajūryje, o į Lapmežciemo sporto centrą atvykta likus mažiau nei valandai iki rungtynių pradžios, išmušė šiauliečius iš vėžių. Nuo rungtynių pradžios šeimininkų komanda buvo energingesnė, demonstravo didesnį kovingumą ir norą laimėti.

Dvikovos starte iniciatyvos ėmėsi Donatas Sabeckis, iš eilės pelnęs 5 komandos taškus, bet jau netrukus „Šiaulių“ įžaidėjas surinko dvi greitas pražangas ir buvo priverstas atsisėsti ant atsarginių suolelio. Ten pat teko nušlubuoti ir koją timptelėjusiam Laurynui Biručiui, tačiau vidurio puolėjas po medikų apžiūros mačą tęsti galėjo.

Tuo tarpu šeimininkai įjungė toliašaudę artileriją ir po dviejų tolimų metimų įgijo 5 taškų pranašumą 10:5. Tačiau netrukus tritaškius pataikė Ignas Vaitkus ir Omaras Prewittas, po kurių į priekį išsiveržė Lietuvos komanda. Dar vieną tolimą šūvį pridėjus Evaldui Šauliui, „Šiauliai“ pirmavo 21:16. Vis tik, ketvirčio pabaigoje spurtavę „Jurmalos“ krepšininkai be atsako pelnė 8 taškus ir vėl susigražino iniciatyvą.

Antrajame ketvirtyje vyko lygių varžovų dvikova. Nors po Ugio Pinete’o dvitaškio latviai pirmavo 5 taškų pranašumu, vėliau Laurynas Birutis pelnė 4 taškus iš eilės, išvesdamas šiauliečius į priekį – 33:35. Po varžovų paprašytos minutės pertraukėlės, abi komandos puolime pateko į duobę ir kelias minutes nesugebėjo pelnyti taškų. Pirmieji iš jos išlipo Jūrmalos krepšininkai, vėl įgydami 5 taškų pranašumą.

Likus žaisti mažiau nei dvi minutes, „Šiaulių“ taškų badą tritaškiu nutraukė D.Sabeckis. Gynėjas paskutinėmis kėlinuko sekundėmis galėjo perpus sumažinti komandos atsilikimą, bet perėmus kamuolį, po varžovų pražangos prametė abu baudų metimus.

Trečiojo kėlinuko viduryje treneris Antanas Sireika buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes jo vadovaujama komanda įgijo 8 taškų deficitą (56:48). Šiauliečiams ėmus vytis varžovus, Kristupas Žemaitis tolimu metimu sumažino latvių persvarą iki 2 taškų (67:65).Tačiau gynyboje nesportinę pražangą gavo Arminas Urbutis. Po šio epizodo įvyko rungtynių lūžis.

Iki ketvirtosios paskutinio kėlinuko minutės taškus rinko tik „Jurmala“, atitrūkdama 17 taškų atstumu – 82:65. „Šiauliams“ sužibo nedidelė viltis išgelbėti rungtynes, O.Prewittui pataikius 4 baudos metimus (85:71). Bet, pavykus kelis sykius apsiginti, komandos draugų tolimi metimai skriejo pro šalį, teko pripažinti varžovų pranašumą.

Šiauliečiai šiose rungtynėse suklydo net 23 kartus, taip pat leido varžovams po savo krepšiu atkovoti 15 kamuolių.

„Šiaulių” komandoje taškus pelnė: D.Sabeckis 14 (5 rez. perdavimai) ir I.Vaitkus – po 12, A.Urbutis (7 atk. kamuoliai) – 11, O.Prewittas – 10, E.Šaulys – 9, L.Birutis – 8, Š.Beniušis ir V.Šarakauskas – po 6, K.Žemaitis – 3. R.Pipiras taškų nepelnė, o A.Giedraitis ir M.Žukauskas aikštelėje nepasirodė.

Komandos strategas A.Sireika po rungtynių pripažino, kad pergalės iškovoti neleido pernelyg didelis klaidų skaičius.

„Kiekvienose rungtynėse mes mokomės, nes nebūna jos vienodos. Šiose pamatėme, kad aktyvi varžovų gynyba išprovokavo daug klaidų, nes esame nauja komanda, dar labai trūksta savitarpio supratimo. Pataikymas iš toli nebuvo blogas, bet 23 klaidos yra nepateisinama. Tiek suklydus, neįmanoma laimėti. Taip pat tikėjausi, kad būsime geresni ir pajėgesni po krepšiu, tačiau nesugebėjome sužaisti prieš varžovų dvigubintą gynybą, bereikalingai driblingavome, todėl neįmetėme iš po krepšio tiek taškų, kiek turėjome. Reikia mokytis“, – sakė A.Sireika.