Pasvalio tvirtovė ir vėl liko neužimta

„Šiaulių“ pergalių serija nutrūko Pasvalyje. Dvi rungtynes iš eilės laimėję šiauliečiai nesugebėjo įveikti vietos „Pieno žvaigždžių“ ir patyrė 12-ą nesėkmę „Betsafe-LKL“ čempionate – 86:96 (18:30, 23:24, 19:23, 26:19).

Rungtynes geltonieji pasitiko subjurusia nuotaika – rytinės treniruotės metu traumą patyrė ir iš rikiuotės iškrito Benas Griciūnas, todėl komandos treneriams teko iš naujo dėlioti rungtynių planą bei ieškoti resursų užkamšyti netikėtai atsivėrusią skyrę priekinėje linijoje.

Tuo tarpu šeimininkai rungtynes pradėjo didžiule sparta, kuria išmušė „Šiaulius“, kurie priekyje buvo tik po pirmojo Igno Vaitkaus metimo, iš vėžių. Pirmojo kėlinio pabaigoje ir taip braškėjusi svečių gynyba subyrėjo. Pradėję spurtą pasvaliečiai antrojo kėlinio pirmą minutę nutolo 15 taškų pranašumu – 33:18.

Titaniškomis pastangomis ketvirčio viduryje „Šiauliai“ sumažino atsilikimą iki vienženklio deficito. Po Cedricko Boweno dvitaškio šeimininkai pirmavo 38:30, tačiau gynyboje geltonieji ir toliau darė vieną klaidą po kitos, dusyk iš eilės prasižengdami kartu su taikliu varžovų metimu. Vėl ramiau atsikvėpusios „Pieno žvaigždės“, likus žaisti porą minučių, susigražino turėtą 15 taškų pranašumą (51:36).

Minutės pertraukėlė trečiojo kėlinio viduryje nutraukė dar vieną „Šiaulių“ spurtą. Be atsako pelnę 8 taškus, svečiai vėl atsiliko vienženkliu skirtumu – 60:51 po Antano Udro metimo, tačiau vos po poros minučių pasikviesti auklėtinius pasitarimui teko Antanui Sirekai, kadangi Pasvalio ekipa vėl žaibiškai nutolo ir pirmavo rekordine rugntynėse 19 taškų persvara (72:53).

Per paskutines 10 minučių, nepaisant visų svečių pastangų, pasvaliečiai pergalės iš rankų nepaleido.

„Šiaulių“ komandai taškus pelnė: I.Vaitkus – 22, A.Udras – 14 (9 atk. kamuoliai), A.Urbutis – 12 (7 atk. kamuoliai), E.Šaulys – 10, R.Stankevičius – 8, K.Žemaitis – 6, S.Nimley ir M.Žukauskas – po 5, K.Lukošiūnas ir C.Bowenas – po 2. G.Stankevičius aikštėje nepasirodė.