Nukraujavę „Šiauliai” neprilygo „Dzūkijai”

Traumų ir ligų išretintiems „Šiauliams” nepavyko nutraukti pralaimėjimų serijos „Betsafe-LKL” čempionate. Šiauliečiai namuose buvo priversti pripažinti ketvirtą pergalę iškovojusios Alytaus „Dzūkijos” pranašumą – 84:105 (29:26, 17:28, 19:22, 19:29).

Šeimininkams teko versti be susižeidusių Nicko Zeislofto ir Vytauto Šarakausko, sirguliuodamas žaidė Laurynas Birutis. Svečiai į Saulės miestą atvyko be traumuoto Katino Reinharto.

Labai rezultatyvioje pirmoje rungtynių pusėje pirmaujanti komanda keitėsi net 24 sykius. Tiek  „Šiauliai”, tiek „Dzūkija” puikiai atakavo krepšį, į krepšį mesdami daugiau nei 50 proc. taiklumu iš žaidimo. Didesnę persvarą svečiai susikrovė antrajame kėlinuke. Daugiausiai legionieriaus Alejandro Hernandezo pastangomis jie trijų minučių atkarpą laimėjo 9:1 ir atitrūko 8 taškų pranašumu (39:47).

Žiūrovų plojimų susilaukė Omaras Prewittas, dėjimu užbaigęs greitą šeimininkų ataką, po kurio skirtumas sumažėjo iki 6 taškų (41:47), tačiau gynyboje šiauliečiai ir toliau nesugebėjo rasti priešnuodžių. „Dzūkija” prieš pertrauką iš toli pataikius Dominykui Domarkui, įgijo dviženklį pranašumą (43:54), bet taiklus buvo ir paskutinis Igno Vaitkaus tolimas šūvis.

Trečiojo kėlinuko viduryje Antanui Sireikai teko prašyti minutės pertraukėlės, nes „Šiauliai” pateko į dar vieną duobę. Po jos geltona apranga vilkinčios komandos žaidimas gynyboje ir toliau strigo. Gediminui Žalaliui pataikius dvitaškį, „Dzūkija” pirmavo 72:50.

Iniciatyvos šiauliečių gretose ėmėsi Donatas Sabeckis. Gynėjas pelnė 5 taškus iš eilės, po to perėmė kamuolį. Šarūnui Beniušiui pridėjus porą tikslų baudos metimų, „Šiaulių” turimas deficitas ištirpo iki 11 taškų – 61:72. Minutės pasitarti teko reikalauti ir varžovų treneriui Nikolai Vasilevui.

Bandysi suderinti komandos žaidimą „Šiaulių” trenerių štabui dar sykį teko sužaidus vos minutę paskutiniame ketvirtyje, varžovams sėkmingai užbaigus dvi atakas iš eilės (67:82). Tačiau vėl nutolę svečiai pranašumo iš savo rankų neišleido, nepaisant visų šeimininkų pastangų, o dvikovos pabaigoje tolimų metimų dėka savo atotrūkį dar padidino – 84:105.

Nukentėję nuo „Lietuvos ryto” snaiperių, šiauliečiai buvo tritaškiai užlieti ir šiose rungtynėse, „Dzūkijai” pataikius 14 metimų iš 27 (51 proc.).

„Šiaulių” komandoje taškus pelnė: O.Prewittas (14), D.Sabeckis (7 rez. perdavimai) ir I.Vaitkus – po 12, A.Urbutis ir Š.Beniušis – po 11, L.Birutis – 8, E.Šaulys – 7, M.Žukauskas – 4, R.Pipiras – 3, K.Žemaitis – 2.