Nepaprastai svarbi pergalė Kėdainiuose

Dviejų mėnesių be pergalės laikotarpis baigėsi Kėdainiuose. Didžiulę kainą turėjusioje dvikovoje triumfavo „Šiauliai“. Saulės miesto komanda įveikė arčiausią kaimyną turnyro lentelėje „Nevėžį“ 85:76 (26:24, 18:18, 18:18, 23:16) ir pasivijo juos pagal laimėtų rungtynių skaičių. Abi komandos pergalės skonį šį sezoną ragavo po 4 sykius.

„Šiaulių“ ekipa į Kėdainius atvažiavo tik su aštuoniais žaisti galinčiais krepšininkais. Dėl traumų rungtyniauti negalėjo Ignas Vaitkus ir Mantvydas Žukauskas, treniruotės metu koją išsisuko ir komandos naujokas Sethas Allenas, kurio debiuto geltonųjų gerbėjams dar teks palaukti.

Kova Kėdainiuose pirmuosius du kėlinius vyko taškas į tašką. Nors kelis sykius svečiai buvo įgiję 6 taškų persvarą, vis tik, sužaidus 20 minučių „Šiauliai“ turėjo trapų pranašumą – 44:42.

Po ilgosios pertraukos nė viena ekipa nesugebėjo atitolti, o prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė tie patys du taškai (62:60).

Trumpą atsarginių suolelį turėjusių šiauliečių situacija komplikavosi, kai prie 4 pražangas surinkusio Kristupo Žemaičio paskutiniojo kėlinuko pradžioje prisijungė likę du „mažieji“ žaidėjai Evaldas Šaulys ir Karolis Lukošiūnas.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui Kristupas Žemaitis pataikė pirmąjį savo tritaškį iš septynių bandymų, o po jo „Šiauliai“ įgavo penkių taškų pranašumą – 71:66.

Netrukus K.Lukošiūnas buvo priversta palikti aikštę dėl išnaudoto pražangų limito, o šeimininkai vėl priartėjo vieno metimo atstumu (73:75).

Tačiau, likus žaisti 90 sekundžių iki susitikimo pabaigos, „Nevėžio“ legionieriai prametė du desperatiškus tritaškius, o kitoje aikštelės pusėje „Šiauliai“ susigrąžino keturių taškų persvarą po labai svarbaus Cedricko Boweno dvitaškio (77:73).

Po dar vieno kėdainiškių netikslaus metimo „Šiauliai“ nutolo, kai Evaldas Šaulys dvitaškiu padidino persvarą iki šešių taškų – 79:73. „Nevėžis“ per likusias 30 sekundžių išsigelbėti nespėjo ir prarado galimybę atitolti nuo „Šiaulių“ ekipos.

„Šiauliams“ taškus pelnė: Evaldas Šaulys 21 (6 atk. kam., 25 n.b.), Benas Griciūnas 20 (7 atk. kam.), Cedrickas Bowenas 10 (6 atk. kam., 2 blok. met.), Karolis Lukošiūnas (5 atk. kam.) ir Kristupas Žemaitis (6 atk. kam., 9 rez. perd.) po 9, Arminas Urbutis (7 atk. kam.) ir A.Udras po 8.