Naudingos „Žalgirio” pamokos draugiškose rungtynėse Kaune

Trečiąsias draugiškas rungtynes pasiruošimo būsimam sezonui cikle sužaidę „Šiauliai” buvo priversti pripažinti pajėgiausios Lietuvos komandos pranašumą. Šiauliečiai Kaune nusileido vietos „Žalgiriui” 60:95 (18:28, 14:28, 13:21. 15:18).

Išmėginti jėgas prieš čempionatą Antanas Sireika leido 14-ai krepšininkų, prie pagrindinės komandos prijungdamas ir Beną Griciūną bei Šarūną Valuntą. Visiems žaidėjams treneris Antanas Sireika suteikė progą pasirodyti.

Nuo rungtynių starto išsiveržę į priekį, žalgiriečiai svečiame neleido nei karto pirmauti. Lygi kova vyko 8 pirmojo kėlinuko minutes. Iš pradžių spurtavo kauniečiai, kurie spaudimo per visą aikštę dėka susikrovė 9 taškų pranašumą (15:6). Sėkminga atkarpa atsakė ir „Šiauliai”, be atsako surinkę 5 taškus ir privertę trenerį Šarūną Jasikevičių prašyti minutės pertaukėlės. Po jos „Žalgiris” įjungė antrą pavarą ir ėmė tolti, dar pirmajame kėlinuke susikrovęs dviženklę persvarą.

Antrajame vaizdas aikštelėje nesikeitė. Šiauliečiai strigo varžovų gynybos gniaužtuose, o patys nesugebėjo sustabdyti jų priekinės linijos, kurioje siautėjo Martinas Gebenas,  todėl skirtumas toliau augo. Žalgiriečiams nemalonumų sukėlė tik B.Griciūno pasirodymas nuo atsarginių suolo. Drąsiai į žaidimą įsijungęs vidurio puolėjas per mažiau nei 5 minutes surinko 6 taškus.

Nesužaidus nei pusės trečiojo kėlinio, komandas skyrė jau 30 taškų. M.Gebeną po krepšiu pakeitė galingai žaidęs Brandonas Daviesas, tuo tarpu „Šiaulius” į priekį ėmė vesti Evaldas Šaulys, tapęs rezultatyviausiu savo komandos krepšininku. Paskutinės 10 minučių buvo pažymėtos abipusėmis klaidomis, netaikliais metimais ir nežymia „Žalgirio” persvara.

„Šiaulių” komandai taškus pelnė: E.Šaulys – 13, R.Delphas – 9 (6 atk. kamuoliai), B.Griciūnas – 8 (8 atk. kamuoliai), A.Urbutis – 6, C.Terrellas (3 rez. perdavimai) ir K.Žemaitis (4 rez. perdavimai) – po 5, I.Vaitkus ir Š.Beniušis (4 rez. perdavimai) – po 3, D.Kalepanas, R.Stankevičius, K.Lukošiūnas ir A.Udras – po 2. Š.Valunta ir G.Stankevičius nepasižymėjo.

„Šiaulių” vyr. treneris A.Sireika: „Kiekvienoje treniruotėje ir kiekvienose rungtynėse norisi savo žaidėjams duoti pamokų. Šios rungtynės buvo labai gera pamoka. Tik ją daviau ne aš, davė „Žalgiris”. Bet aš norėjau, kad mūsų žaidėjai, kurių atsivežėme 14 žmonių, pamatytų, kas tai yra toks fiziškai stipresnis krepšinis, kas yra individualus meistriškumas. Pamatė mūsų aukštaūgiai, ką reikia daryti, nes vis prašo treneris, kad reikia prilaikyti, reikia stumti. Galvoju, kad mūsų naujai komandai tikrai vertingos rungtynės. Skirtumas didelis, bet niekas į tai nekreipia dėmesio. Geriausia pamoka, ką reikia daryti, ką reikia gerinti. Ji psichologiškai duos pakilimą tiems, kurie iš vis dar nėra žaidę vyriško krepšinio. Jei jie yra protingi vyrai, tai jiems duos gerų pamokų.”

Oficialųjį sezoną „Šiauliai” atidarys savo žiūrovų akivaizdoje rugsėjo 20 d. FIBA Čempionų lygos pirmojo atrankos etapo rungtynėmis su Sofijos „Levski Lukoil” iš Bulgarijos.

Naujojo sezono abonementus galima įsigyti visose „Ticketmarket” kasose arba internetu www.ticketmarket.lt. Jų kaina – 99 eurai.