Namų rungtynių sezonas užbaigtas skaudžiomis pamokomis

„Šiaulių“ komandai nepavyko trintelti durimis paskutinėse namų rungtynėse. Šansus patekti į atkrintamąsias varžybas jau praradę šiauliečiai nesurado priešnuodžių prieš tarsi iš natų atakavusį Vilniaus „Rytą“ -  82:117 (21:28, 15:31, 23:25, 23:33).

Surinkę 117 taškų, svečiai pagerino „Betsafe-LKL“ čempionato šio sezono rezultatyvumo rekordą, kuris priklausė „Šiauliams“, dvikovoje su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ buvo įmetusiems 111 taškų.

Rungtynės buvo pažymėtos vilniečių įžaidėjo Mindaugo Girdžiūno išvarymu. Jis trečiajame kėlinyje buvo nubaustas nesportine, o po susistumdymo su S. Allenu – ir technine pražanga.

Būtent M. Girdžiūnas buvo „Ryto“ krepšininkas, prametęs pirmąjį komandos dvitaškį sužaidus 17 minučių. Iki tol svečiai buvo pataikę pirmuosius 18 savo metimų iš vidutinio nuotolio.

Jei pirmajame kėlinyje dar vyko atkakli kova, tai antrojo pradžioje šiauliečių puolimas kaip reikiant užstrigo. Tuo tarpu ėmę dominuoti svečiai spurtavo net 25:1 bei pabėgo 53:22.

Antroji susitikimo pusė buvo formalumas, bet sostinės ekipa nemažino apsukų ir įspūdingu taiklumu nužingsniavo rekordo link. „Rytas“ pataikė 50 proc. tritaškių (16/32) ir 76 proc. dvitaškių (30/39).

Vilniaus komanda Šiauliuose vertėsi be D.J. Seeley, tuo metu šeimininkai žaidė be visam likusiam sezonui suspenduoto Igno Vaitkaus.

„Šiauliams“ taškus pelnė: Sethas Allenas 20, Arminas Urbutis 14, Benas Griciūnas 13 (8 atk. kam.), Evaldas Šaulys 9, Giedrius Stankevičius 8, Karolis Lukošiūnas ir Cedrickas Bowenas po 6, Mantvydas Žukauskas, Kristupas Žemaitis ir Antanas Udras po 2. Nedas Švirikas aikštėje nepasirodė.