LKL. "Vytautas" - "Šiauliai" 83:61

"Šiaulių" krepšininkai išvykoje du kėlinius lygiai kovėsi su Prienų ir Birštono "Vytautu", bet galiausiai pergalę 83:61 (26:16, 20:20, 20:13, 17:12) šventė gerokai ilgesnį suolą turintys šeimininkai.

ISTORIJA. Šiame LKL čempionate komandos jau buvo išbandžiusios jėgas dukart. Abukart įtikinamą pergalę šventė "Vytauto" krepšininkai. Pirmojo rato dvikovą Šiauliuose svečiai laimėjo 97:60 (Saulius Kulvietis 16, Artūras Valeika 15 / Darius Gvezdauskas ir Asenso Apimas po 15), o antrajame rate namuose sutriuškino šiauliečius 109:57 (Vytenis Čižauskas 18, Martynas Linkevičius 17 / Maurice'as Bowmanas 25, Darius Gvezdauskas 10).

LIGA. Trečiojo rato dvikovą "Šiaulių" ekipa su prieniškiais žaidė ne tik be amerikiečių legionierių, bet ir be vyriausiojo trenerio Vaido Pauliukėno. "Šiaulių" strategą pakirto ūmi virusinė infekcija, todėl komandai vadovavo Robertas Giedraitis.

NUOTAIKOS. "Šiauliai" praėjusiame ture šventė pergalę 85:64 namuose prieš Alytaus "Dzūkiją" ir nutraukė nesėkmių seriją. Tuo tarpu "Vytauto" krepšininkai buvo pralaimėję trejas rungtynes iš eilės.

KOVA. Mačo pradžioje šiauliečiams koją kišo klaidos - vien per pirmąjį kėlinį svečiai prarado 6 kamuolius. Tuo pasinaudoję šeimininkai susikrovė dviženklį pranašumą ir jį išsaugojo iki kėlinio pabaigos - 26:16. Antrajame ketvirtyje "Šiaulių" ekipa labiau brangino kamuolį ir neleido išnykti intrigai. Baigiantis kėliniui atmosfera įkaito dar labiau - dvitaškį įmetė Tomas Lekūnas, tritaškę "bombą" įskraidino D.Gvezdauskas, o Vladyslavas Koreniukas tiksliu metimu iš baudos aikštelės nurėžė skirtumą iki 34:40 (20-ąją min.). Tačiau per likusią minutę po tritaškį pataikė ir dviženklį pranašumą atstatė Vytenis Lipkevičius ir Tomas Delininkaitis (46:36).

LŪŽIS. Intriga išnyko po didžiosios pertraukos, kai svečiams ėmė stigti jėgų. Šeimininkai T.Delininkaičio ir Tado Klimavičiaus pastangomis susikrovė solidžią 15-19 taškų persvarą. Paskutinis ketvirtis buvo labiau formalumas.
SKAIČIAI. "Vytautas" - "Šiauliai" 83:61 (26:16, 20:20, 20:13, 17:12).
"Vytautui" taškų pelnė: T.Delininkaitis 20 (6/7 trit., 7 rez. perd.), V.Lipkevičius 17 (5/9 dvit., 2/5 trit.), S.Kulvietis 12, T.Klimavičius 8 (9 atk. kam.), R.Miniotas 7, M.Kupšas ir A.Valeika po 5, D.Šeškus 4, T.Michnevičius ir P.Ivanauskas po 3;
"Šiauliams": T.Lekūnas 14 (4/6 dvit., 2/6 trit., 7 atk. kam., 5 kld.), V.Koreniukas 13 (5/8 dvit., 3/4 baud., 6 atk. kam.), L.Aukštikalnis 12 (2/4 trit., 4/5 baud.), D.Gvezdauskas 9 (5 rez. perd.), M.Echodas 5 (6 atk. kam., 3 blk.), D.Sabeckis (7 kld.) ir A.Čepulis po 3, R.Pipiras.
Atkovota kamuolių 38 ir 31, perimta 13 ir 5, rezultatyvių perdavimų 26 ir 16, blokuota metimų 5 ir 4, padaryta klaidų 15 ir 20.

VARŽOVAS. Kitas rungtynes "Šiauliai" žais po savaitės - vasario 11-ąją namuose stos į dvikovą su Vilniaus "Lietuvos rytu". Mačo pradžia - 17 val.