LKL. "Vytautas" - "Šiauliai" 68:57

"Šiaulių" ekipai nepavyko parsivežti pergalės iš Prienų - svečiuose pralaimėta 57:68 (16:22, 18:11, 11:20, 12:15).

ISTORIJA. "Šiaulių" ir "Vytauto" ekipos šį sezoną jau buvo žaidusios tarpusavyje triskart. Pirmąją dvikovą pernai spalį prieniškiai po dramatiško mūšio laimėjo 78:76 (Vytautas Šulskis 19, Gytis Sirutavičius 18, Vilmantas Dilys 14 / Paulius Dambrauskas 14, Assemas Marei 12). Antrajame rate šiauliečiai namuose pasiekė daugiau nei įtikinamą revanšą - sutriuškino svečius net 106:75 (Davidas Dudzinskis 24, Gintaras Leonavičius 13, A.Marei, P.Dambrauskas ir Cameronas Ayersas po 12 / V.Dilys 22, V.Šulskis 19, Šarūnas Vasiliauskas 12). Trečioji akistata vėl vyko Šiauliuose, o šeimininkai vėl šventė pergalę 90:82 (C.Ayersas 20, D.Dudzinskis 17, G.Leonavičius 15 / V.Šulskis 21, V.Dilys ir Laimonas Kisielius po 15).

BANGOS. Šiauliečių penketas pavyzdingai pradėjo rungtynes - 10:4 (5 min.). Tačiau tada Prienų ekipos žaidėjai įskraidino tris tritaškius ir perėmė iniciatyvą. Po pirmojo ketvirčio šeimininkai pirmavo 22:16. "Šiaulių" ekipą gelbėjo pavyzdinė kova dėl atšokusio kamuolio. Svečiai pirmoje mačo pusėje po varžovų krepšiu sugriebė net 11 kamuolių. Šiauliečiams atsitiesti padėjo ir tolimi metimai - iš pradžių tritaškę "bombą" įskraidino Domagojus Bubalo, po to sekė taiklus M.Scotto šūvis - 30:29 (18). Kėlinio pabaigoje "Šiauliai" pirmavo jau 34:33, bet dvi atakas rezultatyviai užbaigė ir skirtumą iki minimalaus nurėžė šeimininkai - 34:33.

DRAMA. Po didžiosios pertraukos prieniškiai vėl susigrąžino iniciatyvą.  Jau pirmą ataką taikliu metimu iš po krepšio užbaigė Vaidas Čepukaitis, o po to sekė Dainiaus Šalengos tritaškis - šeimininkai nutolo 38:34 (22). "Šiaulių" atakos užstrigo, o varžovai padidino atotrūkį iki rekordinės žymos - 51:41 (28). Svečių puolimą išjudino keturis taškus iš eilės įmetęs kapitonas G.Leonavičius, bet po trijų ketvirčių prieniškių pranašumas liko pakankamai solidus - 53:45.

DUOBĖ. Paskutinįjį kėlinį tritaškiu šūviu pradėjo G.Leonavičius, o kitą ataką dvitaškiu su pražanga užbaigė M.Scottas - 51:53 (32). Tačiau po to šiauliečiai vėl smigo į duobę, o šeimininkai spurtavo 11:0 (51:64, 35 min.). Svečiams taškų badą pavytko nutraukti tik likus žaisti 4 minutes - pagaliau greitą ataką tiksliai užbaigė M.Scottas. Intrigą dar labiau padidino tritaškį pataikęs G.Leonavičius ir varžovų metimą blokavęs R.Giedraitis. Tačiau po to sekė dvi iš eilės netikslios atakos, o Paulius Ivanauskas vėl atstatė dviženklį "Vytauto" pranašumą - 56:66 (38).

SKAIČIAI. "Vytautas" - "Šiauliai" 68:57 (22:16, 11:18, 20:11, 15:12).
"Vytautui" taškų pelnė: V.Šalenga 13 (3/6 trit.), V.Šulskis 12, S.Zahreba 9, Š.Vasiliauskas 7, L.Kisielius 6, G.Sirutavičius 4, P.Ivanauskas 2;
"Šiauliams": M.Scottas 16 (6/8 dvit., 5 atk. kam.), G.Leonavičius 14 (2/6 trit.), R.Giedraitis 9, D.Bubalo 6, A.Marei (1/7 dvit., 5 kld.) ir D.Dudzinskis (0/4 trit.) po 4, K.Guščikas 3 (14 atk. kam.), T.Pažėra 1 (E.Mološčiakas, C.Ayersas ir A.Sajavičius).

FINALAS. Šiauliečiai atokvėpio po šios dvikovos neturės - jau pirmadienį komanda išvyksta į Tartu. Kovo 29-ąją čia vyks pirmoji BBL finalo serijos dvikova.