LKL. Utenos "Juventus" - "Šiauliai" 90:66

"Šiaulių" krepšininkai pralaimėjimu LKL čempionato trečiąjį ratą - svečiuose 66:90 nusileido Utenos "Juventus".

ISTORIJA. Komandos šį sezoną jėgas išmėgino trečiąkart. Pirmus abu mačus laimėjo "Juventus" ekipa, kuri namuose palaužė šiauliečius 72:70. Per antrojo rato dvikovą  Šiauliuose svečiai sukūrė tikrą stebuklą - per 62 sekundes likvidavo 11 taškų  deficitą, išplėšė pratęsimą ir, galiausiai, pergalę - 112:110.

SPRAGA. Šiauliečiams per šias rungtynes negalėjo padėti susižeidęs įžaidėjas Paulius Dambrauskas. Gynėjas per mačą su Vilniaus "Lietuvos rytu" pajuto smarkius skausmus pilve ir negalėjo tęsti rungtynių. Medikai atliko tyrimus ir konstatavo, kad krepšininkas patempė raumenį. P.Dambrauskui rekomenduota porą savaičių nesportuoti.

TAKTIKA. "Šiaulių" komandos treneriai paruošė šeimininkams staigmeną - stabdyti Rolandą Alijevą patikėjo kibia gynyba išsiskiriančiam Artūrui Jomantui. Ši taktika pasiteisino iš dalies - pagrindinis "Juventus" atakų organizatorius pelnė 10 taškų, bet sukūrė daug progų komandos draugams - atliko ir 10 rezultatyvių perdavimų.

LENKTYNĖS. Šiauliečiai (Michaelynas Scottas, Cameronas Ayersas, Artūras Jomantas, Davidas Dudzinskis ir Assemas Marei) agresyviai pradėjo mačą. Ypač dažnai kamuolys buvo perduodamas į baudos aikštelę, o uteniškiai A.Marei įstengė stabdyti tik pražangomis. Egiptietis vien pirmajame ketvirtyje išprovokavo net 4 pražangas (iš viso 8). Tačiau šeimininkų gretose smaginosi snaiperis Spenceris Butterfieldas, kuris iki didžiosios pertraukos įskraidino 3 tolimus metimus, pelnė 12 taškų ir po krepšiais sugriebė 6 kamuolius. Šiauliečiai visą laiką atkakliai vijosi varžovus, bet išlyginti rezultato nesisekė.

LYDERIS. Pirmoje mačo pusėje svečių gretose iniciatyvos ėmėsi C.Ayersas. Amerikietis snaiperis per du kėlinius pelnė net 14 taškų - sumetė visus 3 tritaškius, visas 3 baudas ir 1 iš 5 dvitaškių.

DUOBĖ I. Po dviejų kėlinių "Juventus" pirmavo tik 5 taškais (43:38), ir atrodė, kad pailsėjusiems šiauliečiai vis dėlto pavyks perimti iniciatyvą. Tačiau šeimininkai trečiąjį ketvirtį pradėjo spurtu 10:2 ir pirmąsyk susikrovė dviženklį pranašumą - 53:40 (23 min.). Per šią atkarpą uteniškiai tiksliais metimais užbaigė keturias atakas iš eilės ir privertė svečius prašyti minutės pertraukėlės. "Šiaulių" ekipa parodė charakterį ir atsitiesė - Gintaro Leonavičiaus ir A.Marei pastangomis nurėžė varžovų pranašumą iki 6 taškų (61:67, 33 min.).

DUOBĖ II. Kai atrodė, kad tuoj įvyks persilaužimas, "Šiaulių" žaidėjai per 3 minutes prarado net 4 kamuolius. "Juventus" šias klaidas pavertė taškais ir laimėjo atkarpą 14:0 - 81:61 (37). Po šio spurto abiejų komandų treneriai į i aikštę įleido jaunimą.

ATOSTOGOS. Kitas rungtynes "Šiaulių" ekipa žais tik sausio 23 d. - Klaipėdoje išmėgins jėgas su "Neptūnu". Todėl klubo vadovai ir treneriai nusprendė išleisti legionierius aplankyti namiškius. A.Marei sekmadienį išskris į Egiptą, Domagojus Bubalo - į Kroatiją, M.Scottas, C.Ayersas ir D.Dudzinskis - į JAV.

SKAIČIAI. "Juventus" - "Šiauliai" 90:66 (24:20, 19:18, 22:17, 25:11). Teisėjai T.Jasevičius, M.Večerskis ir G.Mačiulis.
"Juventus" taškų pelnė: S.Butterfieldas 19 (5/7 dvit., 1/6 trit., 10 atk. kam., 5 per. kam.), L.Chavaughnas, E.Želionis ir L.Samėnas po 12, A.Urbutis 11, R.Alijevas 10 (10 rez. perd.), E.Dimša 7, U.Nikitinas 3, M.Linkevičius ir R.Danys po 2;
"Šiauliams": A.Marei 16 (5/10 dvit., 6/9 baud., 6 atk. kam.), C.Ayersas 14 (3/7 trit.), G.Leonavičius 10 (3/3 dvit., 1/5 trit.), A.Jomantas 9, D.Bubalo 7, K.Guščikas 4, M.Scottas (7 rez. perd.) ir E.Mološčiakas po 3 (D.Dudzinskis, A.Sajavičius).