LKL. Utenos "Juventus" - "Šiauliai" 72:70

"Šiaulių" krepšininkams nepavyko iškovoti pirmos pergalės LKL čempionate - svečiuose po įtemptos kovos 70:72 pralaimėta Utenos "Juventus" ekipai.

SITUACIJA. Ir "Juventus", ir "Šiaulių" ekipos pirmose LKL čempionato rungtynėse patyrė po nesėkmę. Uteniškiai svečiuose 71:83 neatsilaikė prieš Pasvalio "Pieno žvaigždžių" ekipą, o šiauliečiai namuose 64:78 turėjo pripažinti lygos čempionų Kauno "Žalgirio" krepšininkų pranašumą.

LENKTYNĖS. Svečiai beveik visas rungtynes vijosi šeimininkus, kurie itin pakiliai sužaidė pirmą mačo pusę. Nors šiauliečiai itin brangino kamuolį (padarė 5 klaidas), pavyzdingai kovėsi dėl atšokusio kamuolio (sugriebė 38 kamuolius, iš jų 16 - po varžovų krepšiu), viską gadino labai prastas pataikymas - iki didžiosios pertraukos "Šiaulių" krepšininkai dvitaškius metė vos 28 proc. (7 iš 25) taiklumu. Po pertraukos situacija pasikeitė - šiauliečiai suaktyvino gynybą ir pamažu ėmė tirpdyti pranašumą.

DRAMA. Gedimino Petrausko auklėtinių atkaklumas davė vaisių - 39 min. svečiai po Gintaro Leonavičiaus tritaškio ir Assemo Marei vieno taiklaus baudos metimo išlygino rezultatą - 70:70. Netrukus egiptietis aukštaūgis galėjo persverti rezultatą, bet abi baudos skriejo pro šalį. Per paskutinę mačo minutę abi ekipos apsikeitė netaikliais metimais. Likus žaisti 3,9 sek., svečiai pražanga sustabdė Rolandą Alijevą. Pražangų limitas dar nebuvo išnaudotas, todėl uteniškiai išsimetė kamuolį iš užribio. Tačiau šiauliečių klaida ginantis pavertė niekais visas pastangas - "Juventus" legionierius Spenceris Darrenas Butterfieldas prasiveržė po krepšiu ir dvitaškiu išplėšė pergalę.

MINTYS. "Pirmoje pusėje prastai gynėmės, antroje sunkiai sekėsi pulti - pataikymo procentai labai žemi. Dėl kovingumo pretenzijų nėra, puolime atkovojome daug kamuolių, bet to nepakako. Apmaudžiai susiklostė ir mačo pabaiga - patys nepataikėme ir leidome įmesti lemiamą metimą šeimininkams", - apmaudo neslėpė "Šiaulių" treneris Gediminas Petrauskas.

SKAIČIAI. Utenos "Juventus" - "Šiauliai" 72:70 (22:15, 22:21, 14:17, 14:17). Teisėjai T.Jasevičius, M.Gudas ir G.Vitkauskas.
"Juventus" taškų pelnė: R.Alijevas 15 (6 rez. perd.), S.D.Butterfieldas 13, A.Viskontas 11, Ch.D.Lewisas 10, E.Dimša 7, M.Linkevičius ir P.Petrilevičius po 5, A.Urbutis 4, R.Danys 2;
"Šiauliams": A.Marei (4/9 dvit., 6 atk. kam.) ir G.Leonavičius (2/3 dvit., 2/6 trit.) po 11, A.Jomantas 10 (6 atk. kam., 3 rez. perd.), M.D.Scottas ir D.Dudzinskis (12 atk. kam.) po 9, K.Guščikas 8, D.A.Knightas 7, P.Dambrauskas 5 (R.Gumeniukas, M.Kumpys).

VARŽOVAS. Kitas LKL čempionato rungtynes "Šiauliai" žais spalio 7-ąją - svečiuose kausis su Prienų "Vytauto" ekipa. Mačo pradžia - 18.30 val.