LKL. "Šiauliai" - "Žalgiris" 71:93

(0)

Šiauliečiai kovėsi iš visų jėgų, bet LKL čempionai "Žalgirio" krepšininkai buvo akivaizdžiai stipresni - pralaimėta 71:93 (18:28, 13:27, 24:25, 16:13).

SITUACIJA. "Šiaulių" ekipai buvo būtina per likusius tris turus laimėti bent kartą, kad pralenktų tiek pat pergalių turintį, bet dėl tarpusavio rungtynių įmestų ir praleistų taškų santykio laipteliu aukščiau stovintį Kėdainių "Nevėžį". Tai buvo įmanoma, bet per likusius turus kėdainiečiai turėjo nelaimėti nė vienerių rungtynių. Deja, "Nevėžis" svečiuose 72:56 palaužė traumų išretintą "Vytautą". Todėl šiauliečiai per likusius du turus klupti nebeturės teisės.

TAKTIKA. Ilgą atsarginių suolą turintys LKL čempionai leido sau prabangą neatsivežti Roberto Javtoko ir Leo Westemanno. Šiauliečiai pirmi atidarė taškų sąskaitą - 3:0 po Luko Aukštikalnio tritaškio. Bet žalgiriečiai nuosekliai laikėsi žaidimo plano - gindamiesi spaudė šeimininkus, o puolant stengėsi išnaudoti indivudualaus meistriškumo kortą. Iš pradžių "Šiauliai" bandė gintis asmeniškai, bet ėmė siauti Edgaras Ulanovas, kuris per pirmą ketvirtį pelnė net 14 taškų. Kai šiauliečiai susispaudė baudos aikštelėje, atsirišo rankos svečių snaiperiams. Drausmingai žaidę kauniečiai intrigą panaikino per pirmus du kėlinius - 55:31. Per pirmąją mačo pusę svečiai net 14 taškų pelnė pasinaudoję varžovų klaidomis.

JAUNIMAS. Po pertraukos "Žalgirio" strategas Šarūnas Jasikevičius pasodino lyderius ant atsarginių suolo ir įleido į aikštę jaunimo. Žaidimas apsilygino, šiauliečiai greitai aptirpdė triuškinamą persvarą, bet intrigos atkurti nepavyko. Ketvirtajame kėlinyje ir "Šiaulių" treneriai įleido jaunuosius Mantvydą Žukauską ir Gytį Neimantą. M.Žukauskas jau po kelių akimirkų drąsiai švystelėjo tritaškį ir atsidarė savo taškų kraitę. Mažiau rungtyniavęs G.Neimantas progos atakuoti krepšį neturėjo.

PADĖKA. Per rungtynių pertrauką "Šiaulių" klubas pagerbė dar vieną rėmėją. Už pagalbą atsidėkota Pakruojo merui Sauliui Gegieckui - jam įteiktas Rėmėjo sertifikatas.

VARŽOVAS. Kitas rungtynes šiauliečiai žais sekmadienį, balandžio 23-iąją, - namuose stos į mūšį su "Vytautu". Rungtynių pradžia - 16.30 val.

SKAIČIAI. "Šiauliai" - "Žalgiris" 71:93 (18:28, 13:27, 24:25, 16:13).
"Šiauliams" taškų pelnė: T.Lekūnas 14 (8/12 baud., 8 atk. kam., 22 naud. bal.), V.Koreniukas (6/6 baud.) ir D.Sabeckis (7 rez. perd.) po 12, M.Echodas 11, L.Aukštikalnis 10, R.Pipiras 5, P.Hillas 4, M.Žukauskas 3 (A.Čepulis, G.Neimantas);
"Žalgiriui": E.Ulanovas 14 (6/7 dvit.), A.Kavaliauskas 10, K.Pangosas, B.Motumas ir A.Milaknis po 9, R.Seibutis ir G.Masiulis po 8, I.Hartensteinas 7 (8 atk. kam.), L.Lekavičius 6, P.Valinskas 5, P.Jankūnas ir A.Lima po 4.
Atkovota kamuolių 33 ir 31, perimta 7 ir 7, rezultatyvių perdavimų 17 ir 22, padaryta klaidų 15 ir 9.