LKL. "Šiauliai" - "Vytautas" 94:100

(80)
Donatas Sabeckis buvo nesustabdomas - pelnė 20 taškų, atliko 13 rezultatyvių perdavimų. Foto: Gintaras ŠIUPARYS / "Lietuvos rytas"

Paskutines šį sezoną namuose "Šiaulių" krepšininkai baigė pralaimėjimu - po dramatiško mūšio 94:100 (20:26, 27:28, 24:29, 23:17) turėjo pripažinti "Vytauto" pranašumą.

SITUACIJA. "Šiauliai" prieš šį mačą buvo įvaryti į kampą. Norint pakilti iš turnyro lentelės paskutinės vietos šiauliečiams buvo būtina ne tik namuose įveikti "Vytautą", o svečiuose - "Neptūną", bet ir laukti dviejų Kėdainių ekipos nesėkmių.

TRAUMOS. Treneriams teko sukti galvą ne tik dėl varžovų derinių, bet ir dėl auklėtinių svaikatos. Tomą Lakūną ir Vladyslavą Koreniuką kamavo kojos skaumai, bet abu žaidėjai ryžosi žengti į aikštę. Tiesa, abu lemiamas akimirkas stebėjo nuo atsarginių suolo, nes skausmas neleido tęsti mačo.

marcius

BANGOS. Mačo pradžioje virė lygi kova, bet kėliniui baigiantis svečiams pavyko kiek atitrūkti. Prieniškiai antrajame ketvirtyje spurtavo 16:0 ir atitrūko 38:20 (14 min.). Tačiau šiauliečiai rado jėgų atsitiesti ir pamažu ėmė tirpdyti skirtumą. Prieš didžiąją pertrauką komandas beskyrė jau tik 7 taškai - Prienų ekipos pranašumas sumenko iki 54:47. Trečiajame kėlinyje svečiams vėl buvo pavykę atstatyti triuškinamą pranašumą (83:66, 28 min.). Vis dėlto "Šiaulių" komanda parodė charakterį. Paskutiniajame kėlinyje šiauliečių atominis duetas Donatas Sabeckis ir Martynas Echodas surengė tikrą šou - išlygino rezultatą 88:88 (35). Nors svečiai atsakė 5 taškais iš eilės, šeimininkai rado jėgų dar vienam šturmui - po Arvydo Čepulio tritaškio netgi persvėrė rezultatą (94:93, 38 min.). Deja, paskutinėmis minutėmis šiauliečiams ėmė stigti ir jėgų, ir patirties. Kelis kartus svečiai sugebėjo atsikovoti kamuolį po netaiklaus metimo, ir tai nulėmė mačo baigtį.

vlad

LYDERIS. Neįtikėtiną mačą sužaidė D.Sabeckis. "Šiaulių" įžaidėjas per daugiau kaip 38 min. ne tik pelnė 20 taškų (5/9 dvit., 2/3 trit., 4/7 baud.), sugriebė 7 kamuolius, atliko net 13 rezultatyvių perdavimų, perėmė 6 kamuolius. D.Sabeckio naudingumo koeficientas siekė net 37 balus. LKL šį sezoną debiutavęs D.Sabeckis šiame mače pagerino net 9 asmeninius rekordus: žaidė daugiausiai minučių (38:20), metė daugiausiai dvitaškių (9), metė (7) ir pataikė (4) daugiausiai baudų, atliko daugiausiai rezultatyvių perdavimų (13), išprovokavo daugiausiai pražangų (7), perėmė daugiausiai kamuolių (6), pelnė daugiausiai taškų (20), surinko daugiausiai naudingumo balų (37). Apskritai "Šiaulių" gynėjas yra vienas efektyviausių LKL įžaidėjų - per mačą atlieka po 5,7 rezultatyvaus perdavimo ir pagal šį rodiklį lygoje užima 3-iąją vietą.

PABAIGA. "Šiaulių" krepšininkai balandžio 26-ąją užbaigs sezoną. Paskutines čempionato rungtynes Vaido Pauliukėno auklėtiniai žais Klaipėdoje - mes iššūkį grėsmingajam "Neptūnui".

rytis

SKAIČIAI. "Šiauliai" - "Vytautas" 94:100 (20:26, 27:28, 24:29, 23:17).
"Šiauliams" taškų pelnė: M.Echodas 25 (11/17 dvit., 5 atk. kam.), D.Sabeckis 20 (5/9 dvit., 2/3 trit., 4/7 baud., 13 rez. perd., 6 per. kam., 37 naud. bal.), V.Koreniukas 14 (7/7 dvit.), T.Lekūnas 11, L.Aukštikalnis 10, A.Čepulis 8, R.Pipiras 6 (M.Žukauskas, P.Hillas);
"Vytautui": A.Valeika 22 (10/12 dvit., 8 rez. perd.), T.Delininkaitis 18 (5/9 trit.), V.Čižauskas 16, R.Miniotas ir V.Lipkevičius po 12, D.Gvezdauskas 10, L.Birutis 5, A.Beručka 3, K.Žemaitis 2.
Atkovota kamuolių 29 ir 39, perimta 9 ir 11, rezultatyvių perdavimų 23 ir 28, padaryta klaidų 12 ir 15.