LKL. "Šiauliai" - Utenos "Juventus" 109:105

(0)

Prireikė net dviejų pratęsimų, bet "Šiaulių" krepšininkai įspūdingame mače vis dėlto palaužė Utenos "Juventus" - 109:105 (17:23, 16:17, 29:16, 20:26, 14:14, 13:9). Ši pergalė garantavo šiauliečiams šeštąją vietą turnyro lentelėje.

SITUACIJA. Abiem ekipoms šis mačas buvo žūtbūtinis. Šiauliečiams pergalė leido užsitikrinti turnyro lentelėje šeštąją vietą, kuri garantuoja, kad ketvirtfinalyje nereikės žaisti su Kauno "Žalgiriu" ir Vilniaus "Lietuvos rytu". Uteniškiams pergalė būtų leidusi dar pakovoti dėl trečiosios vietos. "Juventus" nesėkmės atveju greičiausiai reguliarųjį sezoną užbaigs penktojoje vietoje, o tai reiškia, kad ketvirtfinalio serijoje neturės namų aikštės pranašumo.

INTRIGA. Papildomos intrigos šiame mače suteikė faktas, kad Utenos ekipa buvo viena šį sezoną dar nenugalėtų komandų. Šiauliečiams nepavyko nė karto įveikti "Lietuvos ryto", "Juventus" ir "Žalgirio". Su LKL čempionais šiauliečiai dar turės progos pasivaržyti paskutiniajame ture. Pirmajame rate uteniškiai namuose laimėjo 72:70 (Rolandas Alijevas 15, Spenceris Butterfieldas 13, Aidas Viskontas 11 / Assemas Marei ir Gintaras Leonavičius po 11, Artūras Jomantas 10). Antrojo rato dvikovoje šiauliečiai patys išleido pergalę iš rankų. Mačo pabaigoje šeimininkai išbarstė 11 taškų persvarą, leido varžovams išplėšti pratęsimą ir pergalę 112:110 (S.Buterfieldas 34, Edgaras Želionis 17, Martynas Linkevičius 16 / Paulius Dambrauskas 22, Davidas Dudzinskis 19, A.Jomantas 18). Trečiajame rate namuose žaidę uteniškiai iškovojo nesunkią pergalę - 90:66 (S.Butterfieldas 19, Ch.Lewis, E.Želionis ir L.Samėnas po 12 / A.Marei 16, Cameronas Ayersas 14, G.Leonavičius 10).

DVIRAČIAI. Prieš šias rungtynes "Šiaulių" aukštaūgiui Assemui Marei buvo įteiktas geriausiojo ketvirtojo rato žaidėjo prizas. Komandos nariai nubalsavo, kad naudingiausias buvo būtent šis aukštaūgis, tad jam ir įteiktas bendrovėje "Baltik Vairas" pagamintas dviratis. Dar vieną dviratį "Šiaulių" prezidentas Adomas Klimavičius įteikė sirgaliui, kuris laimėjo per mačo pertrauką vykusį konkursą.

JAUDULYS. Šeimininkai geriau pradėjo rungtynes - išsyk išsiveržė į priekį 9:4 (5 min.), bet svečiai netruko atsitiesti. Jie kėlinio pabaigoje spurtavo 10:2 ir persvėrė rezultatą - 23:17. Ne itin sėkmingai šiauliečiams klostėsi ir antrasis ketvirtis - koją kišo jaudulys. Tiesa, varžovai tuo pasinaudoti nesugebėjo - iki didžiosios pertraukos sugebėjo skirtumą padidinti tik iki 40:33.

SPURTAS. Trečiajame kėlinyje žaidimas vyko apylygiai. Šeimininkai tris kartus buvo prisiviję varžovus, bet svečiai vis sugebėdavo atitrūkti. Sirgalių palaikomi šiauliečiai į šturmą pakilo paskutinėmis kėlinio minutėmis, kai spurtavo 13:0 - 62:56. Spurtą pradėjo abi baudas pataikęs Karolis Guščikas, o po to ataką dėjimu užbaigė kamuolį perėmęs Assemas Marei. Po to Cameronas Ayersas išprovokavo Edgaro Želionio pražangą ir įmetė vieną baudą. Tačiau netrukus sirgaliai pašoko iš savo vietų, nes amerikietis įskraidino ir tritaškę "bombą". Kėlinį šiauliečiai užbaigė Domagojaus Bubalo metimu iš po krepšio ir triuškinamu Roko Giedraičio dėjimu su varžovo pražanga.

LENKTYNĖS. Paskutiniajame ketvirtyje šiauliečiai visą laiką kontroliavo žaidimą, ir atrodė, kad netikėtumų neįvyks. Juolab kad likus 45 sek. šeimininkų pranašumas po A.Marei pavyzdinės atakos buvo padidėjęs iki 6 taškų (82:76). Tačiau per likusią atkarpą uteniškiai sugebėjo apsiginti, perimti kamuolį ir išlyginti rezultatą. Varžovams padėjo ir patys šiauliečiai - nespėjo per 5 sek. išsimesti kamuolio. R.Giedraitis blokavo Chavaughno Lewiso metimą, bet jį pakartojo ir pratęsimą išplėšė Saulius Kulvietis - 82:82.

DRAMA. Per pirmąjį pratęsimą blykstelėjo "Juventus" snaiperis Spenceris Butterfieldas, kuris savo sąskaitą papildė net 10 taškų. Iš pradžių gynėjas pataikė du tritaškius, o po to pridėjo dar ir keturas taiklias baudas. Bet amerikiečio šou neišmušė šeimininkų iš vėžių. Kantriai svečius vijęsi šiauliečiai Michaelyno Scotto tritaške "bomba" išlygino rezultatą (91:91), o netrukus Davidas Dudzinskis jį ir persvėrė (96:94). Bet per paskutinę minutę vėl Fortūna nusišypsojo svečiams - rezultatą išlygino ir antrąjį pratęsimą išplėšė Ch.Lewisas.

LŪŽIS. Antrajame pratęsime pirmaujanti ekipa keitėsi kone po kiekvienos atakos. Prasidėjus paskutinei pridėto laiko minutei svečiai turėjo minimalią persvarą - 105:104. Tačiau uteniškius netrukus už galvos griebtis privertė šaltakraujiškai tritaškį smeigęs M.Scottas. "Juventus" gynėjas Laurynas Samėnas pabandė vienas prasiveržti į baudos aikštelę ir išlyginti rezultatą, bet susidūrė su pavyzdine kibia šeimininkų gynyba ir atakavo labai jau netaikliai. Kamuolį sugriebė ir varžovus prasižengti privertė Davidas Dudzinskis, netrukus dviem tiksliomis baudomis įtvirtinęs pergalę.

GINKLAS. Agresyviai baudos aikštelėje žaidę "Šiaulių" aukštaūgiai išbaudavo net tris varžovų priekinės linijos žaidėjus - dramatiškiausias akimirkas nuo atsarginių suolo stebėti buvo priversti Edgaras Želionis, Egidijus Dimša ir Saulius Kulvietis. A.Marei privertė varžovus prasižengti net 8 kartus, o stabdydami D.Dudzinskį svečiai susirinko dar 6 pražangas.

SKAIČIAI. "Šiauliai" - Utenos "Juventus" 109:105 (17:23, 16:17, 29:16, 20:26, 14:14, 13:9). Teisėjai J.Laurinavičius, G.Vitkauskas ir J.Barkauskas.
"Šiauliams" taškų pelnė: R.Giedraitis 20 (6/11 dvit., 2/6 trit., 2/2 baud., 2 blk.), D.Dudzinskis 19 (2/7 dvit., 2/4 trit., 9/10 baud., 8 atk. kam.), A.Marei (8/12 dvit., 9 atk. kam.) ir M.Scottas (3/8 dvit., 3/7 trit.)  po 18, C.Ayersas 14 (3/5 trit.), G.Leonavičius ir D.Bubalo po 8, K.Guščikas 4 (E.Mološčiakas, A.Sajavičius);
"Juventus": S.Butterfieldas 32 (6/9 dvit., 5/9 trit., 5/8 baud.), Ch.Lewisas 25 (11/18 dvit., 3/8 baud.), E.Dimša 14, S.Kulvietis 11, L.Samėnas 8, M.Linkevičius 7, E.Želionis 6, A.Urbutis 2 (M.Šerkšnas).