LKL. "Šiauliai" - Prienų-Birštono "Vytautas" 90:82

(0)

Traumų išretinta "Šiaulių" ekipa parodė charakterį - namuose parklupdė ir "Vytautą" - 90:82 (23:17, 22:21, 26:22, 19:22).

LŪŽIS. Šeštadienį susižeidus Michaelynui Scottui, iš pradžių manyta, kad įžaidėjas pasitempė  čiurnos raiščius. Tačiau medikų tyrimas parodė, kad įvyko blogiausias įmanomas scenarijus - amerikiečiui nustatytas pėdos kaulo lūžis. Pirmadienį atlikus išsamius tyrimus bus nuspręsta, ar krepšininkui reikės atlikti operaciją. Bet abejonių nekyla, kad M.Scottas šį sezoną su "Šiaulių" apranga neberungtyniaus.

ISTORIJA. Šį čempionatą "Šiauliai" ir "Vytautas" jau buvo žaidę dukart ir pasidalijo po pergalę namuose. Pirmajame rate Prienuose vykusią dvikovą šeimininkai laimėjo po labai atkaklios kovos - 76:74 (Vytautas Šulskis 19, Gytis Sirutavičius 18 / Paulius Dambrauskas 14, Assemas Marei 12). Antrojo rato dvikova vyko Šiauliuose, o Gedimino Petrausko auklėtiniai iškovojo daugiau nei įtikinamą pergalę - 106:75 (Davidas Dudzinskis 24, Gintaras Leonavičius 13 / Vilmantas Dilys 22, Vytautas Šulskis 19).

LENKTYNĖS. Jau pirmajame ketvirtyje šeimininkai parodė, kad pergalės išsivežti neleis - pirmavo 5:2, 10:6. Įpusėjus kėliniui svečiai po Vilmanto Dilio ir Laimono Kisieliaus tolimų metimų išsiveržė į priekį 17:12 (7 min.). Tačiau likusią kėlinio dalį šeimininkai užbaigė spurtu 11:0 ir susigrąžino iniciatyvą. Spurtą iniciavo du tritaškius iš eilės įskraidinęs Cameronas Ayersas. Antrojo kėlinio pradžia vėl buvo sėkmingesnė svečiams - jie po V.Dilio metimo iš po krepšio vėl persvėrė santykį - 29:27 (14). Tačiau šeimininkai netruko susigrąžinti žaidimo kontrolę į savo rankas - po tritaškę "bombą" pataikė Gintaras Leonavičius ir C.Ayersas (39:31, 17 min.). Netrukus C.Ayersas greitą ataką užbaigė tiksliu metimu iš po krepšio, pridėjo ekstra baudos metimą, o po keliolikos sekundžių vėl privertė sirgalius pašokti iš vietos - smeigė dar vieną tritaškį - skirtumas pirmąsyk peršoko dviženklę ribą - 45:34 (19).

LŪŽIS. Po pertraukos šeimininkai kontroliavo žaidimą, nors prieniškiai stengėsi iš paskutiniųjų.  Svečiai buvo pavojingai priartėję - 58:61 (27), bet jų pastangas niekais pavertė Karolis Guščikas ir G.Leonavičius. Puolėjas šaltakraujiškai pataikė iš vidutinio nuotolio, o ekipos kapitonas netrukus pridėjo dar vieną tritaškį - 66:58 (28). Į dar vieną šturmą "Vytauto" ekipa buvo pakilusi paskutiniajame ketvirtyje. Prieniškiai ėmė gintis "aikšte" ir suvaržė šeimininkų puolimą. Po svečių spurto 10:0 komandas vėl beskyrė vos 3 taškai (75:72, 34 min.). Šeimininkus išjudino itin sudėtingą dvitaškį pataikęs D.Dudzinskis, o kitoje atakoje svečius tritaškiu nubloškė G.Leonavičius. "Vytauto" ekipa bandė gelbėtis tritaškiais, bet metimai skriejo pro šalį,  o šiauliečiai padidino skirtumą iki dviženklio  - 84:74 (37). Svečių rankos galutinai nusviro, kai neįtikėtiną tritaškį pataikė C.Ayersas - snaiperis sugriebė į užribį skriejusį kamuolį ir paskutinę atakai skirtą akimirką švystelėjo jį į krepšį (90:76). Likusios 55 sek. tebuvo formalumas, todėl treneriai į aikštę įleido ir jaunąjį Tadą Pažėrą.

SKAIČIAI. "Šiauliai" - "Vytautas" 90:82 (23:17, 22:21, 26:22, 19:22). Teisėjai V.Mačiulaitis, M.Gudas ir I.Davainis.
"Šiauliams" taškų pelnė: C.Ayersas 20 (5/8 trit., 3 rez. perd.), D.Dudzinskis 17 (3/4 dvit., 3/6 trit.), G.Leonavičius 15 (3/3 trit.), A.Jomantas 14, A.Marei 11 (7 atk. kam.), D.Bubalo 7, E.Mološčiakas 4, K.Guščikas 2 (A.Sajavičius, T.Pažėra);
"Vytautui": V.Šulskis 21 (6/11 dvit., 2/3 trit., 3/4 baud.), V.Dilys (3/8 trit.) ir L.Kisielius (5/7 trit., 0/6 dvit.) po 15, V.Čepukaitis 10, D.Šeškus ir P.Ivanauskas po 9, D.Šalenga 3 (K.Okmanas).