LKL. "Šiauliai" - Pasvalio "Pieno žvaigždės" 90:94

(0)

Traumų išretinta "Šiaulių" ekipa kovėsi pavyzdingai, bet pergalės išplėšti nepavyko - pasvaliečiams pralaimėta 90:94 (30:29, 11:16, 31:23, 18:26).

ISTORIJA. Šiame čempionate Šiaulių ir Pasvalio komandos tarpusavyje jau žaidė dukart. Abejas rungtynes laimėjo šiauliečiai - išvykoje išplėšė pergalę 71:68 (P.Dambrauskas ir G.Leonavičius po 16, Artūras Jomantas 11 / Ramone'as Moore'as 25, Jokūbas Gintvainis ir Osvaldas Olisevičius po 11), o namuose laimėjo 77:73 (G.Leonavičius ir Cameronas Ayersas po 14, P.Dambrauskas ir A.Marei po 11 / R.Moore'as ir Demondas Carteris po 17, Žygimantas Skučas 12). Pastaroji dvikova įvyko dar pernai lapkritį, o Pasvalio klube įvyko nemažai pasikeitimų. Komandą dar sustiprino trys krepšininkai - puikiai šiauliečiams pažįstamas įžaidėjas Derickas Low, gynėjas Dovydas Redikas ir puolėjas Lazaras Radosavljevičius.

TRAUMOS. "Šiaulių" ekipą išretino traumos - žaisti negali net trys starto penketo žaidėjai. Prie pilvo raumenų traumą besigydančio Pauliaus Dambrausko prisijungė Assemas Marei ir Gintaras Leonavičius. Šiedu krepšininkai čiurną susižeidė mačo su "Lietuvos rytu" išvakarėse ir buvo tikimasi, kad iki antradienio apsigydys traumą. Tačiau rungtynių dieną paaiškėjo, kad į aikštę išbėgti negali nė vienas.

LENKTYNĖS. Pirmąjį ketvirtį šiauliečiai pradėjo pavyzdingai. Šeimininkai niekais vertė svečių pastangas perimti iniciatyvą - 10:5 (4 min.), 30:29 (10). Antrajame ketvirtyje pasvaliečiai pataikė kelis tolimus metimus ir persvėrė santykį. "Pieno žvaigždžių" ekipos gretose žibėjo Steponas Babrauskas ir Derrickas Low. Tačiau pavyzdingai po krepšiais kovęsi šeimininkai (laimėjo kovą 25-16) neleido pasvaliečiams pernelyg atitrūkti - po dviejų kėlinių "Pieno žvaigždžių" persvara tesiekė 45:41.

LŪŽIS. Pailsėję Gedimino Petrausko auklėtiniai trečiajame ketvirtyje spurtavo 8:0 ir vėl susigrąžino pranašumą - 57:53 (26). Per šią atkarpą po du taškus įmetė Davidas Dudzinskis ir Karolis Guščikas, du tikslius dvitaškius pridėjo Michaelynas Scottas. Abi ekipos apsikeitė taikliais tolimais šūviais, o "Šiaulių" krepšininkai atrodė nepalaužiami. Po Artūro Jomanto metimo iš po krepšinio ir M.Scotto dar vienos tritaškės "bombos" šiauliečiai nutolo 67:62 (28). Šiauliečiaii trapų pranašumą išsaugojo beveik iki lemiamo ketvirčio vidurio - 78:75 (34). Tada vėl iniciatyvos ėmėsi S.Babrauskas, kuris tolimu metimu išlygino santykį. Arši kova taškas į tašką virė visą kėlinį, kol D.Low dvitaškiu ir ekstra baudos metimu sugrąžino minimalų pranašumą svečiams - 87:86 (37). Kai Osvaldas Olisevičius padidino pasvaliečių persvarą iki 3 taškų (89:86), šeimininkai suskubo prašyti minutės pertraukėlės. Komandą į priekį vėl trūktelėjo kaip ant sparnų žaidęs M.Scottas - 88:89 (39). Šiauliečiams pavyko perimti kamuolį, bet greitoje atakoje tritaškį apmaudžiai prametė D.Dudzinskis, o Ramone'as Moore'as dviem taikliomis baudomis padidino pasvaliečių persvarą iki 3 taškų. Per paskutinę minutę "Šiaulių" ekipa 5 kartus atakavo iš toli, bet Fortūna šypsojosi svečiams, kurie ir išplėšė pergalę.

LYDERIS. Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs "Šiaulių" įžaidėjas M.Scottas pelnė net 25 taškus (7/12 dvit., 3/4 trit., 2/2 baud.), sugriebė 8 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 31 naudingumo balą.

SAVANORIAI. Per rungtynių pertrauką sirgaliai turėjo unikalią progą išvysti Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės kariškių šou - buvo demonstruojami koviniai veiksmai. Be to, krepšinio gerbėjams buvo sudaryta galimybė iš arti susipažinti su karių ginkluote.  "Šiaulių" klubas ir Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinė bendradarbiauja nebe pirmus metus. Su kariškiais sutartis pratęsta šių metų vasario 5-ąją. Pagal šią sutartį krepšininkų rungtynes namų arenoje gali stebėti 50 savanorių.

SKAIČIAI. "Šiauliai" - "Pieno žvaigždės" 90:94 (30:29, 11:16, 31:23, 18:26). Teisėjai T.Jasevičius, M.Večerskis ir S.Paškevičius.
"Šiauliams" taškų pelnė: M.Scottas 25 (7/12 dvit., 3/4 trit., 2/2 baud., 8 atk. kam., 5 rez. perd.), A.Jomantas 21 (8/13 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud., 9 atk. kam., 4 rez. perd.), C.Ayersas (2/10 trit.) ir D.Dudzinskis (3/9 dvit., 1/5 trit., 10 atk. kam.) po 12, D.Bubalo 10, E.Mološčiakas 6, K.Guščikas 4 (A.Sajavičius);
"Pieno žvaigždėms": S.Babrauskas 21 (4/8 dvit., 4/5 trit., 1/2 baud.), D.Low 18 (4/6 dvit., 2/4 trit., 4/4 baud., 4 rez. perd.), R.Moore'as 13, O.Olisevičius 12, Ž.Skučas ir L.Radosavjlevičius po 9, A.Agafonovas ir G.Staniulis po 6 (J.Tamulis, D.Redikas).