LKL. "Šiauliai" - "Lietuvos rytas" 81:82

(0)

"Šiaulių" krepšininkai demonstravo kovingumo stebuklus, tad iki sensacijos pritrūko labai nedaug - mačo favoritui sostinės klubui nusileista vos tašku 81:82 (23:25, 15:21, 17:23, 26:13).

ISTORIJA. "Šiauliai" ir "Lietuvos rytas" šį sezoną jau rungtyniavo dukart. Abusyk pergalę šventė sostinės ekipa - pirmajame rate vilniečiai namuose laimėjo 83:74, o antrajame svečiuose nepaliko šeimininkams nė menkaiasios  vilties - 104:60.

PERMAINOS. Sostinės ekipa į Šiaulius atvažiavo po nemenko sukrėtimo - pasikeitė komandos vyriausiasis treneris. Iš atsistatydinusio Tomo Pačėso ekipos vairą perėmė Rimas Kurtinaitis. Tai ne vienintelė "Lietuvos ryto" permaina - komandoje debiutavo iš "Neptūno" persikėlęs snaiperis Billy Baronas.

LENKTYNĖS. Šeimininkai šiame mače neprilygo grėsmingajam varžovui centimetrais, atsarginių suolu, bet viską stengėsi kompensuoti kovingumu. Šiauliečiai nuo pirmųjų mačo akimirkų pademonstravo, kad neketina lengvai atiduoti taško. Pirmi du kėliniai klostėsi apylygiai - vilniečių pranašumas siekė vos 8 taškus - 46:38. Pavyzdingai po krepšiais kovęsi šeimininkai baudė svečius jų pačių ginklu - per pirmus du ketvirčius įskraidino net 7 tritaškius iš 15. Tuo tarpu "Lietuvos ryto" snaiperiai pataikė 5 iš 13 tolimų metimų.

CHARAKTERIS. Antrojoje mačo pusėje vienu metu jau atrodė, kad "Šiaulių" krepšininkus pamažu apleidžia jėgos. Skirtumas buvo pasiekęs jau 17 taškų (61:44), bet audringai sirgalių palaikomi šiauliečiai rado jėgų atsitiesti. Dėl kiekvieno kamuolio kovęsi Vaido Pauliukėno auklėtiniai paskutiniajame kėlinyje privertė svečius kaip reikiant pasinervinti, nes skirtumas ėmė sparčiai tirpti. Prasidėjus paskutinei mačo minutei, Darius Gvezdauskas turėjo progą net išlyginti rezultatą, bet laisvas nepataikė tritaškio - 76:79. Šiauliečiai bandė gelbėtis prasižengdami, bet svečiai pataikė 3 iš 4 baudų. Paskutinę akimirką kone iš aikštės vidurio tritaškį įskraidino Donatas Sabeckis, tačiau fantastiško šūvio nepakako - 81:82.

REKORDAS. "Šiaulių" centras Vladyslavas Koreniukas šiame mače ne tik pasižymėjo dvigubu dviženkliu - ukrainietis pelnė 20 taškų ir sugriebė 10 kamuolių. Be to, "centras" įsirašė į LKL ir "Šiaulių" klubo istoriją kaip žaidėjas, per rungtynes metęs net 26 dvitaškius. Tai - septinta vieta LKL istorijoje. Daugiausia dvitaškių yra metęs vidurio puolėjas Gintaras Einikis - net 34, bet tai įvyko 1995 m.

VARŽOVAS. Kitas rungtynes "Šiaulių" krepšininkai žais po ilgokos pertraukos, nes kitą savaitgalį vyks Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finalai. Tad kitą mačą šiauliečiai žais po daugiau kaip dviejų savaičių - vasario 27-ąją svečiuose išmėgins jėgas su LKL čempionu Kauno "Žalgiriu".

SKAIČIAI. "Šiauliai" - "Lietuvos rytas" 81:82 (23:25, 15:21, 17:23, 26:13).
"Šiauliams" taškų pelnė: V.Koreniukas 20 (10/26 dvit., 10 atk. kam.), M.Echodas (12 atk. kam) ir D.Gvezdauskas (4/11 trit.) po 16, L.Aukštikalnis 9, D.Sabeckis 8 (8 rez. perd.), A.Čepulis ir T.Lekūnas po 6 (R.Pipiras);
"Lietuvos rytas": B.Jamesas 18 (4/8 trit.), L.Kisielius 16 (2/6 trit.), A.Gudaitis ir D.Gailius po 8, A.Fisheris ir R.Giedraitis po 7, D.Girdonas 6 (10 atk. kam.), Cl.Hannah 5 (7 rez. perd.), D.Loganas 3, J.Jucikas ir A.Lapeta po 2.
Atkovota kamuolių 37 ir 38, perimta 2 ir 5, rezultatyvių perdavimų 21 ir 25, blokuota metimų 3 ir 7, padaryta klaidų 8 ir 8.