LKL. "Šiauliai" - "Lietuvos rytas" 80:81

(0)

"Šiaulių" ekipai per dvikovą su "Lietuvos rytu" pritrūko taiklaus metimo - šeimininkai pralaimėjo 80:81 (24:18, 17:23, 12:21, 27:19).

ISTORIJA. LKL čempionate "Šiauliai" ir "Lietuvos rytas" jau buvo žaidusios tris kartus, ir visas trejas rungtynes laimėjo vilniečiai. Pirmojo rato dvikova Šiauliuose pasibaigė svečių pergale  95:87 (Nicolas Laprovittola 20, Gediminas Orelikas ir Antanas Kavaliauskas po 16 / Davidas Dudzinskis 21, Gintaras Leonavičius ir Paulius Dambrauskas po 16). Antrojo rato mače Vilniuje intrigos buvo mažiau - šeimininkai šventė pergalę 82:61 (Artūras Gudaitis 27, A.Kavaliauskas 16, G.Orelikas 15 / Karolis Guščikas 13, Cameronas Ayersas 11, D.Dudzinskis 10). Sostinėje žaistos trečiojo rato rungtynės buvo nelygių varžovų dvikova, nes šiauliečiams negalėjo padėti susižeidę net trys starto penketo žaidėjai A.Marei, P.Dambrauskas ir G.Leonavičius. Svečiai pagirtinai kovėsi tris kėlinius, kol išseko jėgos ir pralaimėjo 58:79 (D.Dudzinskis 15, Michaelynas Scottas 10, Eividas Mološčiakas 9 / Adas Juškevičius 22, Deividas Gailius ir Adamas Lapeta po 9).

LENKTYNĖS. Šiauliečiai drąsiai pradėjo mačą - po dviejų iš eilės D.Dudzinskio ir vieno M.Scotto tritaškių šeimininkai nutolo 9:2 (2 min.). Svečių strategas išsyk suskubo prašyti minutės pertraukėlės, kad "Šiaulių" ekipa dar labiau neįsibėgėtų. Tačiau triukšmingų sirgalių palaikomi "Šiaulių" krepšininkai žaidė su ugnele - pirmąjį ketvirtį laimėjo užtikrintai 24:18. Antrajame ketvirtyje vilniečiams pavyko pristabdyti uraganiškas varžovų atakas. Svečiai visą laiką žaidė dviem vidurio puolėjais, todėl po krepšiais turėjo akivaizdžią persvarą. Pasinaudoję šiuo pranašumu vilniečiai prieš pat didžiąją pertrauką išlygino rezultatą - 41:41. Didžiausia "Šiaulių" bėda buvo kova dėl atšokusio kamuolio - ji pralaimėta net 13:26.

CHARAKTERIS. Po pertraukos svečiai naudojosi ta pačia taktika - siuntė kamuolį savo aukštaūgiams. Jei šiauliečiai bandydavo susispausti baudos aikštelėje, tada prabildavo vilniečių snaiperiai. Pamažu sostinės ekipos pranašumas perkopė dviženklę ribą - 62:47 (29). Nepaisant to, "Šiaulių" krepšininkai pademonstravo charakterį ir užkūrė varžovams tikrą pirtį. Kai ketvirtajame kėlinyje Vilniaus komandos persvara siekė 12 taškų (75:63, 36 min.), šeimininkai sužaidė pavyzdinę atkarpą - šovė į priekį 11:0. Spurtą pradėjo tritaškį įskraidinęs G.Leonavičius, netrukus dvitaškį pridėjo A.Marei. Prasidėjus paskutinei mačo minutei R.Giedraitis pakėlė sirgalius ant kojų - pataikė tritaškį. Negana to, A.Marei dvitaškiu ir ekstra baudos metimu nurėžė skirtumą iki minimumo - 74:75. Per likusias 20 sek. abi komandos naudojo pražangų taktiką. Vilniečiai pataikė visus 6 metimus ir nubraukė šeimininkų viltis. Ją dar buvo įžiebęs nerealus D.Dudzinskio tritaškis, bet dar ką nors pakeisti nebebuvo laiko - netrukus ištiksėjo paskutinės 2 sekundės.

AKISTATA. Šis mačas  dviem krepšininkams - Artūrui Jomantui ir Rokui Giedraičiui - buvo ypatingas, nes jie stojo į kovą prieš savo buvusią ekipą. Prieš rungtynes "Šiaulių" šokėjų saldžia dovana apdovanotas A.Jomantas aikštėje praleido nedaug laiko - vos pustrečios minutės. Puolėjas taškų pelnyti nespėjo, bet atliko du rezultatyvius perdavimus. Tuo tarpu R.Giedraitis blykstelėjo kaip reikiant - per beveik 31 min. įmetė 19 taškų (2/5 dvit., 3/6 trit., 6/8 baud.), atkovojo 4 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 6 pražangas.

SKAIČIAI. "Šiauliai" - "Lietuvos rytas" 80:81 (24:18, 17:23, 12:21, 27:19). Teisėjai J.Laurinavičius, A.Maleckas ir G.Gedvilas. 2025 žiūrovai.
"Šiauliams" taškų pelnė: A.Marei (8/12 dvit., 3/3 baud., 5 atk. kam.) ir R.Giedraitis (2/5 dvit., 3/6 trit., 6/8 baud., 3 per. kam.) po 19, M.Scottas 13 (4/11 dvit., 4 rez. perd.), D.Dudzinskis 11 (3/4 trit., 7 atk. kam.), G.Leonavičius 8, D.Bubalo 5, C.Ayersas 3, K.Guščikas 2 (E.Mološčiakas, A.Sajavičius);
"Lietuvos rytui": A.Kavaliauskas 14 (9 atk. kam.), A.Lapeta ir A.Gudaitis po 13, G.Orelikas 12 (8 atk. kam.), D.Gailius 9, D.Lukašovas 7, M.Lukauskis 6, K.Brownas 5 (4 rez. perd.), K.Lavrinovičius 2 (A.Juškevičius, A.Jomantas).

VARŽOVAS. Kitas rungtynes "Šiaulių" krepšininkai žais trečiadienį, kovo 16-ąją. BBL pusfinalio pirmajame mače šiauliečiai stos į kovą su Panevėžio "Lietkabelio" ekipa.  Rungtynių pradžia - 18.30 val.