LKL. "Šiauliai" - Kauno "Žalgiris" 64:80

(0)

"Šiaulių" krepšininkai pavyzdingai kovėsi su tituluotaisiais kauniečiais, išlaikė intrigą beveik iki mačo pabaigos, bet jėgos buvo nelygios - 64:80 (14:25, 23:18, 11:20, 16:17).

ISTORIJA. "Šiaulių" krepšininkai su "Žalgiriu" šį sezoną jau žaidė du kartus ir abu sykius pralaimėjo. Pirmajame rate šiauliečiai namuose nusileido varžovams 64:78 (Gintaras Leonavičius 21, Assemas Marei ir Davidas Dudzinskis po 12 / Brockas Motumas 15, Siim-Sander Vene 13, Olivier Hanlanas 12). Antrojo rato rungtynes kaniečiai laimėjo lengviau - 80:59 (B.Motumas 17 , Robertas Javtokas 15, Martynas Pocius 14 / A.Marei 14, Artūras Jomantas 12, D.Dudzinskis 11).

PRIZAI. Prieš rungtynes Šiaulių miesto meras Artūras Visockas įteikė prizą Gintarui Leonavičiui, kuris buvo išrinktas 2015 m. geriausiu miesto krepšininku. Meras atminimo dovanas įteikė ir komandos treneriams Gediminui Petrauskui ir Vaidui Pauliukėnui.

NEPASVEIKO. Ir šiose rungtynėse komandai negalėjo padėti pilvo raumenų traumą besigydantis įžaidėjas Paulius Dambrauskas. Jau mėnesį nerungtyniaujantis krepšininkas sakė, jog medikai negali pasakyti, kada galės sugrįžti: "Gal užteks savaitės ar dviejų, o gal ir pusmečio. Niekas nesiryžta prognozuoti, kaip gis raumenys".

LENKTYNĖS. Mačas prasidėjo įnirtingai - 5:5 (2 min.), 14:15 (7). Šeimininkų sąskaitą dviem tiksliomis baudomis atidarė Michaelynas Scottas, o po to prasidėjo Artūro Jomanto šou. Puolėjas pelnė 12 taškų iš eilės ir neleido kauniečiams atitrūkti. Ketvirčio pabaigoje treneriai leido lyderiui pailsėti, ir "Žalgiris" išsyk šovė į priekį 10:0. Antrajame kėlinyje šeimininkai suaktyvino spaudimą ir ėmė pamažu tirpdyti skirtumą - 21:27 (13), 25:31 (15), 29:33 (17). "Šiaulių" pagrindinė bėda buvo baudos aikštelėje, kur įsisiautėjo Paulius Jankūnas ir Ianas Vougioukas. Iki didžiosios pertraukos šis duetas pelnė 22 iš 43 komandos įmestų taškų. Po dviejų kėlinių kauniečių pranašumas vis dėlto tesiekė 6 taškus - 43:37.

SMŪGIS. Antrąją mačo pusę svečiai pradėjo spurtu 6:2 ir vėl padidino skirtumą iki dviženklio - 49:39 (22). Šeimininkų snaiperiai buvo suvaržyti itin kibios gynybos, todėl bandyta perduoti kamuolį aukštaūgiams. Tačiau jiems irgi sunkiai sekėsi rasti spragų varžovų gynyboje, todėl šiauliečiai stabtelėjo. 27 min. po I.Vougiouko dvitaškio skirtumas šoktelėjo jau iki 14 taškų (58:44). Lemiamame ketvirtyje šiauliečiai A.Jomanto ir A.Marei taikliais metimais buvo nurėžę skirtumą iki vienaženklio - 54:63 (32), 56:65 (33), bet lūžis neįvyko - pernelyg dažnai klysta. Likus žaisti 3,5 min., M.Scottas pabandė pakelti šiauliečius į lemiamą šturmą, bet viltis sugriovė tritaškį pataikęs Renaldas Seibutis - 74:62 (37).

DEBIUTAS. Šiose rungtynėse "Šiaulių" gretose pirmuosius taškus pelnė jaunasis Tadas Pažėra. Trečiajame kėlinyje į aikštę įleistas  septyniolikametis pakėlė žiūrovus ant kojų, kai prasiveržęs ties galine linija pelnė sudėtingą dvitaškį, nors jį pražanga bandė sustabdyti P.Jankūnas. Per šią ataką 3 taškais pasižymėjęs T.Pažėra aikštėje iš viso praleido 6 min., bet daugiau atakuoti nebeturėjo progos.

SKAIČIAI. "Šiauliai" - "Žalgiris" 64:80 (14:25, 23:18, 11:20, 16:17). Teisėjai T.Jasevičius, A.Maleckas ir A.Gelažius.
"Šiauliams" taškų pelnė: A.Jomantas 19 (4/9 dvit., 2/3 trit., 5/5 baud., 7 atk. kam.), A.Marei 13 (5/9 dvit.), M.Scottas 10, D.Dudzinskis 8, G.Leonavičius 7, T.Pažėra 3, C.Ayersas ir D.Bubalo po 2 (A.Sajavičius, E.Mološčiakas, K.Guščikas);
"Žalgiriui": P.Jankūnas 18 (7/9 dvit., 4/4 baud.), I.Vougioukas 15 (7/9 dvit., 7 atk. kam), E.Ulanovas 12 (2/3 trit.), R.Seibutis 10, B.Motumas 8, K.Vecvagaras 6, L.Lekavičius 5, S.S.Vene 4, M.Sajus 2 (O.Hanlanas, M.Pocius).

VARŽOVAS. Kitas rungtynes šiauliečiai žais jau trečiadienį, vasario 10-ąją - namuose stos į kovą su Parnu (Estija)n ekipa. Tai bus pirmosios BBL aštuntfinalio rungtynės. Jų pradžia - 18.30 val.