LKL. "Šiauliai" - "Juventus" 78:86

(0)

"Šiaulių" krepšininkai pusketvirto kėlinio varė į neviltį svečius iš Utenos, kol galiausiai išseko jėgos ir pergalė išslydo iš rankų - 78:86 (24:23, 22:30, 22:9, 10:24).

SITUACIJA. Šiauliečiai prieš šį mačą buvo puikios nuotaikos - praėjusiame ture svečiuose pateikė sensaciją ir 85:80 parklupdė "Lietkabelį". Tuo tarpu uteniškiai praėjusiame ture namuose gavo skaudų antausį nuo "Neptūno" - 83:98.

BANGOS. Su jauduliu susitvardyti pirmiems pavyko šeimininkams, kurie mačą pradėjo dviem tiksliomis atakomis - 5:0. Tačiau svečių gretose įsismagino "centras" Ovidijus Galdikas, kurio pastangomis "Juventus" perėmė iniciatyvą. Banguotai vykusio pirmojo ketvirčio pabaigoje svečių puolėjas Valdas Vasylius po krepšio itin šiurkščiai sustabdė Martyną Echodą, o teisėjai šį veiksmą įvertino nesportine pražanga. Taikli M.Echodo bauda sugrąžino trapią persvarą šeimininkams - 24:23.

NETEKTIS. Antrajame ketvirtyje abi komandos daugiau dėmesio skyrė puolimui. Šiauliečius į priekį traukė puikiai į žaidimą įsiliejęs Žydrūnas Kelys. Gynėjas per 6 min. pelnė 9 taškus (po 2/2 dvit. ir baud., po 1/1 trit.), perėmė kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 2 pražangas. Pakiliai žaidęs Ž.Kelys dukart varžovams "sulaužė čiurnas", bet galiausiai susižeidė pats. Krepšininkas patyrė kojos traumą, kuri nebeleis šį sezoną išbėgti į aikštę - nutrūko achilo sausgyslė. Uteniškiai vykusiai pasinaudojo vieno varžovų lyderių netektimi - iki didžiosios pertraukos susikrovė apčiuopiamesnę persvarą (53:46).

CHARAKTERIS. Pailsėję per pertrauką šiauliečiai užkūrė tikrą pirtį. Trečiajame kėlinyje šeimininkai šovė į priekį 11:0 ir nutolo 62:57 (29 min.). Galingai žaidę "Šiaulių" krepšininkai stengėsi sirgaliams atsidėkoti už paramą ir kovėsi iš paskutiniųjų. Paskutiniajame kėlinyje šeimininkams po Donato Sabeckio tritaškės "bombos" buvo pavykę pasiekti net dviženklį pranašumą - 76:66 (35). Nors svečiai tiksliai užbaigė dvi atakas iš eilės, M.Echodas atstatė saugesnį 8 taškų pranašumą (78:70, 36 min.).

LŪŽIS. Vis dėlto šiauliečiams nebepavyko išlaikyti beprotiško tempo - vis labiau ėmė sekti jėgos. Svečius išjudino du tritaškius įskraidinęs Vytautas Šulskis, o "Šiaulių" žaidėjų tolimi šūviai buvo netikslūs. Tuo pasinaudoję patyrę "Juventus" krepšininkai dar labiau padidino žaidimo spartą, laimėjo atkarpą 16:0 ir užbraukė visas šeimininkų viltis pateikti dar vieną staigmeną.

LYDERIS. Šiame mače žibėjo puolėjas Tomas Lekūnas. Kovingumu išsiskiriantis krepšininkas per beveik 36 min. pelnė 17 taškų (4/7 dvit., 3/8 trit., 0/1 baud., sugriebė 14 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, bet prarado net 9 kamuolius. Apskritai didžiausia šiauliečių problema ir buvo klaidos - prarasti net 23 kamuoliai.

VARŽOVAS. Dabar šiauliečiai turės marias laiko atgauti jėgas. Kitas rungtynes "Šiaulių" ekipa žais balandžio 12-ąją - namuose stos į dvikovą su Pasvalio "Pieno žvaigždžių" krepšininkais. Mačo pradžia - 18.30 val.

SKAIČIAI. "Šiauliai" - "Juventus" 78:86 (24:23, 22:30, 22:9, 10:24).
"Šiauliams" taškų pelnė: T.Lekūnas 17 (4/7 dvit., 3/8 trit., 14 atk. kam., 9 kld.), D.Sabeckis 15 (7 atk. kam., 8 rez. perd.), L.Aukštikalnis 10, Ž.Kelys ir P.Hillas po 9, M.Echodas 8, V.Koreniukas 4, M.Žukauskas ir A.Čepulis po 3 (R.Pipiras);
"Juventus": V.Šulskis 17 (3/7 trit., 11 atk. kam.), J.Diggsas 14, D.Bičkauskis ir O.Galdikas po 12, V.Vasylis ir V.Čepukaitis po 11, D.Šalenga 6, G.Sirutavičius 3 (A.Bestas).
Atkovota kamuolių 38 ir 42, perimta 7 ir 12, rezultatyvių perdavimų 17 ir 24, padaryta klaidų 23 ir 14.
Taiklumas: 16/37 (43 proc.) ir 25/50 (50) dvitaškių, 13/30 (43) ir 8/25 (32) tritaškių, 7/10 (70) ir 12/19 (63) baudų.