LKL. "Šiauliai" - Alytaus "Dzūkija" 91:69

(0)

Pirmajame kėlinyje net 10 tritaškių įskraidinę "Šiaulių" krepšininkai neturėjo vargo su "Dzūkijos" ekipa - 91:69 (36:14, 21:17, 20:19, 14:19).

ISTORIJA. Šiame LKL čempionate komandos jau buvo žaidusios tris kartus. Visus mačus laimėjo “Šiaulių” krepšininkai. Šiauliečiai pirmojo rato dvikovą  namuose laimėjo 71:60 (Paulius Dambrauskas 14, Davidas Dudzinskis 12, Cameronas Ayersas ir Michaelynas Scottas po 10 /  Martynas Paliukėnas, Adamas Lapeta ir Osvaldas Mačernis po 12, Nerijus Varnelis 11). Antrajame rate “Šiauliai” išvykoje palaužė varžovus 73:68 (C.Ayersas 21, M.Scottas 13, Artūras Jomantas ir Domagojus Bubalo po 10 / A.Lapeta 17, Tadas Rinkūnas ir Linas Lekavičius po 14). Trečiojo rato dvikova vėl vyko Dzūkijos sostinėje, o šiauliečiai šventė pergalę 86:79 (Assemas Marei ir C.Ayersas po 17, Gintaras Leonavičius 12 / Julius Jucikas 23, Jeffrey Robinsonas 14, O.Mačernis 13).

LIŪTIS. Rungtynes pradėjęs "Šiaulių" penketas (Michaelynas Scottas, Cameronas Ayersas, Rokas Giedraitis, Davidas Dudzinskis ir Assemas Marei) nustebino visus. Šeimininkai paleido tokią tritaškių liūtį, kokios niekas nebuvo regėjęs. "Šiaulių" ekipa pirmus 27 taškus pelnė vien tritaškiais metimais! Šią seriją pradėjo R.Giedraitis, po to po tritaškį įskraidino C.Ayersas, D.Dudzinskis ir M.Scottas - 12:5 (3 min.). Netrukus D.Dudzinskis šovė dar vieną tritaškę "bombą", o M.Scottas pridėjo dar du - 21:5 (6). Svečių rankos ėmė svirti, kai dar po tritaškį pataikė C.Ayersas ir Gintaras Leonavičius - 27:9 (7). Šiauliečiai buvo pataikę jau 9 iš 11 tritaškių! Dešimtąjį tritaškį šiame kėlinyje pataikė G.Leonavičius (34:13), o žiūrovai ėmė šėlti iš džiaugsmo. Jau po pirmojo kėlinio buvo aišku, kad dzūkams vargiai pavyks atsitiesti, nes šiauliečių pranašumas buvo triuškinantis - 36:14.

BAUSMĖ. Antrąjį ketvirtį šeimininkų toliašaudė artilerija pritilo, bet ir tai  negelbėjo svečių. Užtikrintai žaidę "Šiaulių" krepšininkai, atrodo, išsėmė ir "Dzūkijos" stratego Andrejaus Urlepo kantrybę. Treneris komandos lyderiui Juliui Jucikui iki pertraukos leido žaisti mažiau kaip 5 minutes, o antrąją mačo dalį apskritai neleido aukštaūgiui net prisėsti ant atsarginių suolo - išvarė auklėtinį į rūbinę.

FORMALUMAS. Antroji mačo pusė buvo be intrigos - įpusėjus trečiajam ketvirčiui "Šiaulių" ekipa pirmavo jau 72:39. Tada Gediminas Petrauskas į aikštę įleido Arūną Sajavičių, o ketvirtajame ketvirtyje -  ir jaunąjį Tadą Pažėrą. Taškų pelnyti nepavyko tik pastarajam krepšininkui.

SKAIČIAI. "Šiauliai" - "Dzūkija" 91:69 (36:14, 21:17, 20:19, 14:19). Teisėjai T.Jasevičius, V.Urbšys ir G.Mačiulis.
"Šiauliams" taškų pelnė: R.Giedraitis 17 (4/4 dvit., 3/6 trit., 4 rez. perd.), M.Scottas (3/3 trit., 7 rez. perd.) ir G.Leonavičius (3/4 trit.) po 15, C.Ayersas (3/4 trit.) ir D.Dudzinskis po 11, E.Mološčiakas 10, A.Marei 5 (12 atk. kam.), A.Sajavičius 3, D.Bubalo ir K.Guščikas (7 atk. kam.) po 2(T.Pažėra);
"Dzūkijai": J.Robinsonas 13 (4/13 dvit., 8 atk. kam.), T.Urbonas 10, A.Eitutavičius 9, S.Serapinas 8, E.Jezukevičius ir T.Rinkūnas po 7, G.Gustas 6, O.Mačernis 5, P.Danisevičius 4 (L.Lekavičius, J.Jucikas).

VARŽOVAS. Įspūdingą pergalę iškovoję šiauliečiai gavo dieną poilsio, o po to kibs į darbą - pradės ruoštis antrosioms BBL pusfinalio rungtynėms su Panevėžio "Lietkabeliu". Per pirmąjį mačą "Šiaulių" ekipa susikrovė 10 taškų persvarą - 77:67. Antroji mūšio dėl kelialapio į BBL finalą dalis - kovo 22-ąją Panevėžyje.